|   |  Kadıköy Konut Projeleri
Kadıköy İlçesini Favorilerime Ekle

Kadıköy Güncel Konut Projeleri

Kadıköy Konut Projeleri
Fikirtepe Konut Projeleri

Kadıköy Konut Projeleri

İstanbul Kadıköy Gayrimenkul Yatırım Analizi

Kadıköy Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul Kadıköy’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda % 470 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 132.000 TL seviyesinde olan Kadıköy satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 200.000 TL seviyesine ulaşmıştır. Kadıköy satılık daire fiyatları, 2009 yılında sert bir düşüş yaşayarak 158.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Kadıköy satılık ev fiyatları, 2016 yılının son çeyreğinde 752.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Kadıköy Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Kadıköy’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda % 473 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 420 TL seviyesinde olan Kadıköy kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 988 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 yılında düşüş yaşayan Kadıköy kiralık ev fiyatları, 880 TL seviyesine gerilemiştir. 2011 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan Kadıköy kiralık daire fiyatları, 2016 yılının son çeyreğinde 2.405 TL seviyesine ulaşmıştır.

Kadıköy Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Kadıköy’de yaklaşık olarak 466.000 kişi yaşamaktadır. Kadıköy’deki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 65 yaş üzerindedir. Kadıköy’de yaşayanların % 54’lük kısmı evli kalan %46’lık kısmı ise bekârdır. Kadıköy bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (A+) olarak nitelendirilen üst gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

İstanbul Kadıköy’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 26 yıl olduğu belirlenmiştir. 

Kadıköy’de Yıllara Göre Konut Satış Adetleri

TÜİK verilerine göre İstanbul Kadıköy’de 2015 yılında 7575 adet, 2016’da ise 7374 adet konut satılmıştır.

Kadıköy Lokasyon

Kadıköy, İstanbul'un Anadolu Yakası'nda yer alan ilçelerinden biridir. Anadolu Yakası'nın güney batısında bulunan Kadıköy, batı ve güneyde Marmara Denizi, kuzeyde Üsküdar, doğuda Ataşehir ve Maltepe ilçeleriyle çevrilidir.

Kadıköy Ulaşım

Kadıköy ilçesi ülke ve kent ulaşımı açısından önemli bir konuma sahiptir. Anadolu'daki çeşitli merkezleri İstanbul'a ve kent içindeki çeşitli semtleri de birbirine bağlayan bazı ana ulaşım yolları Kadıköy İlçesi'nden geçer.

Bu yollar Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Boğaziçi Köprüsü giderken Uzunçayır'da kesişir.

Anadolu'nun çeşitli merkezlerini İstanbul'a bağlayan demiryolu hattının ilk istasyonu Haydarpaşa Garı'da Kadıköy’dedir.

Boğaz kıyısındaki vapur iskeleleri diğer semtler ile deniz ulaşımını sağlar. İlçedeki vapur iskeleleri Haydarpaşa, Kadıköy ve Bostancı'dadır.

Ayrıca Kadıköy-Moda hattı arasında nostaljik tramvay adıyla tramvay seferleri de vardır.

Kadıköy’deki Önemli Hastaneler

Göztepe Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Medical Park, Fatih Sultan Mehmet Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Acıbadem Kozyatağı Hastanesi, Yeditepe Üniversitesi Hastanesi, Florence Nightingale Hastanesi, Central Hospital, Avicenna Hospital, Kadıköy Şifa Hastanesi, Özel Göztepe Hastanesi, Erenköy Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Hastanesi, Bayındır Hastanesi, Erenköy Ruh Ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Özel Eren Hastanesi, Dünyagöz Hastanesi, Medient Kbb Hastanesi, Romatem Fizik Tedavi

Kadıköy’deki Önemli Okullar

Şenesenevler Mualla Selcanoğlu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Sihirli Orman Anaokulu Ataşehir Şubesi, Agaoglu Pool Bati Atasehir, Aydın Doğan İöo, Goztepe Munevver Sefik Fergar İlkogretim Okulu, Üsküdar Çocuk Akademileri Merkez Kampüsü, Vakıfbank Spor Okulları Voleybol, Fen Bilimleri Okulları Ataşehir Koleji, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Derin Düşler Eğitim Kurumları, Biltek Koleji, Acibadem Turk Telekom İlkogretim Okulu, Ali Fuat Cebesoy İöo, Özel Anakent Okulları, Fmv Erenköy Işık Anaokulu, Sirus Koleji, Anakent Koleji, İhsan Kurşunoğlu İöo, Batı Dilleri Merkezi, Harun Resit Ilkogretim Okulu

Kadıköy’deki Önemli Alışveriş Merkezleri

Shoes Center, Palladium Avm, Eryalçınlar Avm, Asya Avm, Akasya Acıbadem, Optimum Outlet, Carrefour İçerenköy Avm, Kozzy, Novada Ataşehir, Bulvar 216, Boyner, Migros, Perşembe Pazarı

Kadıköy Konut Projeleri

İlçede birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Kadıköy’de bulunan 80' e yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

İstanbul’daki tüm yeni ve markalı projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.