|   |  Esenler Konut Projeleri
Esenler İlçesini Favorilerime Ekle

Esenler Güncel Konut Projeleri

Esenler Konut Projeleri

Esenler Konut Projeleri

İstanbul Esenler Gayrimenkul Yatırım Analizi

Esenler Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul Esenler’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda % 206 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 86.000 TL seviyesinde olan Esenler satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 132.000 TL seviyesine ulaşmıştır. Esenler satılık daire fiyatları, 2009 yılında kısmi bir düşüş yaşayarak 100.000 TL seviyesine gerilemiş ve 2012 yılına kadarda yaklaşık bu seviyede kalmıştır. 2012 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Esenler satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğinde de sürdürmüş ve 263.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Esenler Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Esenler’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda % 302 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 290 TL seviyesinde olan Esenler kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 660 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009-2011 yıllarında düşüş yaşayan Esenler kiralık ev fiyatları, ortalama 610 TL seviyesine gerilemiştir. 2012 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan ve bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğinde de devam ettiren Esenler kiralık daire fiyatları, 1165 TL seviyesine ulaşmıştır.

Esenler Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Esenler’de yaklaşık olarak 460.000 kişi yaşamaktadır. Esenler’deki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 0 yaş ile 35 yaş aralığındadır. Esenler’de yaşayanların yüzde 64’lük kısmı evli kalan yüzde 36’lık kısmı ise bekârdır. Esenler bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (C+) olarak nitelendirilen alt gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

İstanbul Esenler’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 19 yıl olduğu belirlenmiştir. 

Esenler’de Yıllara Göre Konut Satış Adetleri

TÜİK verilerine göre İstanbul Esenler’de 2015 yılında 2962 adet, 2016’da ise 6005 adet konut satılmıştır.

Esenler’deki Önemli Hastaneler

Bağcılar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Özel Duygu Hastanesi, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi, Medipol Üniversitesi Hastanesi, Bayrampaşa Devlet Hastanesi, Özel Avrupa Şafak Hastanesi, Yeniyüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Gaziosmanpaşa Hastanesi, Avicenna Hospital, Medipol Mega Hastaneler Kompleksi, İstanbul Şafak Hastanesi, Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Özel Bilge Hastanesi, Özel Tekden Hastanesi, Avicenna Hospital Esenler, Özel Ortomedica Hastanesi, Özel Güngören Hastanesi, Medilife Bağcılar Hastanesi, Esenler Medipol Hastanesi, Özel Yeni İklim Hastanesi, Baypark Hospital, Duygu Hastanesi, Asya Hastanesi, Özel Güney Hastanesi, Özel Hospitalist Hastanesi, Yeni Ufuk Hastanesi, Özel Bayrampaşa Hastanesi

Esenler’deki Önemli Okullar

Biltan Rami Anaokulu, Atisalani Lisesi, Özel Saran Eller Sağlık Koleji, Gülten Nakipoğlu Koleji, Bağcılar Sınav Lisesi, Bağcılar Analitik Temel Lisesi, Kudos Anadolu Teknik Lisesi, Runaway College, Doğan Çocuk Ana Okulu, Alaattin Nilüfer Kadayifcioglu Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Bayrampaşa Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Ay Koleji, Mahmutbey Lisesi, Nail Resit İlkogretim Okulu, Bağcılar Doğa Koleji, Batışehir Doğa Koleji, Fatih Koleji, Dr. Kemal Naci Ekşi Anadolu Lisesi

Esenler’deki Önemli Alışveriş Merkezleri

Evmoda Alışveriş Merkezleri, Bayrampaşa Carrefoursa Alışveriş Merkezi, Forum İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Huzur Avm, Esenler Espri Avm, Metro Grosmarket

İstanbul’daki tüm markalı lüks projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

  • 1

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.