|   |  Küçükçekmece Konut Projeleri
Küçükçekmece İlçesini Favorilerime Ekle

Küçükçekmece Güncel Konut Projeleri

Küçükçekmece Konut Projeleri

Küçükçekmece Konut Projeleri

İstanbul Küçükçekmece Gayrimenkul Yatırım Analizi

Küçükçekmece Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul Küçükçekmece’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda % 182 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 97.000 TL seviyesinde olan Küçükçekmece satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 164.000 TL seviyesine ulaşmıştır. Küçükçekmece satılık daire fiyatları, 2009 yılında çok sert bir düşüş yaşayarak 100.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Küçükçekmece satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğinde de sürdürmüş ve 274.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Küçükçekmece Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Küçükçekmece’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda % 335 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 384 TL seviyesinde olan Küçükçekmece kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 915 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 yılında sert bir düşüş yaşayan Küçükçekmece kiralık ev fiyatları, 556 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan ve bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğinde de devam ettiren Küçükçekmece kiralık daire fiyatları, 1.670 TL seviyesine ulaşmıştır.

Küçükçekmece Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Küçükçekmece’de yaklaşık olarak 761.100 kişi yaşamaktadır. Küçükçekmece’deki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 ile 40 yaş aralığındadır. Küçükçekmece’de yaşayanların % 63’lük kısmı evli kalan %37’lık kısmı ise bekârdır. Küçükçekmece bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (B+) olarak nitelendirilen orta gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

İstanbul Küçükçekmece’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 14 yıl olduğu belirlenmiştir.

Küçükçekmece’de Yıllara Göre Konut Satış Adetleri

TÜİK verilerine göre İstanbul Küçükçekmece’de 2015 yılında 9619 adet, 2016’da ise 6107 adet konut satılmıştır.  

Küçükçekmece Ulaşım

Küçükçekmece İlçesine demiryolu ve karayolu ile ulaşım mümkündür. İlçede toplu taşım olarak banliyö, otobüs ve minibüs hatları bulunmamdadır.

Küçükçekmece İlçesi'nde E-5 ve Tem otoyollarının 1.derecede önem arz ettiği bir yol kademelenmesi bulunmaktadır. Bu otoyollarından E-5 ilçenin güneyinden geçerken, TEM otoyolu ilçesi ortadan ikiye bölmektedir. Bu otoyolları birbirine bağlayan ve İlçenin doğusundan geçen Havalın-Tem Bağlantı Yolu ve E-5 ile Tem'in yan yolları ise yol hiyerarşisinde ikinci derecede önem arz etmektedir.

Küçükçekmece’deki Hastaneler

Acıbadem Hospital Halkalı, Medipol Üniversitesi Sefaköy Hastanesi, Özel Rumeli Hastanesi, Acıbadem Atakent Hastanesi, Rumeli Hospital, Batı Bahat Hastanesi, Avrupa Cerrahı Ve Tıp Merkezı, Özel İstanbul Hospital, İstanbul Mehmet Akif Ersoy Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

Küçükçekmece’deki Okullar

Safaköy 100yıl İlköğretim Okulu, Zühtü Şenyuva İlkokulu, Aydın Doğan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Arel Koleji, Küçükçekmece Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kucukcekmece Kuyumculuk Meslek Lisesi, Güneşli Doğa Kolej, Bahçeşehir Koleji Halkalı, Halkalı 2 Doğa Koleji, Halkalı Toplu Konut Lisesi, Okyanus Koleji, Söğütlüçeşme İlköğretim Okulu, Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi, Türk Telekom Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi, Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu, Nahit Mentese Teknik Ve Endustri Meslek Lisesi, Okyanus Koleji, Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık İlköğretim Okulu, Tayfur Sökmen İlköğretim Okulu, Halkalı Doğa İlköğretim Okulu, Mustafa Kemal Paşa İlköğretim Okulu, Mustafa Eravutmus Ilkogretim Okulu, Nahit Menteşe Endüstri Meslek Lisesi, Kanarya İlkogretim Okulu, Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu, Fahreddin Kerim Gökay Anadolu Lisesi, İkitelli Ortaokulu, Toki Şehit Er Yılmaz Özdemir İlköğretim Okulu

Küçükçekmece’deki Alışveriş Merkezleri

 

İstwest Meydan, Avcılar Torium Avm, Arena Park Avm, 212 Avm, Starcity Outlet Center, Arenapark, Armonipark, Güneşli Park, Ihlamur Avm, Güneşli Park Avm, Carrefoursa, Atakent City Avm, D&R

Küçükçekmece Konut Projeleri

İlçede birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Küçükçekmece’de bulunan 40’ye yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

İstanbul’daki yeni yatırımlık ve lüks projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.