|   |  Kadıköy Konut Projeleri
Kadıköy İlçesini Favorilerime Ekle

Kadıköy Güncel Konut Projeleri

Kadıköy Konut Projeleri
Fikirtepe Konut Projeleri

Kadıköy Konut Projeleri

İstanbul Kadıköy Gayrimenkul Yatırım Rehberi

Kadıköy Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul’un Kadıköy İlçesi’nde ortalama satılık konut fiyatları 2018 yılında 596 bin ile 993 bin lira arasında seyretmektedir. (100 metrekare büyüklüğünde 2+1 örnek daire baz alınmıştır.)

Kadıköy satılık konut fiyatları incelendiğinde son bir yılda yüzde 0,42 artış görüldüğü gözlemlenmektedir. İlçedeki ortalama konut metrekare fiyatı ise 7 bin 949 liradır.

Yıllar bazında incelendiğinde Kadıköy satılık konut fiyatlarının 2003 yılında 132 bin lira seviyesinde iken, 2008 yılına kadar yükseliş trendinde olduğu (171 bin lira) ardından 2009 yılında sert bir düşüş yaşadığı (159 bin lira) ardından toparlanarak yeniden yükseliş trendine girdiği görülmüştür.

Kadıköy Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Kadıköy’de ortalama kiralık konut fiyatları 2 bin 500 liradır. Ancak ilçenin farklı semtleri gözönüne alındığında çok daha yüksek fiyatlara kiralanan dairelerden bahsetmek mümkündür.

Kadıköy kiralık konut fiyatlarının son 3 yılda daha stabil bir seyir izlediği görülmektedir.

İlçede, kiralık konut fiyatı 2003 yılında 420 lira iken, tıpkı satılık konut fiyatları gibi, 2008 yılına kadar yükselmiş, ardından 2009 yılında sert bir düşüş yaşamış ve 880 liraya gerilemiştir. 2011 yılından itibaren tekrar yükselişe geçen Kadıköy kiralık konut fiyatları, son 3 yıldır sakin bir artış eğilimi ile 2 bin 500 ortalama fiyata sahip olmuştur.

Kadıköy Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Kadıköy’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire baz alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresi 28 yıldır.

Kadıköy demografik özellikler

Kadıköy’de 452 bin 302 kişi yaşamaktadır. İlçe nüfusunun yüzde 35,4’ünü 35 yaş ve üstü olanlar oluşturmaktadır. Kadıköy’de yaşayanların yüzde 54’ü evlidir.

İlçede yaşayanların ekonomik durumu incelendiğinde A+ yani üst gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

İlçede eğitim seviyesi de oldukça yüksektir. Kadıköy’de yaşayanların yüzde 42’si üniversite mezunudur. Marmara Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi ve Okan Üniversitesi’nin varlığı Kadıköy’ü öğrenciler tarafından da tercih edilir konuma getirmiştir.

Kadıköy İlçesi'nde 54 ilkokul, 58 ortaokul, 45 lise ve 11 özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi bulunmaktadır.

Kadıköy, kültür-sanat etkinlikleri açısından oldukça aktif bir ilçedir. Pekçok etkinlik merkezi ilçe sınırları içinde yer alır. Bunlardan bazıları, Süreyya Operası, Reks Sineması, Barış Manço Kültür Merkezi, Caddebostan Kültür Merkezi, Haldun Taner Sahnesi, Halis Kurtça Kültür Merkezi, Müjdat Gezen Sanat Merkezi, Çağdaş Sahne, Enver Demirkan Tiyatrosu, Bostancı Gösteri Merkezi’dir.

Kadıköy’de 21 adet mahalle bulunmaktadır.

Kadıköy Lokasyon

Kadıköy, İstanbul'un Anadolu Yakası'nda yer alır. Marmara sahili boyunca uzun bir sahil şeridine sahiptir. İlçenin batı ve güneyinde Marmara Denizi, kuzeyinde Üsküdar, doğusunda Ataşehir ve Maltepe ilçeleri bulunur.

Kadıköy’de Ulaşım

Kadıköy, ana arterlerin geçtiği bir yerdedir. D100 karayolu, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü ve Boğaziçi Köprüsü’nü birbirine bağlayan otoyollarla kesişir.

Özellikle deniz ulaşımı Kadıköy için büyük önem taşır. Şehir hatları vapurları, Kadıköy – Eminönü, Karaköy – Kadıköy, Kadıköy – Beşiktaş arasında seferler düzenlemektedir. Ayrıca, vapur iskelelerinden farklı ilçelere ulaşım sağlamak da mümkündür.

Kadıköy-Moda arasındaki nostaljik tramvay da ulaşım açısından önem taşımaktadır.

D-100 Karayolu boyunca Kadıköy-Kaynarca Metrosu (M4 hattı) geçer.

Kadıköy’deki Önemli Hastaneler

Göztepe Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Medical Park, Fatih Sultan Mehmet Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Acıbadem Kozyatağı Hastanesi, Yeditepe Üniversitesi Hastanesi, Florence Nightingale Hastanesi, Central Hospital, Avicenna Hospital, Kadıköy Şifa Hastanesi, Özel Göztepe Hastanesi, Erenköy Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Hastanesi, Bayındır Hastanesi, Erenköy Ruh Ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Özel Eren Hastanesi, Dünyagöz Hastanesi, Medient Kbb Hastanesi, Romatem Fizik Tedavi

Kadıköy’deki Önemli Alışveriş Merkezleri

Shoes Center, Palladium Avm, Eryalçınlar Avm, Asya Avm, Akasya Acıbadem, Optimum Outlet, Carrefour İçerenköy Avm, Kozzy, Novada Ataşehir, Bulvar 216, Boyner, Migros, Perşembe Pazarı

"Kadıköy Konut Projeleri"

İlçede birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Kadıköy’de bulunan 80' e yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

İstanbul’daki tüm yeni ve markalı projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.