|   |  Esenler Konut Projeleri
Esenler İlçesini Favorilerime Ekle

Esenler Güncel Konut Projeleri

Esenler Konut Projeleri
  • 1

Esenler Konut Projeleri

Esenler Gayrimenkul Yatırım Analizi

Esenler İstanbul Avrupa yakası ilçelerinden birisidir. İlçenin kuzeyinde Bayrampaşa, güneyinde Güngören, güneydoğusunda Zeytinburnu ve batısında Bağcılar bulunmaktadır. İlçe, 18 mahalleden oluşmaktadır.

Esenler konumu itibariyle ulaşım açısından şanslı bir ilçedir. İlçeden, Eminönü, Mecidiyeköy, Yenikapı, Bakırköy ve Taksim gibi merkezi bölgelere toplu taşıma araçlarıyla ulaşmak mümkündür. Ayrıca Başakşehir ve Avcılar istikametlerine giden toplu taşıma araçları Esenler’den geçmektedirler. Ayrıca ilçede Hafif Metro hattı da bulunmaktadır. Diğer taraftan 2018 yılı içerisinde açılması planlanan Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattı da ilçeden geçmektedir.

İlçenin nüfusu, 457 bin 231 kişidir. Nüfusun yüzde 63’ü evli, yüzde 30’u bekardır. Nüfusun yüzde 60 ilk ve ortaokul mezunu iken üniversite mezunlarının oranı yüzde 7.5’tir.

Esenler Konut (Ev) Satış Fiyatları

100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, 2003 yılında 86 bin TL civarında olmuştur. 2008 yılında bu rakam 132 bin seviyesine çıkmıştır. 2009 yılında Esenler konut satış fiyatları 100 bin TL’ye kadar düşmüştür.

2003 yılında 86.000 TL seviyesinde olan Esenler satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 132.000 TL seviyesine ulaşmıştır. Esenler satılık daire fiyatları, 2009 yılında kısmi bir düşüş yaşayarak 100.000 TL seviyesine gerilemiş ve 2010 yılında 120 bin düzeyine çıkmıştır. 2018 yılına bakıldığında ise ortama konut satış fiyatının 299 bin TL civarında olduğu söylenebilir. Metrekare fiyatı ise 2997 TL’dir.

Esenler Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Esenler’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 dairelerin 2018 itibariyle 939 TL ile 1535 TL arasında kiraya verildiği görüşmektedir. Metrekare bazında ise 2010 yılında 6.46 TL olan fiyatların 2018 itibariyle 12.52 TL’ye yükseldiğini ve bunun yaklaşık yüzde 100’lük bir artışa karşılık geldiğini görebilmekteyiz. Esenler konut kira fiyatlarının artışında Esenler yeni konut projelerinin ve yeni alışveriş merkezlerinin açılması olduğu düşünülebilir.

Esenler Yatırım Geri Dönüş Süresi

Esenler ilçesi için yatırım geri dönüş süresi 20 yıldır.

Esenler’de Yıllara Göre Konut Satış Adetleri

TÜİK verilerine göre Esenler’de 2015 yılında 2962 adet, 2016’da 6005, 2017’de 3409 ve 2018’in ilk iki ayında 495 konut satılmıştır.

Esenler’de Bulunan Önemli Sağlık Kurumları ve Hastaneler

Bağcılar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Özel Duygu Hastanesi, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi, Medipol Üniversitesi Hastanesi, Bayrampaşa Devlet Hastanesi, Özel Avrupa Şafak Hastanesi, Yeniyüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Gaziosmanpaşa Hastanesi, AvicennaHospital, Medipol Mega Hastaneler Kompleksi, İstanbul Şafak Hastanesi, Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Özel Bilge Hastanesi, Özel Tekden Hastanesi, AvicennaHospital Esenler, Özel Ortomedica Hastanesi, Özel Güngören Hastanesi, Medilife Bağcılar Hastanesi, Esenler Medipol Hastanesi, Özel Yeni İklim Hastanesi, BayparkHospital, Duygu Hastanesi, Asya Hastanesi, Özel Güney Hastanesi, Özel Hospitalist Hastanesi, Yeni Ufuk Hastanesi, Özel Bayrampaşa Hastanesi

Esenler’de Bulunan Özel Okullar

Biltan Rami Anaokulu, Atisalani Lisesi, Özel Saran Eller Sağlık Koleji, Gülten Nakipoğlu Koleji, Bağcılar Sınav Lisesi, Bağcılar Analitik Temel Lisesi, Kudos Anadolu Teknik Lisesi, RunawayCollege, Doğan Çocuk Ana Okulu, Alaattin Nilüfer Kadayifcioglu Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Bayrampaşa Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Ay Koleji, Mahmutbey Lisesi, Nail Resitİlkogretim Okulu, Bağcılar Doğa Koleji, Batışehir Doğa Koleji, Fatih Koleji, Dr. Kemal Naci Ekşi Anadolu Lisesi

Esenler’de Bulunan Alışveriş Merkezleri (AVM’ler)

Evmoda Alışveriş Merkezleri, Bayrampaşa Carrefoursa Alışveriş Merkezi, Forum İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Huzur Avm, Esenler Espri Avm, Metro Grosmarket, Güngören Park.

Esenler Konut Projeleri

İlçede devam eden kentsel dönüşüm projeleri bulunmaktadır. Esenler konut projelerini sitemizden inceleyebilirsiniz.

İstanbul’un diğer ilçelerindeki yeni ve gözde projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.