|   |  Maltepe Konut Projeleri
Maltepe İlçesini Favorilerime Ekle

Maltepe Güncel Konut Projeleri

Maltepe Konut Projeleri

Maltepe Konut Projeleri

Maltepe Lokasyon 

Maltepe İlçesi Kocaeli yarımadasının güneybatısında, Marmara Denizinin kuzey doğusunda 40. Derecede 54. Dakika enlem, 29 derece 11 dakika boylamlar arasında yer alır. Doğuda ve kuzeyde Kartal, Batıda Ümraniye ve Kadıköy İlçeleri, güneyde Marmara Denizi ile çevrili olup, 50 km2 lik yüz ölçüme sahiptir.

İstanbul Maltepe Gayrimenkul Yatırım Analizi

Maltepe Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul Maltepe’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda % 337 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 90.000 TL seviyesinde olan Maltepe satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 144.000 TL seviyesine ulaşmıştır. Maltepe satılık daire fiyatları, 2009 yılında çok sert bir düşüş yaşayarak 110.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Maltepe satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğinde de sürdürmüş ve 393.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Maltepe Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Maltepe’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda % 426 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 317 TL seviyesinde olan Maltepe kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 730 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 ve 2010 yıllarında kısmi düşüşler yaşayan Maltepe kiralık ev fiyatları, 620 TL seviyesine gerilemiştir. 2011 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan ve bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğinde de devam ettiren Maltepe kiralık daire fiyatları, 1.666 TL seviyesine ulaşmıştır.

Maltepe Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Maltepe’de yaklaşık olarak 487.100 kişi yaşamaktadır. Maltepe’deki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 ile 40 yaş aralığındadır. Maltepe’de yaşayanların % 60’lık kısmı evli kalan % 40’lık kısmı ise bekârdır. Maltepe bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (A-) olarak nitelendirilen üst gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

İstanbul Maltepe’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 20 yıl olduğu belirlenmiştir. 

 

Maltepe’deki Hastaneler

Marmara Üniversitesi Nöroloji Bilimler Enstitüsü Mr Merkezi, T.C Maltepe Başıbüyük Sperm Bankası, İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi, Darussafaka Fizik Tedavi Merkezi, Süreyya Paşa Göğüs Hastalıkları Ve Eğitim Araştırma Hastanesi, Marmara Üniversitesi Başıbüyük Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Maltepe Ceza İnfaz Kurumu Devlet Hastanesi

Maltepe’deki Okullar

Yeditepe Universitesi İletisim Fakültesi, Şehit Er Çağlar Mengü Anadolu Imam Hatip Lisesi, Ataşehir Pramit Anaokulu, Şehit Er Çağlar Mengü Lisesi, Nezahat Aslan Eksioglu İ.Ö.O, Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

Maltepe’deki Alışveriş Merkezleri

 

Asya Avm, Mopas Hipermarket, Göksu Avm, Fuaye Çarşı, Migros

Maltepe Konut Projeleri

İlçede birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Maltepe’de bulunan 45' e yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

Maltepe Ulaşım

İlçe Sınırları içerisinde E-5 Karayolu ve Devlet Demiryolu geçmekte olup, yurdun her yöresi ile yaz-kış irtibat kurulması mümkündür. Ayrıca Demiryolu ile ulaşımda vardır.

Maltepe’den geçen E-5 Karayolu bir anlamda Maltepe`yi ikiye böler. İkinci önemli karayolu Bağdat caddesidir. Üçüncü anayol ise Maltepe-Başıbüyük-Büyükbakkalköy  yoludur. Bu yollarda ulaşım Belediye otobüsleri, Halk otobüsleri, minibüs ve taksilerle sağlanmaktadır. İlçede tren istasyonları Küçükyalı, İdealtepe, Süreyyaplajı, Maltepe ve Cevizli’dedir.

Maltepe’de 01.07.2007 tarihinde açılan İDO iskelesi de bulunmaktadır. 

İstanbul’daki tüm markalı projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.