|   |  Beylikdüzü Konut Projeleri
Beylikdüzü İlçesini Favorilerime Ekle

Beylikdüzü Güncel Konut Projeleri

Beylikdüzü Konut Projeleri

Beylikdüzü Konut Projeleri

İstanbul Beylikdüzü Konut Projeleri Gayrimenkul Yatırım Analizi

Beylikdüzü Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul Beylikdüzü’nde 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 9 yılda % 132 oranında bir artış göstermiştir.

2008 yılında 99.000 TL seviyesinde olan Beylikdüzü satılık konut fiyatları, 2009 yılında 86.000 TL'ye düşmüş, takip eden yıllarda sürekli artarak 2017 yılının ilk çeyreğinde 230.000 TL'ye ulaşmıştır. 

Beylikdüzü Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Beylikdüzü’nde 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 9 yılda % 97 oranında bir artış göstermiştir.

2008 yılında 543 TL seviyesinde olan Beylikdüzü kiralık konut fiyatları, 2009 yılında 450 TL'ye düşmüş, takip eden yıllarda sürekli artarak 2017 yılının ilk çeyreğinde 1.070 TL'ye ulaşmıştır. 

Beylikdüzü Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Beylikdüzü’nde yaklaşık olarak 279.500 kişi yaşamaktadır. Beylikdüzü’deki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 ile 45 yaş aralığındadır. Beylikdüzü’nde yaşayanların % 65’lik kısmı evli kalan % 35’lik kısmı ise bekârdır. Beylikdüzü bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise C olarak nitelendirilen alt gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

İstanbul Beylikdüzü’nde 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 18 yıl olduğu belirlenmiştir. 

Beylikdüzü’nde Yıllara Göre Konut Satış Adetleri

TÜİK verilerine göre İstanbul Beylikdüzü’nde 2015 yılında 11864 adet, 2016’da ise 10901 adet konut satılmıştır.

Beylikdüzü’ndeki Önemli Hastaneler

Koç Diyaliz Merkezi, Medicana International, Özel Medilife Hastanesi, Esenyurt Devlet Hastanesi, Büyükcekmece Devlet Hastanesi, Büyükçekmece Kolan Hastanesi, Beylikdüzü Kolan Hospital, Özel Esencan Hastanesi, Avcilar Anadolu Hastanesi, Doğa Hospital, Özel Anadolu Hastanesi, Bir İnci Göz Hastanesi, Avrupa Tıp Merkezi, Beylikdüzü Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Dünyagöz Hastanesi

Beylikdüzü’ndeki Önemli Okullar

Sultan Fatih Ana Okulu, Özel Gurur Anadolu Adalet Meslek Lisesi, Fatih Üniversitesi, Özel Arkadaş Anaokulu, Mektebim Koleji Beylikdüzü Kampüsü, İlkin Eğitim Anaokulları, Mektebim Anadolu Lisesi Beylikdüzü, Uğur Hazırlık Lisesi, Çizgi Koleji, Koc Ortaokulu, Okyanus Koleji, Beylikdüzü Azem Yükseloğlu Anadolu Imam Hatip Lisesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi Mimarlık Ve Mühendislik Fakültesi, Vali Muammer Guler Anadolu Ogretmen Lisesi, Beykent Koleji, Mercan Çağrı Koleji, Fatih Sultan Mehmet Lisesi, Büyükşehir İlköğretim Okulu, Özel Boğaziçi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Vizyon Koleji

Beylikdüzü’ndeki Önemli Alışveriş Merkezleri

Perlavista Avm, Pelican Mall, Marmara Park, Torium, Migros AVM, Büyükçekmece Çarşı, Atirus, Beylicium, Carrefoursa, Bauhaus, İstanbul Outlet Center, Han Plus, Metro Toptancı Market, White Corner AVM, Spotcular Carsisi Beylikduzu, Paradise AVM

Beylikdüzü Ulaşım

Beylikdüzü'ne ulaşım ilçeye Metrobüs hattının uzatılması ile rahatlamıştır. Metrobüs ile Beylikdüzü'ne 24 saat ulaşım mümkündür. Beylikdüzü Zincirlikuyu arası Metrobüs ile ortalama 60 dakika sürmektedir. Metrobüs dışında ilçeye Taksim'den ekspres otobüsler hareket etmektedir, Beylikdüzü ilçesi E-5 karayolu üzerinde yer aldığı için Yenibosna ve Bakırköy kalkışlı Büyükçekmece istikametine giden tüm toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Ayrıca yakın gelecekte Beylikdüzü-Bakırköy Metrosu'nun Ulaştırma Bakanlığı tarafından temelinin atılması planlanmaktadır. Bu hat aynı zamanda Yenikapı - İncirli Metro hattına bağlanacaktır.

Beylikdüzü Atatürk Havalimanı'na 13 KM uzaklıktadır. Beylikdüzü'den TEM'e (Avrupa Transit Karayolu) Hadıköy ve Esenyurt olmak üzere 2 adet bağlantı yolu vardır.

İstanbul’daki yeni markalı, lüks ve yatırımlık projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.