|   |  Küçükçekmece Konut Projeleri
Küçükçekmece İlçesini Favorilerime Ekle

Küçükçekmece Güncel Konut Projeleri

Küçükçekmece Konut Projeleri

Küçükçekmece Konut Projeleri

İstanbul Küçükçekmece Gayrimenkul Yatırım Rehberi

Küçükçekmece Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul’un Küçükçekmece İlçesi’nde satılık konut fiyatları, 100 metrekare 2+1 örnek daire baz alındığında, son bir yılda yüzde 1,05 oranında artış gösterdi.

2018 yılında Küçükçekmece satılık konut fiyatları 261 bin ile 435 bin lira arasında seyretmektedir.

Küçükçekmece ilçesi satılık ev fiyatları incelendiğinde, 2003 yılında ortalama 97 bin lira olduğu, 2008 yılına kadar yükseliş eğilimini sürdürdüğü ve 164 bin lira seviyesine geldiği tespit edilmektedir. 2009 yılında Küçükçekmece satılık ev fiyatlarında sert bir gerileme yaşanarak, ortalama satılık konut fiyatı 100 bin liraya düşmüştür.

Ancak 2010 yılından bu yana Küçükçekmece satılık daire fiyatları yükselişini sürdürmüştür.

Küçükçekmece Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Küçükçekmece’de kiralık konut fiyatları, 100 metrekare 2+1 daire baz alındığında, 2018 yılında 1355 ile 2258 lira aralığında seyretmektedir.

Küçükçekmece kiralık daire fiyatları, 2003 yılında 384 lira seviyesinde iken, 2008 yılına kadar artarak 915 lira olmuştur. Küçükçekmece kiralık ev fiyatları, 2009 yılında sert düşüş yaşamıştır ve kiralık konut fiyatları 556 liraya gerilemiştir.

Küçükçekmece’de kiralık konut fiyatları 2010 yılından bu yana yükseliş trendini sürdürmektedir.

Küçükçekmece kiralık konut fiyatları, bölge içinde de farklılıklar göstermektedir. İnönü’de daha düşük, Atakent, Halkalı Merkez’de daha yüksek fiyatlarla karşılaşmak mümkündür.

Küçükçekmece Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Küçükçekmece’de, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresi 16,09 yıldır. Bu süre hesaplanırken, 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire baz alınmıştır.

Küçükçekmece demografik özellikler

İstanbul Küçükçekmece’de yaklaşık olarak 766,5 bin kişi yaşamaktadır.

Küçükçekmece’deki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 ile 40 yaş aralığındadır. Küçükçekmece’de yaşayanların yüzde 63’ü evli, yüzde 37’si ise bekardır.

Sosyoekonomik açıdan bakıldığında, Küçükçekmece’de yaşayanlar “B-“ yani orta gelir seviyesinde kişilerdir.

Küçükçekmece, İstanbul’un batısında yer alır ve ilçe ile aynı ismi taşıyan gölün çevresinde kurulmuştur.

Küçükçekmece’nin batısında Avcular ve Küçükçekmece gölür, kuzeyinde Başakşehir, doğusunda Bahçelievler ve Bağcılar, güneyinde Bakırköy ve Marmara Denizi yer alır.

Küçükçekmece ilçesi 21 mahalleden meydana gelir.

Küçükçekmece Gölü, 14 kilometrekarelik bir alanı kaplayan lagündür. 40 kilometre uzunluğundaki Sazlıdere ve Nakkaş Deresi, Küçükçekmece Gölü’ne dökülür.

Atatürk Olimpiyat Stadyumu ve İkitelli Organize Sanayi Bölgesi ilçe sınırları içinde yer alır.

Küçükçekmece Ulaşım

Küçükçekmece’de toplu taşıma olanaklarının bol olduğu bir ilçedir. İlçede toplu taşım olarak banliyö, otobüs ve minibüs hatları bulunmamdadır. Metrobüs seferleri ile Sefaköy, Yeşilova ve Cennet Mahallesi’ne ulaşım sağlamak mümkündür. Öte yandan, Marmaray’ın ilk durağı da Halkalı’dır.

İlçe, hem TEM Otoyolu ve hem E5'e yakın olduğu için karayolu ulaşımı açısından merkezidir.

Sefaköy, Yeşilova ve Cennet Mahallesinde semtinde Metrobüs vardır ve yapılacak olan Marmaray'ın ilk durağı Halkalı'dır.

Küçükçekmece’deki Hastaneler

Acıbadem Hospital Halkalı, Medipol Üniversitesi Sefaköy Hastanesi, Özel Rumeli Hastanesi, Acıbadem Atakent Hastanesi, Rumeli Hospital, Batı Bahat Hastanesi, Avrupa Cerrahı Ve Tıp Merkezı, Özel İstanbul Hospital, İstanbul Mehmet Akif Ersoy Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

Küçükçekmece’deki Okullar

Safaköy 100yıl İlköğretim Okulu, Zühtü Şenyuva İlkokulu, Aydın Doğan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Arel Koleji, Küçükçekmece Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kucukcekmece Kuyumculuk Meslek Lisesi, Güneşli Doğa Kolej, Bahçeşehir Koleji Halkalı, Halkalı 2 Doğa Koleji, Halkalı Toplu Konut Lisesi, Okyanus Koleji, Söğütlüçeşme İlköğretim Okulu, Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi, Türk Telekom Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi, Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu, Nahit Mentese Teknik Ve Endustri Meslek Lisesi, Okyanus Koleji, Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık İlköğretim Okulu, Tayfur Sökmen İlköğretim Okulu, Halkalı Doğa İlköğretim Okulu, Mustafa Kemal Paşa İlköğretim Okulu, Mustafa Eravutmus Ilkogretim Okulu, Nahit Menteşe Endüstri Meslek Lisesi, Kanarya İlkogretim Okulu, Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu, Fahreddin Kerim Gökay Anadolu Lisesi, İkitelli Ortaokulu, Toki Şehit Er Yılmaz Özdemir İlköğretim Okulu

Küçükçekmece’deki Alışveriş Merkezleri

İstwest Meydan, Avcılar Torium Avm, Arena Park Avm, 212 Avm, Starcity Outlet Center, Arenapark, Armonipark, Güneşli Park, Ihlamur Avm, Güneşli Park Avm, Carrefoursa, Atakent City Avm, D&R

"Küçükçekmece Konut Projeleri"

İlçede birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Küçükçekmece’de bulunan 40’ye yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

İstanbul’daki yeni yatırımlık ve lüks projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.