|   |  Gaziosmanpaşa Konut Projeleri
Gaziosmanpaşa İlçesini Favorilerime Ekle

Gaziosmanpaşa Güncel Konut Projeleri

Gaziosmanpaşa Konut Projeleri

Gaziosmanpaşa Konut Projeleri

İstanbul Gaziosmanpaşa Gayrimenkul Yatırım Analizi

Gaziosmanpaşa Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul Gaziosmanpaşa’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda % 311 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 63.000 TL seviyesinde olan Gaziosmanpaşa satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 100.000 TL seviyesine ulaşmıştır. Gaziosmanpaşa satılık daire fiyatları, 2009 yılında kısmi bir düşüş yaşamış ve 80.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Gaziosmanpaşa satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğinde de sürdürmüş ve 259.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Gaziosmanpaşa Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Gaziosmanpaşa’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda % 492 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 207 TL seviyesinde olan Gaziosmanpaşa kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 521 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 yılında kısmi bir düşüş yaşayan Gaziosmanpaşa kiralık ev fiyatları, 457 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan Gaziosmanpaşa kiralık daire fiyatları, 2016 yılının son çeyreğinde 1.226 TL seviyesine ulaşmıştır.

Gaziosmanpaşa Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Gaziosmanpaşa’da yaklaşık olarak 502.000 kişi yaşamaktadır. Gaziosmanpaşa’daki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 yaş ile 40 yaş aralığındadır. Gaziosmanpaşa’da yaşayanların yüzde 64’lük kısmı evli kalan yüzde 36’lık kısmı ise bekârdır. Gaziosmanpaşa bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (C+) olarak nitelendirilen alt gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

İstanbul Gaziosmanpaşa’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 18 yıl olduğu belirlenmiştir. 

Gaziosmanpaşa’da Yıllara Göre Konut Satış Adetleri

TÜİK verilerine göre İstanbul Gaziosmanpaşa’da 2015 yılında 5701 adet, 2016’da ise 4960 adet konut satılmıştır.

Gaziosmanpaşa Lokasyon 

Gaziosmanpaşa ilçesi Bayrampaşa, Esenler, Eyüp ve Sultangazi ilçeleri ile komşudur.

Gaziosmanpaşa Ulaşım

Nüfusun artmasıyla trafik sorunu da artmaktadır. Topkapı-Habipler tramvay hattının açılmasıyla modern bir ulaşıma da sahip olmuştur. İlçe içinde ve diğer ilçeler ile ulaşımda toplu taşıma araçları kullanılabilir.

Gaziosmanpaşa’daki Önemli Hastaneler

500 Evler Özel Şafak Hastanesi, Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi, Özel Avrupa Şafak Hastanesi, Yeniyüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Gaziosmanpaşa Hastanesi, Duygu Hastanesi, Özel Bayrampaşa Hastanesi, Özel Bilge Hastanesi, Baypark Hospital, Başarı Hospital, Asya Hastanesi, Gop Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Merkezi, Gazi Hastanesi, Özel Yıldız Academia Hastanesi, Özel Ortomedica Hastanesi, Alibey Hospıtal

Gaziosmanpaşa’daki Önemli Okullar

Fatih Koleji Dr. Zeynel Abidin Erdem Kampüsü, Şafak Koleji, Gaziosmanpaşa Fatih Koleji, Fetih Koleji Bayrampaşa, Özel Soylu Birey Lisesi, Fatih Koleji Gop, Galatasaray Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, Kudos Anadolu Teknik Lisesi, Fmv Özel Işık Okulları Ayazağa Kampüsü, Ramı Ataturk Lısesı, Bjk Koleji, Küçükköy Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Nail Resit İlkogretim Okulu, Atisalani Lisesi, Özel Ay Koleji, Bayrampaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Gaziosmanpaşa’daki Önemli Alışveriş Merkezleri

Gündüzler Pasajı, Forum İstanbul Alışveriş Ve Yaşam Merkezi, Vialand, Green Salads, Avizeciler Sanayi Sitesi, White Hill, Huzur Avm, Fun Lab

Gaziosmanpaşa Konut Projeleri

Gaziosmanpaşa’da birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Gaziosmanpaşa’da bulunan 20’ye yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

İstanbul’daki tüm markalı lüks projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

  • 1

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.