|   |  Bayrampaşa Konut Projeleri
Bayrampaşa İlçesini Favorilerime Ekle

Bayrampaşa Güncel Konut Projeleri

Bayrampaşa Konut Projeleri
  • 1

Bayrampaşa Konut Projeleri

İstanbul Bayrampaşa Gayrimenkul Yatırım Analizi

Bayrampaşa, İstanbul’un büyük bir ilçesi olup, kuzeyinde Gaziosmanpaşa, doğusunda Eyüp, güneyinde Zeytinburnu ve batısında Esenler bulunur.

İlçe içinde ve diğer ilçeler ile ulaşımda toplu taşıma araçları kullanılabilir.Bayrampaşa’nın nüfusu 237 bin 148’dir. Sosyo-ekonomik durum B- olarak verilmektedir. Bayrampaşa’daki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 yaş ile 40 yaş aralığındadır. Bayrampaşa’da yaşayanların yüzde 62’lik kısmı evli, yüzde 28’lik kısmı ise bekârdır.

Bayrampaşa’da birçok konut projesi bulunmaktadır. Bayrampaşa konut projelerine 12 kata kadar müsaade verilmektedir.

Bayrampaşa Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul Bayrampaşa’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda % 285 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 79.000 TL seviyesinde olan Bayrampaşa satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 125.000 TL seviyesine ulaşmıştır. Bayrampaşa satılık daire fiyatları, 2009 yılında sert bir düşüş yaşayarak yeniden 82.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Bayrampaşa satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğinde de sürdürmüş ve 304.000 TL seviyesine ulaşmıştır. 2017 yılına gelindiğinde ise Bayrampaşa konut projelerinde ve mevcut yapı stoğunda satış fiyatları yüzde 0.14 azalış göstermiştir. 2018 yılının ilk üç ayı itibariyle ilçede ortalama metrekare fiyatı 3 bin 360 lira olurken 100 metrekarelik bir dairenin fiyatı 252 bin 459 TL ile 420 bin 800 TL arasında değişmektedir.

Bayrampaşa Konut Kiraları

İstanbul Bayrampaşa’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 dairenin kira fiyatları, son 12 yılda % 492 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 250 TL seviyesinde olan Bayrampaşa kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 620 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 yılında kısmi bir düşüş yaşayan Bayrampaşa kiralık ev fiyatları, 556 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan Bayrampaşa kiralık daire fiyatları, 2016 yılında bin 480 liraya ulaşmıştır. 2018 yılına gelindiğinde ise bölgede en az kira miktarının bin 28 TL, en yüksek kiranın ise bin 714 TL olduğu görülmektedir. Bayrampaşa konut projelerinde ve mevcut binalarda kiralık dairelerin metrekare fiyatı ortalama 13.71 TL dolayındadır.

Bayrampaşa Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Bayrampaşa’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresi 20 yıldır.

Bayrampaşa’da Yıllara Göre Konut Satış Adetleri

TÜİK verilerine göre İstanbul Bayrampaşa’da 2015 yılında 3656, 2016’da 3454, 2017’de 3049 ve 2018 yılının ilk iki ayında toplam 384 adet konut satılmıştır.

Bayrampaşa’da Bulunan Önemli Sağlık Kurumları ve Hastaneler

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Medipol Üniversitesi Hastanesi, İstanbul Çapa Tıp Fakültesi, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi, İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Medicana, Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi, SurpPırgiç Ermeni Hastanesi, Özel Avrupa Şafak Hastanesi, Eyüp Devlet Hastanesi, Avrasya Hastanesi, Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Bayrampaşa Devlet Hastanesi, Okmeydanı Ağız ve Diş Hastalıkları Hastanesi, Balıklı Rum Hastanesi, Esenler Medipol Hastanesi, Medical Park, VitalHospital, Or-Ahayim Özel Balat Hastanesi, AvicennaHospital, Koç Üniversitesi Hastanesi, BayparkHospital, İlgi Hastanesi, Yeniyüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Gaziosmanpaşa Hastanesi

Bayrampaşa’da Bulunan Okullar

Hürriyet Ortaokulu, IstiklalIlkogretim Okulu, Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Alaattin Nilüfer Kadayifcioglu Kız Teknik Ve Meslek Lisesi, Küçükköy Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Gelenbevi Anadolu Lisesi 1911, Özel Fono Koleji, Mahmutbey Lisesi, Ahmet Rasim Lisesi, Nail Resitİlkogretim Okulu, Sultan Selim Kız Meslek Lisesi, Topkapı Doğa Koleji, Fatih Koleji, Atisalani Lisesi, Fetih Koleji, Fatih Okyanus Koleji, Piripaşa İlköğretim Okulu, Avrasya surucu kursu, Dr. Kemal Naci Ekşi Anadolu Lisesi, Batışehir Doğa Koleji, Beyoğlu Oxford Doğa Koleji, Eyüp Anadolu Lisesi, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO, Özel Ay Koleji, Sultan Fatih Koleji, Bayrampaşa Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Fatih Mektebim Okulları, Bağcılar Doğa Koleji, Avrupa Meslek Yüksekokulu

Bayrampaşa’da Bulunan Alışveriş Merkezleri (AVM’ler)

Forum İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Kapalı Çarşı Mahmutpaşa, OliviumOutlet Center, Vialand, Historia, Kale Outlet Center, Şark Han, STAR ARENA, CarrefourSA, Aksaray Yeraltı Çarşısı, Tahtakale Ticaret Merkezi, Real, Tarihi Eminönü Çarşısı, White Hill, Merter Real Avm, Akvaryum, Ak Çarşı, Terkos Pasajı, Metro Grossmarket, Sur Yapı Axis İstanbul İş ve Alışveriş Merkezi.

Sadece Bayrampaşa Konut Projelerini değil, İstanbul’daki yeni markalı lüks projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.