|   |  Beyoğlu Konut Projeleri
Beyoğlu İlçesini Favorilerime Ekle
Beyoğlu Konut Projeleri

Beyoğlu Konut Projeleri

İstanbul Avrupa Yakası Beyoğlu Yatırım Analizi

Beyoğlu Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul Beyoğlu’nda 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda % 204 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 140.000 TL seviyesinde olan Beyoğlu satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 218.000 TL seviyesine ulaşmıştır. Beyoğlu satılık daire fiyatları, 2009, 2010 ve 2011 yıllında kısmi düşüşler yaşayarak 160.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2012 yılından sonra yeniden dikey olarak yükselmeye başlayan Beyoğlu satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğinde de sürdürmüş ve 426.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Beyoğlu Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Beyoğlu’nda 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda % 383 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 660 TL seviyesinde olan Beyoğlu kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 1.550 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009, 2010 ve 2011 yıllarında kısmi düşüş yaşayan Beyoğlu kiralık ev fiyatları, 1.400 TL seviyesine gerilemiştir. 2012 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan Beyoğlu kiralık daire fiyatları, 2016 yılının son çeyreğinde 3.190 TL seviyesine ulaşmıştır.

Beyoğlu Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Beyoğlu’nda yaklaşık olarak 243.000 kişi yaşamaktadır. Beyoğlu’ndaki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 ile 40 yaş aralığındadır. Beyoğlu’nda yaşayanların % 55’lik kısmı evli kalan % 45’lik kısmı ise bekârdır. Beyoğlu bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (A+) olarak nitelendirilen üst gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

İstanbul Beyoğlu’nda 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 11 yıl olduğu belirlenmiştir. 

Beyoğlu’nda Yıllara Göre Konut Satış Adetleri

TÜİK verilerine göre İstanbul Beyoğlu’nda 2015 yılında 2260 adet, 2016’da ise 1939 adet konut satılmıştır.

Beyoğlu Lokasyon

Beyoğlu ilçesini kuzeyden Şişli İlçesi, doğudan Beşiktaş İlçesi ve İstanbul Boğazı, kuzeybatıdan Kağıthane ve Eyüp ilçeleri, güneyden Haliç çevrelemektedir. Yüzölçümü 8.76 kilometre'dir. Köy yerleşimi olmayan ilçe 45 mahalleden oluşmaktadır.

Beyoğlu Ulaşım

İstanbul’un merkezi sayılabilecek olan ilçede ulaşım oldukça çeşitlilik göstermektedir. Metro, tramvay, İett ve Özel Halk otobüslerinin yanı sıra dolmuşlar da aktif ulaşımda kullanılmaktadır.

Ayrıca şehirler arası otobüs firmalarının ve hava alanlarından ilçeye özel servis araçları vardır.

İstanbul’un neredeyse her yerinden ilçeye ulaşım imkanı vardır.

Beyoğlu’ndaki Önemli Hastaneler

Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Memorial Şişli Hastanesi, Okmeydanı Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Acıbadem Fulya Hastanesi, Amerikan Hastanesi, Kolan International Hospital, Türkiye Hastanesi, İstanbul Cerrahi Fulya Hastanesi, Medipol Üniversitesi Diş Hastanesi, Dora Hospital, İstanbul Cerrahi Nişantaşı Hastanesi, Kadıoğlu Hastanesi, Avusturya Sen Jorj Hastanesi, Özel Osmanoğlu Hastanesi, Fransız Lape Hastanesi, Beyoğlu Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Gümüşsuyu Asker Hastanesi, Kasımpaşa Asker Hastanesi

Beyoğlu’ndaki Önemli Okullar

Educ Academy, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Myo, Bahçeşehir Üniversitesi, Beyoğlu Oxford Doğa Koleji, Marmara Üniversitesi Ortadoğu Araştırmaları Enstitüsü, Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu, Piripaşa İlköğretim Okulu, I.U. Hasan Ali Yucel Egitim Fakultesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Ahmet Rasim Lisesi, Sultan Fatih Koleji, Sosyal Bilimler Enstitüsü

Beyoğlu’ndaki Önemli Alışveriş Merkezleri

Evkur, Taşhan Historical Bazaar, Reasürans Çarşısı, Feriköy Organik Pazarı, Demirören İstiklal, Akaretler Migros, Terkos Pasajı, Migros

Beyoğlu Konut Projeleri

Beyoğlu’nda birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Beyoğlu’nda bulunan 10’ye yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

İstanbul’daki tüm markalı lüks projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

  • 1
  • 2

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.