|   |  Gaziosmanpaşa Konut Projeleri
Gaziosmanpaşa İlçesini Favorilerime Ekle

Gaziosmanpaşa Güncel Konut Projeleri

Gaziosmanpaşa Konut Projeleri
  • 1
  • 2

Gaziosmanpaşa Konut Projeleri

İstanbul Gaziosmanpaşa Gayrimenkul Yatırım Rehberi

Gaziosmanpaşa Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul Gaziosmanpaşa’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire örnek daire baz alındığında, son 15 yılda konut satış fiyatlarında yüzde 439’luk bir artış olduğu görülmektedir.

Gaziosmanpaşa satılık konut fiyatları , ortalama 2003 yılında 72 bin 949 lira iken 2018 yılında 320 bin 478 liraya kadar yükselmiştir. Gaziosmanpaşa satılık konut fiyatlarının 2014 yılından itibaren daha dik bir yükseliş içinde bulunduğu gözlemlenmektedir. 2013 yılında 139 bin 746 lira olan ortalama satılık konut fiyatı 2014’de 168 bin 800 liraya çıkmıştır. 2009 yılında Gaziosmanpaşa satılık konut fiyatları, kısmi bir düşüş yaşamış olmakla birlikte 2010 yılından itibaren toparlanarak yükseliş trendini bugüne kadar sürdürmüştür.

Gaziosmanpaşa Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul’un Gaziosmanpaşa İlçesi’nde 100 metrekare büyüklüğünde 2+1 örnek daire baz alındığında, 2003 yılında kiralık konut fiyatının 287,5 lira olduğu görülmektedir. Bugün bu rakam 1247 liradır.

Gaziosmanpaşa satılık konut fiyatları ile uyumlu şekilde Gaziosmanpaşa kiralık konut fiyatları 2009 yılına kadar sürekli yükselmiş, 2009 yılında bir duraklama yaşamıştır. Ancak 2010 yılından sonra Gaziosmanpaşa kiralık konut fiyatlarında sürekli bir artış eğilimi bulunmaktadır. 2018 yılına gelindiğinde, ilçede ortalama kiralık konutların 1247 lira olduğu tespit edilmektedir.

Gaziosmanpaşa Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Gaziosmanpaşa’da 100 metrekare büyüklüğünde 2+1 örnek daire fiyatının, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresi 21 yıldır. Bu süre 2003 yılında da 21 yıl olarak hesaplanmakla birlikte en düşük seviyesini 2009 yılında 12 yıl ile görmüştür.

İstanbul Gaziosmanpaşa demografik bilgiler

Gaziosmanpaşa’da yaklaşık 502 bin kişi yaşamaktadır. 25-39 yaş aralığı nüfusun ağırlığını oluşturur. Yaşayanların yüzde 63’ü evli, geri kalanı bekardır. Sosyoekonomik durum açısından ilçesinin alt gelir seviyesinde olduğu tespit edilmektedir.

Gaziosmanpaşa Lokasyon

İstanbul geneli ile kıyaslandığında yerleşimin geç olduğu ilçelerden biri olan Gaziosmanpaşa’nın komşu ilçeleri Bayrampaşa, Esenler, Eyüp ve Sultangazi’dir.

Ancak 2009 yılı itibariyle Gaziosmanpaşa ilçesinden iki yeni ilçe, Arnavutköy ve Sultangazi ilçeleri doğmuş, Büyükşehir Belediyesi Sınırları İçerisinde İlçe Kurulması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkındaki 5747 sayılı kanunla, Gaziosmanpaşa ilçesi üçe bölünmüştür.

İstanbul Gaziosmanpaşa’da 16 muhtarlık bulunmaktadır. İlçe adını, 1832 yılında Tokat’da doğan Yağcıoğulları ailesinin bir bireyi Osman Paşa’dan alır.

Gaziosmanpaşa Ulaşım

Trafik sorunu yaşayan bir ilçe olan Gaziosmanpaşa’da,  Topkapı-Habipler tramvay hattı kullanıma açılmıştır. İlçede diğer toplu taşıma araçlarından ulaşım sağlanır.

Gaziosmanpaşa’da sağlık

İstanbul Gaziosmanpaşa’da özel ve kamuya ait pekçok sağlık kuruluşu yer almaktadır. Bunlardan bazıları, Abacıoğlu Kadın Sağlığı Merkezi, İstanbul Şafak Hastanesi, Avrupa Şafak Hastanesi, Bahat Halk Hastanesi, Duygu Hastanesi, Özel Bilge Hastanesi, Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi, Özel Yıldız Tabya Bilge Hastanesi, Dünya Göz Hastanesi, Bilçek Emar Görüntüleme Merkezi, Belde Tıp Merkezi, Gaziosmanpaşa Semt Polikliniği, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi.

Gaziosmanpaşa’daki Önemli Okullar

Fatih Koleji Dr. Zeynel Abidin Erdem Kampüsü, Şafak Koleji, Gaziosmanpaşa Fatih Koleji, Fetih Koleji Bayrampaşa, Özel Soylu Birey Lisesi, Fatih Koleji Gop, Galatasaray Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, Kudos Anadolu Teknik Lisesi, Fmv Özel Işık Okulları Ayazağa Kampüsü, Ramı Ataturk Lısesı, Bjk Koleji, Küçükköy Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Nail Resit İlkogretim Okulu, Atisalani Lisesi, Özel Ay Koleji, Bayrampaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

"Gaziosmanpaşa Konut Projeleri"

Gaziosmanpaşa’da birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Gaziosmanpaşa’da bulunan lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

İstanbul’daki tüm markalı lüks projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.