|   |  Esenyurt Konut Projeleri
Esenyurt İlçesini Favorilerime Ekle

Esenyurt Güncel Konut Projeleri

Esenyurt Konut Projeleri
Esenyurt Görülmesi Gereken Konut Projeleri

Esenyurt Konut Projeleri

Esenyurt Gayrimenkul Bölge Yatırım Analizi

Esenyurt Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul Esenyurt’ta 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda % 183 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 60.000 TL seviyesinde olan Esenyurt satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselerek 96.000 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 yıllında sert bir düşüş yaşayan Esenyurt satılık daire fiyatları, 76.000 TL seviyesine kadar gerilemiştir. 2010 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan Esenyurt satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğine kadar sürdürmüş ve 170.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Esenyurt Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Esenyurt’ta 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda % 232 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 290 TL seviyesinde olan Esenyurt kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar dikey bir yükseliş ile 700 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 ve 2010 yıllarında sert bir düşüş yaşayan Esenyurt kiralık daire fiyatları, 514 TL seviyesine gerilese de 2010 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlamıştır. Esenyurt kiralık ev fiyatları, 2016 yılının son çeyreğinde 963 TL seviyesine ulaşmıştır.

Esenyurt Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Esenyurt’ta yaklaşık olarak 743.000 kişi yaşamaktadır. Esenyurt’taki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 ile 35 yaş aralığındadır. Esenyurt’ta yaşayanların % 67’lik kısmı evli kalan %33’lük kısmı ise bekardır. Esenyurt bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (C+) olarak nitelendirilen alt seviyesinde olduğu görülmektedir.

İstanbul Esenyurt’nda 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 15 yıl olduğu belirlenmiştir. 

Esenyurt’ta Yıllara Göre Konut Satış Adetleri

TÜİK verilerine göre İstanbul Esenyurt’ta 2015 yılında 40545 adet, 2016’da ise 40436 adet konut satılmıştır.

Esenyurt Lokasyon

Esenyurt yerleşim yeri bütünü, Marmara bölgesinin Trakya alt bölgesinde, İstanbul Metropolitan alan sınırları içerisinde yer almaktadır. Bu bölgenin doğusunda Küçükçekmece Gölü, batısında Büyükçekmece, kuzeyinde Hoşdere köyü ve TEM Karayolu, güneyinde Firuzköy ve E-5 Karayolu bulunmaktadır.

Esenyurt'un yüzölçümü 2.770 hektardır ve 1989 yılında belediye olma niteliği kazanmıştır. Belediye teşkilatının kurulmasıyla bölgede bir hizmet atağı başlatılmıştır.

Esenyurt Ulaşım

Esenyurt'e ulaşım İETT'nin düzenli seferleriyle sağlanmaktadır. 76E, E58, E57 no'lu ekspres hatlarla 75 dakikada İstanbul'un merkezi bölgelerinden Otoyol 3 (O-3) otobanıyla ulaşmak mümkündür. Diğer otobüs hatları olan 146 ve 76D ile Bakırköy ve Taksim'e D-100 karayolu üzerinden ulaşılabilmektedir. Ayrıca Altınşehir (Başakşehir), Büyükçekmece, Avcılar, Esenyurt ilçeleriyle de minibüs seferleri bulunmaktadır.

Esenyurt’taki Önemli Hastaneler

Özel Doğa Hospital, Medi Life Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Mediplus Tıp Merkezi, Koç Diyaliz Merkezi, Esenyurt Devlet Hastanesi, Özel Medilife Hastanesi, Özel Esencan Hastanesi, Hale Ishakoğlu Kızılay Hastanesi, Doğa Hospital, Elitium Cerrahi Tip Merkezi, Avrupa Diş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Bahçeşehir Sağlık Ocağı, Özel Esencan Hastanesi, Avrupa Göz Merkezi Esenyurt, Esencan Tıp Merkezi

 Esenyurt’taki Önemli Okullar

Bahçeşehir Mektebim Koleji, Esenyurt Mustafa Yeşil Ortaokulu, Bahçeşehir Doğa Koleji Anaokulu, Şair Fevzi Kutlu Kalkancı Orta Okulu, İlkin Eğitim Anaokulları, Bahçeşehir Okyanus Koleji, Esenyurt Toki Kiz Meslek Lisesi, Özel İstanbul Akademi Anadolu Lisesi, Okyanus Koleji Beden Eğitimi Zümresi, Bahçeşehir Mektebim Okulları Kampüsü, Özel Berk Anadolu Lisesi, Mektebim Sağlık Koleji, Fatih Üniversitesi Füba Akademi, Fatih Sinan Öztürk Medresesi, Esenyurt Doğa Koleji, Vizyon Koleji, Bahçeşehir Mektebim Okulları, Fatih Sultan Mehmet Lisesi, Özel Boğaziçi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Okyanus Koleji, Halil Akkanat Çok Programlı Lisesi

Esenyurt’taki Önemli Alışveriş Merkezleri

Tasarımcılar İş Merkezi, Koçtaş Avm, Tam İstanbul Avm, Nmerkez Avm, Vodafone Migros, Marmara Park, Akbatı, Bauhaus, Carrefoursa, Atrium, Han Plus, Media Markt, Eskule, Migros

Esenyurt Konut Projeleri

İlçede birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.