|   |  Beylikdüzü Konut Projeleri
Beylikdüzü İlçesini Favorilerime Ekle

Beylikdüzü Güncel Konut Projeleri

Beylikdüzü Konut Projeleri

Beylikdüzü Konut Projeleri

Beylikdüzü Konut Projeleri Gayrimenkul Yatırım Analizi

Beylikdüzü, İstanbul Avrupa yakasının son yıllarda yıldızı parlayan ilçelerinden birisidir. Kentin batısında yer alan Beylikdüzü, Atatürk Havalimanı'na 13 kilometre uzaklıktadır. İlçenin çevresinde hem sanayi hem de yerleşim bölgeleri bulunması sebebiyle son yıllarda birçok yeni konut projesinin mekanı haline gelmiştir. Marmara denizine kıyısı olan Beylikdüzü’nün doğusunda Avcılar, batısında ise Büyükçekmece bulunmaktadır. Kuzeyinde Esenyurt bulunmakla birlikte konut projelerinin yoğun olduğu bir bölgedir.

Beylikdüzü Yatırım Geri Dönüş Süresi

Beylikdüzü’nde gayrimenkul yatırım geri dönüş süresi 18 yıl olarak hesaplanmıştır.

Beylikdüzü Konut (Ev) Satış Fiyatları

Beylikdüzü’nde 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire referans alındığında fiyatların 2010 ila 2018 arasında yaklaşık olarak yüzde 160 artmıştır. Rakamsal olarak bakıldığında 2009 yılında Beylikdüzü konut projelerinde fiyatların ortalama 86 bin TL olduğu tespit edilmiştir. 2017 yılına gelindiğinde ise artış trendi devam etmiş fiyatlar 230 bin TL’yi bulmuştur. 2018 yılının ilk çeyreğine bakıldığında fiyatların 171 bin TL ile 286 bin TL arasında değiştiği ve ortalama konut satış fiyatının 228 bin TL olduğu görülmektedir. Beylikdüzü konut projelerinde fiyatları metrekare cinsinden incelediğimizde 2010 yılında 879 TL olan fiyatın, 2018 yılında 2 bin 288 TL’ye ulaştığı görüşmektedir.

Beylikdüzü Konut (Ev) Kira Fiyatları

100 metrekare, 2+1 daireler için kiraların son 8 yılda artış trendinde olduğunu söylemek mümkündür. Sekiz yıl içerisinde Beylikdüzü konut projelerinde kiraların yüzde 120 düzeyinde artış göstermiştir. 2017 yılında bin 70 TL ortalama kira ücretlerinin 2018 itibariyle en az 797 en fazla bin 329 TL olduğu görülmektedir. Metrekare bazında değerlendirildiğinde ise 2010 yılında 4.44 TL olan metrekare kira fiyatı 2018 yılında 10.63 TL’ye yükselmiştir.

Beylikdüzü’nde Yıllara Göre Konut Satış Sayısı

Beylikdüzü, İstanbul’un en çok konut satışı yapılan ilçelerinden birisidir. Buna göre 2015 yılında 11 bin 864, 2016’da 10 bin 901, 2017’de 11 bin 467 konut ve 2018’nin ilk iki ayında ise 1392 konut satışı yapılmıştır.

Beylikdüzü Ulaşım ve Demografik Veriler

Metrobüs ile ilçeye günün her saati ulaşmak mümkündür. Hadımköy ve Esenyurt gibi sanayi bölgelerine yakın olan Beylikdüzü, bu bölgelere rahatlıkla ulaşılabilen bir konuma sahiptir. Metrobüs ile kentin finans merkezine 1 saat uzaklıkta bulunmakla birlilkte, Anadolu yakasına geçiş için Avrasya Tüneli ve Bakırköy deniz otobüsü iskelesine de kolaylıkla ulaşılabilecek konumdadır.

Beylikdüzü’nün nüfusu toplam 297 bin 420’dir. İlçede yaşayanların yüzde 64’ü evli, yüzde 25’i ise bekardır. Üniversite mezunlarının ilçe nüfusuna oranı ise yüzde 24.6’dır. İlçenin sosyo-ekonomik durumu ise C olarak hesaplanmıştır.

Beylikdüzü’nde Bulunan Önemli Sağlık Kurumları ve Hastaneler

Koç Diyaliz Merkezi, Medicana International, Özel Medilife Hastanesi, Esenyurt Devlet Hastanesi, Büyükcekmece Devlet Hastanesi, Büyükçekmece Kolan Hastanesi, Beylikdüzü Kolan Hospital, Özel Esencan Hastanesi, Avcilar Anadolu Hastanesi, Doğa Hospital, Özel Anadolu Hastanesi, Bir İnci Göz Hastanesi, Avrupa Tıp Merkezi, Beylikdüzü Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Dünya Göz Hastanesi

Beylikdüzü’nde Bulunan Okullar

Sultan Fatih Ana Okulu, Özel Gurur Anadolu Adalet Meslek Lisesi, Fatih Üniversitesi, Özel Arkadaş Anaokulu, Mektebim Koleji Beylikdüzü Kampüsü, İlkin Eğitim Anaokulları, Mektebim Anadolu Lisesi Beylikdüzü, Uğur Hazırlık Lisesi, Çizgi Koleji, Koc Ortaokulu, Okyanus Koleji, BeylikdüzüAzemYükseloğlu Anadolu Imam Hatip Lisesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi Mimarlık Ve Mühendislik Fakültesi, Vali Muammer Guler Anadolu Ogretmen Lisesi, Beykent Koleji, Mercan Çağrı Koleji, Fatih Sultan Mehmet Lisesi, Büyükşehir İlköğretim Okulu, Özel Boğaziçi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Vizyon Koleji

Beylikdüzü’nde Bulunan Alışveriş Merkezleri

Beylikdüzü Konut Projeleri açısından önem taşıyan bir diğer konu da bölgede yer alan alışveriş merkezleridir. PerlavistaAvm, PelicanMall, Marmara Park, Torium, Migros AVM, Büyükçekmece Çarşı, Atirus, Beylicium, Carrefoursa, Bauhaus, İstanbul Outlet Center, Han Plus, Metro Toptancı Market, White Corner AVM, SpotcularCarsisiBeylikduzu, Paradise AVM.

Beylikdüzü Konut Projeleri

Beylikdüzü İstanbul’da devam eden birçok konut projesine ev sahipliği yapmaktadır. Orta ve üst gelir grubuna hitap eden birçok konut projesini bulmak mümkündür.

 

Sadece Beylikdüzü Konut Projelerini değil, İstanbul’daki yeni markalı lüks projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.