|   |  Eyüp Konut Projeleri
Eyüp İlçesini Favorilerime Ekle

Eyüp Güncel Konut Projeleri

Eyüp Konut Projeleri

Eyüp Konut Projeleri

Eyüp Gayrimenkul Bölge Yatırım Analizi

Eyüp Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul’un Eyüp ilçesinde 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 9 yılda % 69 oranında bir artış göstermiştir.

2008 yılında 198.000 TL seviyesinde olan Eyüp satılık konut fiyatları, 2011 yılına kadar sürekli olarak yükselerek 133.000 TL seviyesine ulaşmıştır. 2012 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan Eyüp satılık ev fiyatları, 2017 yılının ilk çeyreğinde 335.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Eyüp Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul’un Eyüp ilçesinde 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 9 yılda % 99 oranında bir artış göstermiştir.

2008 yılında 1.000 TL seviyesinde olan Eyüp kiralık konut fiyatları, 2009 yılında düşüş yaşayarak 880 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan Eyüp kiralık ev fiyatları, 2017 yılının ilk çeyreğinde 1.990 TL seviyesine ulaşmıştır.

Eyüp Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Eyüp’te yaklaşık olarak 377200 kişi yaşamaktadır. Eyüp’teki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 ile 45 yaş aralığındadır. Eyüp’te yaşayanların % 62’lik kısmı evli kalan %28’lik kısmı ise bekardır. Eyüp bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (A-) olarak nitelendirilen üst gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

İstanbul Eyüp’te 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 14 yıl olduğu belirlenmiştir.

Eyüp’te Yıllara Göre Konut Satış Adetleri

TÜİK verilerine göre İstanbul Eyüp’te 2015 yılında 4923 adet, 2016’da ise 4671 adet konut satılmıştır.

Eyüp Ulaşım

Eyüp yakın çevresi ile ilişkisini iki arterle sağlamaktadır. Bunlar Eyüp’ü Eminönü’ne bağlayan Rami Kışla Caddesi (Eski Edirne Asfaltı) ve 1. Çevre Yolu (Mecidiyeköy - Şişli - Yeşilköy) dur. Bunların yanında Eyüp Bulvarı Eyüp’ü Rami ve Edirnekapı üzerinden Fatih ve Aksaray’a bağlamaktadır.

Eyüp merkezinin Alibeyköy ile ilişkisi Haliç’in her iki yakasındaki kıyı yolu ile sağlanmıştır. Haliç’in karşı yakasından geçen kıyı yolu kuzeye doğru Kemerburgaz ve Göktürk yönünde devam etmektedir. Bu yol Eyüp’ün kırsal alanı ile ilişkisini sağlayan ana akstır ve Işıklar, İhsaniye üzerinden Karadeniz kıyısına yönelmektedir.

Eyüp İlçesi Haliç üzerindeki yeniden kullanıma açılan iskelesi aracılığıyla Haliç suyolu üzerinden İstanbul’un tarihi çekirdeği ve Doğu Yakası’nda Üsküdar ile doğrudan ilişki içindedir.

Eyüp’teki Önemli Hastaneler

Acıbadem Göktürk Tıp Merkezi, Estethica Sağlıklı Güzellik / Göktürk, Göktürk Aile Sağlık Merkezi, Göktürk Sağlık Ocağı, Göktürk Florence Nightingale Hastanesi, Foot Medical, Özel Ergene Dis Poliklinigi Göktürk, Florance Nightingale

Eyüp’teki Önemli Okullar

Eyuboglu Koleji, Arif Korkmaz Etüt Merkezi, Mutlu Yüzler Anaokulu, Gümüşdere Orta Okulu, Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi, Özel Eyüboğlu Kemerburgaz İlköğretim Okulu

Eyüp’teki Önemli Alışveriş Merkezleri

Larus Palas Göktürk, Mesa Studio Plaza, Kemermall Avm, Neo Çarşı, Optimum, Shop Shoes, Madame Coco, Colombia Göktürk

Eyüp  Konut Projeleri

İlçede birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Eyüp’te bulunan 60' a yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

İstanbul’daki güncel markalı ve yatırımlık projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.