|   |  Maltepe Konut Projeleri
Maltepe İlçesini Favorilerime Ekle

Maltepe Güncel Konut Projeleri

Maltepe Konut Projeleri

Maltepe Konut Projeleri

İstanbul Maltepe Gayrimenkul Yatırım Rehberi

Maltepe Konut (Ev) Satış Fiyatları

Maltepe ilçesi’nde satılık konut fiyatları son bir yılda yüzde 0,25 artış göstermiştir.

İstanbul’un Maltepe İlçesi’nde 100 metrekare 2+1 satılık daire fiyatları, 330 bin ile 551 bin lira aralığındadır.

Yıllar bazında incelendiğinde ise 2003 yılında 90 bin lira olan Maltepe satılık ev fiyatlarının, 2008 yılına kadar arttığı ve 144 bin seviyesine geldiği görülmektedir. 2009 yılında Maltepe satılık konut fiyatları çok sert bir düşüş yaşamış ve 110 bin liraya gerilemiştir. 2010 yılından sonra Maltepe satılık daire fiyatları yeniden yükselmeye başlamış ve bu yükseliş 2016 yılında 393 bin lirayı bulmuştur. 2018 yılında Maltepe satılık konut fiyatları 330 bin ile 551 bin lira arasında seyretmektedir.

Maltepe Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Maltepe’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında, konut kira fiyatları, 1259 ile 2 bin lira aralığında seyretmektedir.

Maltepe kiralık daire fiyatları, 2003 yılında 317 lira seviyesinde iken, 2008 yılına kadar artmış ve ortalama 730 lira olmuştur. Maltepe kiralık ev fiyatları, 2009 ve 2010 yıllarında kısmi olarak düşmüştür ve 620 liraya gerilemiştir. 2011 yılı itibariyle Maltepe kiralık konut fiyatları tekrar yükseliş trendine girmiştir.

Maltepe Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Maltepe’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 22 yıldır.

Maltepe demografik özellikler

İstanbul’un Maltepe İlçesinde yaklaşık 490 bini kişi yaşamaktadır. Nüfus ağırlıklı olarak 25 ile 40 yaş aralığında toplanmıştır. Maltepe’de yaşayanların yüzde 60’ı evlidir.

Sosyoekonomik açıdan bakıldığında ise Maltepe’de yaşayanların “B+” yani orta üst seviyede olduğu bildirilmektedir.

Maltepe'nin tarihi Bizans İmparatorluğu'na dayanmaktadır. O devirlerde adının "Bryas" veya Latince adıyla "Urias" olduğu söylenir.

Yerleşim birimi olarak Maltepe 18 mahalleye ayrılmıştır. Bunlar; Bağlarbaşı, Feyzullah, Cevizli Yalı, Başıbüyük, Büyükbakkalköy, Zümrütevler,Girne Mahallesi (1995 yılında Zümrütevler Mahallesinden ayrıldı) Esenkent, Altayçeşme, Gülensu, Gülsuyu, Küçükyalı Merkez, Altıntepe, Aydınevler, Çınar, Fındıklı, İdealtepe'dir.

Maltepe Lokasyon

Maltepe, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yer alan bir ilçedir. İlçenin güneyinde Marmara Denizi yer alır. Diğer komşu ilçeleri Kadıköy, Kartal, Sancaktepe ve Ataşehir’dir.

Maltepe İlçesi, 50 kilometrekarelik bir alana sahiptir.

Maltepe’de ulaşım

Maltepe İlçesi’nde, demiryolu, raylı sistem, metro, karayolu ile ulaşım sağlanmaktadır.

Demiryolu Maltepe'nin E-5 Karayolu altında kalan Eski Maltepe'nin kurulmuş olduğu güzergahtadır.

Karayolu ise (Ankara Asfaltı) Maltepe'yi ikiye ayırmaktadır. Bu yol Maltepe'yi Anadolu'ya yan yollar ise komşu ilçelere bağlar. İkinci önemli karayolu ise Bağdat Caddesi olup Bostanci ile Pendik arasındaki güzergahı oluşturur. İlçede tren istasyonları Küçükyalı, İdealtepe, Süreyyaplajı, Maltepe ve Cevizli’dedir.

Maltepe’deki Hastaneler

Marmara Üniversitesi Nöroloji Bilimler Enstitüsü Mr Merkezi, T.C Maltepe Başıbüyük Sperm Bankası, İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi, Darussafaka Fizik Tedavi Merkezi, Süreyya Paşa Göğüs Hastalıkları Ve Eğitim Araştırma Hastanesi, Marmara Üniversitesi Başıbüyük Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Maltepe Ceza İnfaz Kurumu Devlet Hastanesi

Maltepe’deki Okullar

Yeditepe Universitesi İletisim Fakültesi, Şehit Er Çağlar Mengü Anadolu Imam Hatip Lisesi, Ataşehir Pramit Anaokulu, Şehit Er Çağlar Mengü Lisesi, Nezahat Aslan Eksioglu İ.Ö.O, Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

Maltepe’deki Alışveriş Merkezleri

Asya Avm, Mopas Hipermarket, Göksu Avm, Fuaye Çarşı, Migros

Maltepe Konut Projeleri

İlçede birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Maltepe’de bulunan 45'e yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

İstanbul’daki tüm markalı projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.