|   |  Esenyurt Konut Projeleri
Esenyurt İlçesini Favorilerime Ekle

Esenyurt Güncel Konut Projeleri

Esenyurt Konut Projeleri
Esenyurt Görülmesi Gereken Konut Projeleri

Esenyurt Konut Projeleri

Esenyurt Gayrimenkul Bölge Yatırım Analizi

Esenyurt ilçesi, Marmara bölgesinin Trakya alt bölgesinde ve İstanbul metropoliten alan sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçenin doğusunda Küçükçekmece Gölü, batısında Büyükçekmece, kuzeyinde Hoşdere köyü ve TEM Karayolu, güneyinde Firuzköy ve E-5 Karayolu bulunmaktadır.

Esenyurt Ulaşım ve Demografik Veriler

Esenyurt'e ulaşım düzenli toplu taşıma seferleriyle sağlanmaktadır. Avrupa Yakası merkez bölgelerine doğrudan ulaşım mümkündür. Esenyurt, İstanbul merkezine Otoyol 3 (O-3) otobanıyla ulaşmak mümkündür. Mahmutbey – Esenyurtmetro yapım çalışmaları devam etmektedir. Ayrıca Altınşehir (Başakşehir), Büyükçekmece, Avcılar, Esenyurt ilçeleriyle de minibüs seferleri bulunmaktadır.

İlçenin nüfusu 795 bin kişidir. İlçe sakinlerinin yüzde 66’sı evli, yüzde 26’sı ise bekardır. Nüfusun yarısı ilk ve orta dereceli okullardan mezun olurken, yüzde 11’lik kısmı ise üniversite mezunudur.

Esenyurt Konut (Ev) Satış Fiyatları

Esenyurt’ta 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 10 yılda yüzde 183 oranında bir artış göstermiştir. 2003 yılında 60 bin TL seviyesinde olan Esenyurt satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselerek 96 bin TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 yıllında sert bir düşüş yaşayan Esenyurt satılık daire fiyatları, 76 bin TL seviyesine kadar gerilemiştir. 2010 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan Esenyurt satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğine kadar sürdürmüş ve 170 bin TL seviyesine ulaşmıştır. 2018 yılında ise ortalama satış fiyatı 194 bin 671 TL’dir. Metrekare fiyatı ise 1946 TL’dir.

Esenyurt Konut (Ev) Kira Fiyatları

Esenyurt’ta 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 konut kira fiyatları, son 12 yılda yüzde 232 oranında artmıştır. 2003 yılında 290 TL seviyesinde olan Esenyurt kiralık konut fiyatları, 2018 yılına gelindiğinde 1308 liraya kadar çıkabilmektedir. Bölgede ortalama kiralık konut fiyatı ise 1046 TL’dir.

Esenyurt Yatırım Geri Dönüş Süresi

Esenyurt yatırım geri dönüş süresi 16 yıldır.

TÜİK verilerine göre Esenyurt’ta 2015 yılında 40 bin 545 adet, 2016’da 40bin 436, 2017’de 39 bin 676 ve 2018’in ilk iki ayında ise 5388 adet konut satılmıştır.

Esenyurt Konut Projeleri

Esenyurt, İstanbul’un gayrimenkul yatırımı yapılan ilçelerinden bir tanesidir. Esenyurt’ta şu anda devam eden yaklaşık 100 adet konut projesi bulunmaktadır. Esenyurt konut projeleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Esenyurt’ta Bulunan Özel Okullar

Bahçeşehir Mektebim Koleji, Esenyurt Mustafa Yeşil Ortaokulu, Bahçeşehir Doğa Koleji Anaokulu, Şair Fevzi Kutlu Kalkancı Orta Okulu, İlkin Eğitim Anaokulları, Bahçeşehir Okyanus Koleji, EsenyurtTokiKiz Meslek Lisesi, Özel İstanbul Akademi Anadolu Lisesi, Okyanus Koleji Beden Eğitimi Zümresi, Bahçeşehir Mektebim Okulları Kampüsü, Özel Berk Anadolu Lisesi, Mektebim Sağlık Koleji, Fatih Üniversitesi Füba Akademi, Fatih Sinan Öztürk Medresesi, Esenyurt Doğa Koleji, Vizyon Koleji, Bahçeşehir Mektebim Okulları, Fatih Sultan Mehmet Lisesi, Özel Boğaziçi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Okyanus Koleji, Halil Akkanat Çok Programlı Lisesi

Esenyurt’ta Bulunan Alışveriş Merkezleri (AVM’ler)

Tasarımcılar İş Merkezi, Koçtaş Avm, Tam İstanbul Avm, NmerkezAvm, Vodafone Migros, Marmara Park, Akbatı, Bauhaus, Carrefoursa, Atrium, Han Plus, Media Markt, Eskule, Migros

Esenyurt’ta Bulunan Önemli Sağlık Kurumları ve Hastaneler

Özel Doğa Hospital, Medi Life Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Mediplus Tıp Merkezi, Koç Diyaliz Merkezi, Esenyurt Devlet Hastanesi, Özel Medilife Hastanesi, Özel Esencan Hastanesi, Hale Ishakoğlu Kızılay Hastanesi, Doğa Hospital, Elitium Cerrahi Tip Merkezi, Avrupa Diş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Bahçeşehir Sağlık Ocağı, Özel Esencan Hastanesi, Avrupa Göz Merkezi Esenyurt, Esencan Tıp Merkezi

Ayrıca, İstanbul’un diğer ilçelerindeki yeni ve gözde projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.