|   |  Kağıthane Konut Projeleri
Kağıthane İlçesini Favorilerime Ekle

Kağıthane Güncel Konut Projeleri

Kağıthane Konut Projeleri

Kağıthane Konut Projeleri

Kağıthane Gayrimenkul Yatırım Rehberi

Kağıthane Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul’un Kağıthane İlçesinde satılık konut fiyatları 2018 yılında, 2+1 100 metrekare daire baz alındığında, 394 bin lira ortalamasındadır. 2003 yılında Kağıthane satılık konut fiyatlarının ortalama 94 bin lira olduğu düşünülürse, 15 yılda yüzde 419’luk bir artış olduğu görülmektedir.

Kağıthane satılık konut fiyatları, 2003 yılından başlayarak 2008 yılına kadar artış göstermiştir. 2009 yılında Kağıthane satılık konut fiyatları gerileyerek 127 bin lira seviyesine düşmüştür. Ardından 2010 yılında tekrar 2008 seviyesine çıkmış ve ortalama 136 bin lira olmuştur. 2010 yılından bu yana Kağıthane satılık konut fiyatları artış eğilimini aralıksız sürdürmektedir.

Kağıthane Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul’un Kağıthane ilçesinde 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire baz alındığında son 15 yılda kiralık konut fiyatları yüzde 479 artmıştır.

2003 yılında Kağıthane kiralık konut fiyatları 368 lira iken, 2008 yılına kadar artış göstermiş ve 825 liraya kadar yükselmiştir. 2009, 2010 ve 2011 yıllarında nispeten bir gerileme yaşayan Kağıthane kiralık konut fiyatları, ardından 2012 yılında tekrar 893 liraya çıkmıştır.

Kağıthane kiralık konut fiyatları 2017 yılında çok hızlı bir zirve yaparak 4 bin lira ortalama çıkmıştır. Ancak 2018 yılında ilçedeki kiralık konut fiyatları 1766 lira ortalamasında seyretmektedir.

Kağıthane Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Kağıthane’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire baz alınarak hesaplandığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresi 19 yıldır.

Kağıthane demografik özellikler

İstanbul’un Kağıthane İlçesi’nde yaklaşık 439 bin kişi yaşamaktadır. İlçe nüfusunun büyük çoğunluğunu 20-44 yaş aralığındakiler oluşturur. Kağıthane’de oturanların yüzde 61’i evlidir.

İlçe nüfusunun sosyoekonomik durumu “B-“ yani orta üst gelir seviyesindedir. Kağıthane’de hane başına 2,97 kişi yaşamaktadır.

Kağıthane ismini, eski kağıt imalathanelerinin ilçede bulunmasından almaktadır.

Kağıthane’de birçok tarihi yapı bulunmaktadır. Bunlardan bazıları, Sadabad Sarayları, Kasr-ı Neşat & Kasr-ı Cenan, Çeşme-i Nur (III. Ahmed Çeşmesi), Atiye Sultan Sarayı (Kağıthane Kasrı Hümayunu-Küçük Zabit Mektebi), Yeni Çeşme ya da II. Abdülhamid Çeşmesi, Koşu Köşkü,  Aziziye Camii (Sadabad Camii - Çağlayan Camii), Mir-i Ahur (İmrahor) Kasrı, İmrahor Çeşmesi (III. Murad Çeşmesi), Poligon Çeşmesi, Poligon Sarayı, II. Mahmud Nişantaşı, Kağıthane Köyü, Karakolhane Koğuşu, Kağıthane Cendere Su Terfi İstasyonu, Su Terazisi, Daye Hatun Sıbyan Mektebi, Tarihi Demiryolu, Silah Tarağa Elektrik Santrali, Daye Hatun Camii, II. Abdülhamid Karakolu, Kağıthane Açıkhava Müzesi, Kağıthane Şehir Müzesi.

Kağıthane’de birçok kültür merkezi ve müze yer alır.

2011 yılında ilan edilen Fatih Sultan Mehmet Tabiat Parkı, yaklaşık 112 hektar alana sahiptir. Zengin bir flora ve fauna varlığına sahip olan parka, ibreli ve yapraklı karışık meşcerelere sahip bir orman yapısı hakimdir. Taksim Su Yolu‘nun bir bölümü alan içerisinden geçmektedir.

Kağıthane Lokasyon

Kağıthane, İstanbul'un Avrupa Yakası'nda yer alır.

Kağıthane’nin doğusunda Beşiktaş, batısında Eyüp, kuzey ve güneyinde Şişli ve güneybatısında Beyoğlu ilçeleri bulunmaktadır.

Kağıthane Ulaşım

Kağıthane merkezi konumu nedeniyle kentsel dönüşüm ve konut projelerinin ilgi odağı bir ilçedir.

3. köprü, 3. Havalimanı, üç katlı tüp geçit projeleriyle ulaşım açısından da önemi artan Kağıthane’nin otoyolların kesiştiği merkezi bir konumu bulunmaktadır.  Ulaşım olanakları çeşitli olan ilçede, belediye ve özel halk otobüslerinin yanında minibüslerle de  bir yerden bir yere gitmek mümkündür.

Öte yandan, Kabataş-Mahmutbey metrosu ilçenin güneyinden geçmektedir.

Kağıthane’deki Hastaneler

Kağıthane’de birçok kamu ve özel sektöre ait hastane bulunmaktadır. 

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Florence Nightingale, Memorial Şişli Hastanesi, Amerikan Hastanesi, Türkiye Hastanesi, Acıbadem Fulya Hastanesi, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Florence Nightingale Hastanesi, Kolan International Hospital, Okmeydanı Ağız ve Diş Hastalıkları Hastanesi, Kağıthane Devlet Hastanesi, İstanbul Cerrahi Fulya Hastanesi, Dora Hospital, Şişli Etfal Hastanesi, Mecidiyeköy Hospitadent Diş Hastanesi, Özel Çevre Hastanesi, Fransız Lape Hastanesi, Kadıoğlu Hastanesi, Darülaceze, Özel Levent Hastanesi, Özel Haliç Hospital, Özel Okmeydani Hastanesi, İstanbul Florence Nightingale Hastanesi, Florance Nightingale Hastanesi, Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servis, Özel Osmanoğlu Hastanesi

Kağıthane’deki Önemli Okullar

İto Kadınlar Çeşmesi İlkokulu, Maçka Hüsamettin Ziler Pakmaya Orta Okulu, İsmail Tarman OrtaOkulu, FMV Özel Işık Anaokulu, Dr Sadik Ahmet Lisesi, Santralistanbul ÇSM Study Hall, Bahçeşehir Üniversitesi, Mecidiyekoy Anadolu Lisesi, Halic Universitesi Kagithane Kampusu, Galatasaray İlköğretim Okulu, Hasan Kalyoncu Surekli Egitim Merkezi, Piripaşa İlköğretim Okulu, Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu, Fatih Universitesi FUSEM, Nişantaşı Anadolu Lisesi

Kağıthane’deki Önemli Alışveriş Merkezleri

Metro Grossmarket, Sapphire İstanbul, Profilo Alışveriş Merkezi, Kağıthane Namlı Alışveriş Merkezi, Axis, Cevahir, Trump Alışveriş Merkezi, Evkur, Reasürans Çarşısı,

"Kağıthane Konut Projeleri"

İlçede birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Kağıthane’de bulunan 50’ye yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

İstanbul’daki tüm yeni projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.