|   |  Büyükçekmece Konut Projeleri
Büyükçekmece İlçesini Favorilerime Ekle

Büyükçekmece Güncel Konut Projeleri

Büyükçekmece Konut Projeleri

Büyükçekmece Konut Projeleri

İstanbul Büyükçekmece Gayrimenkul Yatırım Analizi

Büyükçekmece Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul Büyükçekmece’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda % 330 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 61.000 TL seviyesinde olan Büyükçekmece satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 93.000 TL seviyesine ulaşmıştır. Büyükçekmece satılık daire fiyatları, 2009 yılında kısmi bir düşüş yaşayarak 82.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Büyükçekmece satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğinde de sürdürmüş ve 262.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Büyükçekmece Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Büyükçekmece’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda % 395 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 214 TL seviyesinde olan Büyükçekmece kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 485 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 yılında sert bir düşüş yaşayan Büyükçekmece kiralık ev fiyatları, 410 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan ve bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğinde de devam ettiren Büyükçekmece kiralık daire fiyatları, 1.060 TL seviyesine ulaşmıştır.

Büyükçekmece Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Büyükçekmece’de yaklaşık olarak 232.000 kişi yaşamaktadır. Büyükçekmece’deki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 yaş ile 45 yaş aralığındadır. Büyükçekmece’de yaşayanların yüzde 64’lük kısmı evli kalan yüzde 36’lık kısmı ise bekârdır. Büyükçekmece bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (B-) olarak nitelendirilen orta gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

İstanbul Büyükçekmece’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 21 yıl olduğu belirlenmiştir. 

Büyükçekmece’de Yıllara Göre Konut Satış Adetleri

TÜİK verilerine göre İstanbul Büyükçekmece’de 2015 yılında 6214 adet, 2016’da ise 5710 adet konut satılmıştır.

Büyükçekmece Lokasyon

Doğusunda Beylikdüzü ve Esenyurt, batısında Silivri, kuzeyinde Çatalca ve Arnavutköy ilçeleriyle güneyde Marmara Deniziyle çevrilmiştir.

Büyükçekmece'de Türkiye'nin 1., Avrupa'nın 3. en yüksek TV kulesi, Türkiye'nin en büyük sergi alanı TÜYAP bulunmakta ve Büyükçekmece yazlık kent olduğu için uzun bir sahili, alışveriş merkezi, çarşısı, tarihi eserleri, 5 yıldızlı hotelleri, tiyatrosu, spor salonları, parkları ve su parkı vardır.

Büyükçekmece'de 3 adet özel üniversite, 58 Resmi, 11 Özel İlköğretim Okulu, 13 Özel Lise, 2 Resmi, 16 Özel Anaokulu, 23 Okul Bünyesi Ana sınıfı, 2 Anadolu Lisesi, 2 Çok programlı Lise, 1 Ticaret Meslek Lisesi, 1 Anadolu Meslek Lisesi vardır.

Büyükçekmece'de Devlet Hastanesi, dispanser, sağlık ocakları, iki özel hastane, bir tıp merkezi ve çok sayıda poliklinik bulunmaktadır.

Büyükçekmece Ulaşım

Büyükçekmece ilçesinden TEM ve D-100 karayolları geçmektedir. İETT ve Özel Halk Otobüsleri'nin ve İDO'ya bağlı deniz otobüslerinin düzenli seferleri vardır.

İETT Otobüs Numaraları: 76TM- Tepecik KİPTAŞ-MİMAROBA-TÜYAP METROBÜS, HT48 Hünkartepe-M.OBA-AVCILAR METROBÜS 76C - Bakırköy ve E-60 Mimarsinan/Büyükçekmece-Mecidiyeköy , 448 Mimarsinan - Yenibosna Metro , 303 Silivri-Yenibosna Metro

Büyükçekmece’deki Önemli Hastaneler

Büyükçekmece Devlet Hastanesi, Prodens Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Büyükçekmece Kolan Hastanesi, Dünyagöz Hastanesi, Büyükçekmece Merkez Sağlık Ocağı, Mimarsinan Aile Sağlık Merkezi

Büyükçekmece’deki Önemli Okullar

Amerikan Kültür Derneği Lisesi, Beykent İlk Öğretim Okulu, Özel Genç Koleji, Beykent Software Engineering, Beykent Koleji, Sevinç Koleji Gürpınar, Özel Arkadaş Anaokulu, Uğur Hazırlık Lisesi, Büyükçekmece Mektebim Kolleji, Ozel Beykent Kumsal Egitim Kurumu, Çizgi Koleji, Özel Bilfen Koleji, Beylikdüzü İmkb Endüstri Meslek Lisesi

Büyükçekmece’deki Önemli Alışveriş Merkezleri

Perlavista Avm, Marmara Park, Uyum Çarşı AVM, Perlavista, Atirus, Büyükçekmece Çarşı, İstanbul Outlet Center, Paradise AVM, Carium AVM, Migros, Onur Plaza Avm

Büyükçekmece Konut Projeleri

İlçede birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Büyükçekmece’de bulunan 40'a yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

İstanbul’daki tüm markalı lüks projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.