|   |  Büyükçekmece Konut Projeleri
Büyükçekmece İlçesini Favorilerime Ekle

Büyükçekmece Güncel Konut Projeleri

Büyükçekmece Konut Projeleri

Büyükçekmece Konut Projeleri

Büyükçekmece Gayrimenkul Yatırım Analizi<"/>

Büyükçekmece Gayrimenkul Yatırım Analizi

Büyükçekmece, doğusunda Beylikdüzü ve Esenyurt, batısında Silivri, kuzeyinde Çatalca ve Arnavutköy ilçeleriyle çevrili ve güneyinde Marmara denizi buluna bir ilçedir. Ayrıca Türkiye’nin en büyük fuar ve sergi alanı olan TÜYAP bu ilçenin sınırları içerisindedir.

Büyükçekmece Ulaşım ve Demografik Veriler

TEM ve D-100 karayollarının geçtiği Büyükçekmece’ye otobüs ve metrobüs ile ulaşmak mümkündür. Ayrıca deniz otobüsleriyle denizden ulaşım olanağı da mevcuttur.

İlçenin nüfusu 237 bin 185’tir. Nüfusun yüzde 63’ü evli, yüzde 25’i ise bekardır. İlçenin sosyo-ekonomik durumu C+ olarak hesaplanmıştır.

Büyükçekmece Konut (Ev) Satış Fiyatları

100 metrekare ve 2+1 büyüklüğünde evler referans alındığında ilçedeki konut fiyatlarının son 10 yılda yüzde 330 oranında arttığı hesaplanmıştır. 2003 yılında 61 bin TL seviyesinde olan Büyükçekmece satılık konut fiyatları, 2008 yılında 93 bin TL düzeyine ulaşmıştır. 2016 yılına gelindiğindeise ortalama fiyatın 262 bin TL olduğu görüşmüştür. 2018 yılının ilk çeyreğinde ise en az 228 bin, en fazla 381 bin TL seviyesindedir. Büyükçekmece konut projeleri ortalama fiyatının 304 bin TL düzeyinde olduğu ve metrekare fiyatının 3 bin 49 TL olduğunu söylemek mümkündür.

Büyükçekmece Konut (Ev) Kira Fiyatları

Büyükçekmece konut kira fiyatları değerlendirildiğinde, 100 metrekare ve 2+1 büyüklüğünde bir evin metrekare fiyatının 2010 yılında 4.62 TL, 2018 yılında ise 11.31 TL düzeyinde olduğu görülmektedir. Buna göre 8 yıldaki artış yüzde 140 civarında olmuştur. Büyükçekmece konut projeleri ve mevcut yapı stoğundaki minimum kira bedeli 848 TL, maksimum bin 414 olarak görülmektedir.

Büyükçekmece Yatırım Geri Dönüş Süresi

İlçede gayrimenkul yatırım geri dönüş süresi 22 yıldır.

TÜİK verilerine göre Büyükçekmece’de 2015 yılında 6214 adet, 2016’da 5710, 2017’de 5501 ve 2018 yılının ilk iki ayında ise toplam 768 adet konut satılmıştır.

Büyükçekmece ve Yakınlarında Bulunan Sağlık Kurumları ve Hastaneler

Büyükçekmece Devlet Hastanesi, Prodens Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Büyükçekmece Kolan Hastanesi, Dünyagöz Hastanesi, Büyükçekmece Merkez Sağlık Ocağı, Mimarsinan Aile Sağlık Merkezi

Büyükçekmece’de Bulunan Alışveriş Merkezleri (AVM’ler)

PerlavistaAvm, Marmara Park, Uyum Çarşı AVM, Perlavista, Atirus, Büyükçekmece Çarşı, İstanbul Outlet Center, Paradise AVM, Carium AVM, Migros, Onur Plaza Avm

 

Büyükçekmece’de Bulunan Özel Okullar

Amerikan Kültür Derneği Lisesi, Beykent İlköğretim Okulu, Özel Genç Koleji, Beykent Software Engineering, Beykent Koleji, Sevinç Koleji Gürpınar, Özel Arkadaş Anaokulu, Uğur Hazırlık Lisesi, Büyükçekmece Mektebim Koleji, Özel Beykent Kumsal Eğitim Kurumu, Çizgi Koleji, Özel Bilfen Koleji, Beylikdüzü İMKB Endüstri Meslek Lisesi

Büyükçekmece Konut Projeleri

İlçe avantajlı konumu sayesinde birçok konut projesine ev sahipliği yapmaktadır. Büyükçekmece konut projeleri sitemizden üç boyutlu olarak incelenebilir ve ayrıntılı bilgilere ulaşılabilir.

Ayrıca, İstanbul’un diğer ilçelerindeki yeni ve gözde projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

 

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.