|   |  Kağıthane Konut Projeleri
Kağıthane İlçesini Favorilerime Ekle

Kağıthane Güncel Konut Projeleri

Kağıthane Konut Projeleri

Kağıthane Konut Projeleri

Kağıthane Gayrimenkul Yatırım Analizi

Kağıthane Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul’un Kağıthane ilçesinde 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 9 yılda % 200 oranında bir artış göstermiştir.

2008 yılında 115.000 TL seviyesinde olan Kağıthane satılık konut fiyatları, takip eden yıllarda sürekli artarak 2017 yılının ilk çeyreğinde 345.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Kağıthane Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul’un Kağıthane ilçesinde 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 9 yılda % 123 oranında bir artış göstermiştir.

2008 yılında 700TL seviyesinde olan Kağıthane kiralık konut fiyatları, takip eden yıllarda sürekli yükselerek1.560 TL seviyesine ulaşmıştır.

Kağıthane Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Kağıthane’de yaklaşık olarak 440.000 kişi yaşamaktadır. Kağıthane’daki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 ile 40 yaş aralığındadır. Kağıthane’de yaşayanların % 61’lik kısmı evli kalan %39’luk kısmı ise bekardır. Kağıthane bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (B-) olarak nitelendirilen orta üst gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

İstanbul Kağıthane’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 18 yıl olduğu belirlenmiştir.

Kağıthane’de Yıllara Göre Konut Satış Adetleri

TÜİK verilerine göre İstanbul Kağıthane’de 2015 yılında 6562 adet, 2016’da ise 6575 adet konut satılmıştır.

Kağıthane Lokasyon

Kâğıthane, İstanbul'un Avrupa Yakası'nda bir ilçesidir. Doğudan Beşiktaş ilçesi, batıdan Eyüp ilçesi, kuzeyden ve güneyden Şişli ilçesi ve güneybatıdan Beyoğlu ile çevrilidir. İlçenin, Kağıthane Deresi'nin sona erdiği kesimde Haliç'e kısa bir kıyısı vardır.

Kağıthane Ulaşım

İstanbul Boğazı'nı Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprüleriyle aşan otoyollar, Kağıthane İlçesi topraklarından geçer. Bunlardan O-1 Otoyolu güneyde Şişli İlçesi'yle sınır oluşturur. O-2 Otoyolu ise Kağıthane ilçesinin kuzey kesiminde doğu-batı doğrultusunda izler. Okmeydanı ve Hasdal kavşakları arasında uzanan bir başka otoyol da O-1 ve O-2 otoyollarını birbirine bağlar.

İlçede şehir içi ulaşım minibüsler, İETT ve ÖHO’leri ile sağlanır.

Kağıthane’deki Önemli Hastaneler

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Florence Nightingale, Memorial Şişli Hastanesi, Amerikan Hastanesi, Türkiye Hastanesi, Acıbadem Fulya Hastanesi, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Florence Nightingale Hastanesi, Kolan International Hospital, Okmeydanı Ağız ve Diş Hastalıkları Hastanesi, Kağıthane Devlet Hastanesi, İstanbul Cerrahi Fulya Hastanesi, Dora Hospital, Şişli Etfal Hastanesi, Mecidiyeköy Hospitadent Diş Hastanesi, Özel Çevre Hastanesi, Fransız Lape Hastanesi, Kadıoğlu Hastanesi, Darülaceze, Özel Levent Hastanesi, Özel Haliç Hospital, Özel Okmeydani Hastanesi, İstanbul Florence Nightingale Hastanesi, Florance Nightingale Hastanesi, Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servis, Özel Osmanoğlu Hastanesi

Kağıthane’deki Önemli Okullar

İto Kadınlar Çeşmesi İlkokulu, Maçka Hüsamettin Ziler Pakmaya Orta Okulu, İsmail Tarman OrtaOkulu, FMV Özel Işık Anaokulu, Dr Sadik Ahmet Lisesi, Santralistanbul ÇSM Study Hall, Bahçeşehir Üniversitesi, Mecidiyekoy Anadolu Lisesi, Halic Universitesi Kagithane Kampusu, Galatasaray İlköğretim Okulu, Hasan Kalyoncu Surekli Egitim Merkezi, Piripaşa İlköğretim Okulu, Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu, Fatih Universitesi FUSEM, Nişantaşı Anadolu Lisesi

Kağıthane’deki Önemli Alışveriş Merkezleri

Metro Grossmarket, Sapphire İstanbul, Profilo Alışveriş Merkezi, Kağıthane Namlı Alışveriş Merkezi, Axis, Cevahir, Trump Alışveriş Merkezi, Evkur, Reasürans Çarşısı, 

Kağıthane Konut Projeleri

İlçede birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Kağıthane’de bulunan 50’ye yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

İstanbul’daki tüm yeni projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.