|   |  Çekmeköy Konut Projeleri
Çekmeköy İlçesini Favorilerime Ekle

Çekmeköy Güncel Konut Projeleri

Çekmeköy Konut Projeleri

Çekmeköy Konut Projeleri

İstanbul Çekmeköy Gayrimenkul Yatırım Analizi

Çekmeköy Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul Çekmeköy’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda % 258 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 78.000 TL seviyesinde olan Çekmeköy satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 126.000 TL seviyesine ulaşmıştır. Çekmeköy satılık daire fiyatları, 2009 yılında sert bir düşüş yaşayarak 100.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Çekmeköy satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğinde de sürdürmüş ve 279.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Çekmeköy Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Çekmeköy’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda % 181 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 377 TL seviyesinde olan Çekmeköy kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 9010 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 ve 2010 yıllarında sert düşüşler yaşayan Çekmeköy kiralık ev fiyatları, 620 TL seviyesine gerilemiştir. 2011 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan ve bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğinde de devam ettiren Çekmeköy kiralık daire fiyatları, 1.060 TL seviyesine ulaşmıştır.

Çekmeköy Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Çekmeköy’de yaklaşık olarak 232.000 kişi yaşamaktadır. Çekmeköy’deki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 ile 40 yaş aralığındadır. Çekmeköy’de yaşayanların % 67’lik kısmı evli kalan %33’lük kısmı ise bekârdır. Çekmeköy bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (C+) olarak nitelendirilen alt gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

İstanbul Çekmeköy’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 22 yıl olduğu belirlenmiştir. 

Çekmeköy’de Yıllara Göre Konut Satış Adetleri

TÜİK verilerine göre İstanbul Çekmeköy’de 2015 yılında 5082 adet, 2016’da ise 4980 adet konut satılmıştır.

Çekmeköy Lokasyon

İlçenin kuzeybatısında Beykoz, kuzeydoğusunda Şile, güneybatısında Ümraniye, güneydoğusunda ise Sancaktepe yer almaktadır.

Çekmeköy Ulaşım

Şile yolundan kesintisiz Üsküdar ve Kadıköy’e giden sarı dolmuş hatlarının yanı sıra Çekmeköy’den Topkapıya, Çekmeköy’den Kabataş’a kesintisiz ulaşım sağlayan otobüsleri bulunuyor. Çekmeköy’den kalkarak İstanbul’un çeşitli noktalarına giden İETT otobüs hatları ile her gün seferler yapılırken, ilçe sınırlarından geçerek Çekmeköylüler’in yararlanmasını sağlayan diğer İETT hatları da bulunmaktadır.

Çekmeköy’deki Önemli Hastaneler

Muhiddin & Fatma Tatar Devlet Hastanesi, Çekmeköy Devlet Hastanesi, ICA-Hayat Yıldızı Hüseyinli Sağlık Kompleksi, Alemdağ Aile Hekimliği Merkezi (Sağlık Ocağı), Alemdağ Aile Sağlığı Merkezi, Şişli Hastanesi, Ömerli Sağlık Ocağı, Amerikan Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi, Alemdağ Devlet Hastanesi, Şifa Tıp Merkezi

Çekmeköy Konut Projeleri

İlçede birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Çekmeköy’de bulunan 70’e yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

İstanbul’daki tüm markalı lüks projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.