|   |   |  İstanbul Metrosu Portekiz’e Kadar Uzanacak

İstanbul Metrosu Portekiz’e Kadar Uzanacak

İstanbul’un hızla büyümesi farklı bölgelerde yeni yerleşim merkezlerinin oluşmasını sağladığı gibi bu bölgelerin toplu ulaşım ihtiyacını da beraberinde getiriyor.

 İstanbul Metrosu Portekiz’e Kadar Uzanacak

İstanbul gibi büyük bir metropollerde her gün artan trafik yoğunluğuna karşın ulaşımda en iyi alternatif çözümler ise raylı sistem ve metro hatları olarak karşımıza çıkıyor.

İstanbul’un ihtiyacı olan daha hızlı, konforlu ve güvenli toplu ulaşım için 149,95 km’ye ulaşan raylı sistem büyümeye devam ediyor. Yapımı devam eden 159,6 km’lik raylı sistem hattı inşaatına tüm hızıyla ilerlerken İstanbul Büyükşehir Belediyesi önümüzdeki yıllarda toplam 1.025,30 km’lik raylı sistem uzunluğu tamamlamayı planlıyor. Açıklanan hedef gerçekleştiği taktirde İstanbul, New York’tan sonra dünyanın ikinci büyük metro ağına sahip kenti haline gelecek.

Metro Bağlantıları Ulaşımı Kolaylaştıracak

2020 yılının sonunda hizmete açılacak Sabiha Gökçen-Kurtköy Metro Hattı 3 istasyondan oluşacak. Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan metroya binen bir yolcu Teknopark, Yenişehir ve Kurtköy istasyonlarında seyahat edebilecek. 

6 kilometre uzunluğundaki Sabiha Gökçen-Kurtköy Metro Hattı; Çekmeköy - Sancaktepe - Sultanbeyli - Kurtköy Hattı ve Kadıköy - Kartal - Kaynarca Metro Hatlarını birbirine entegre edecek.

Ayrıca, Çekmeköy - Sancaktepe - Sultanbeyli - Kurtköy hattının, yapımı devam etmekte olan Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy hattının devamı olduğu düşünüldüğünde, tüm bu hatlar Üsküdar istasyonu ile Marmaray raylı sistem hattına, Altunizade istasyonu ile de Metrobüs hattına entegre olmuş olacak.

Sabiha Gökçen-Kurtköy Metro Hattı Portekiz’e Çıkıyor  

Kurtköy metro hattının Yenişehir çıkışı Ekizler İnşaat tarafından 5 bin 300 metrekare arsa üzerine yapımı başlanan Portekiz projesinin hemen önünde konumlanıyor. 2019 Temmuz ayında teslim edilmesi planlanan, 112 konut ve ticari ünitlerden oluşan proje bölgede metroya yakınlığıyla ayrı bir önem kazanıyor.

Bölgede var olan üniversiteler, alışveriş merkezleri, hastaneler ve Teknopark’ın yanı sıra Kuzey Anadolu Otoyolu ve metro ulaşımları ile adeta ulaşım akslarının kesişim noktası haline gelecek olan Kurtköy hem yatırımcılar hem de huzurlu bir yaşam sürmek isteyen konut alıcıları için cazibe merkezi haline geldi.

Bu değerli lokasyondaki önemli konumuyla da alıcılarına kazandıracak Portekiz Kurtköy projesinde 2+1 ve 3+1 daireler bulunuyor. 131 m2’den başlayan daire tipleri 164 m2’ye kadar değişiyor. 2+1 daireler 515 bin TL’den 3+1 daireler 670 bin TL’den satışa sunuluyor.

Lansmana Özel Yüzde 12 İndirim

Ekizler İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Ekiz; “Lansmana özel yüzde 12 indirim uyguluyoruz projede ayrıca peşinat ödemlerine yüzde 10 ekstra indirim gerçekleştiriyoruz. Portekiz projesinde şirket bünyesinde yüzde 50’si peşin 48 ay faizsiz vade imkanını konut alıcılarına sunuyoruz. 5 Mayıs 2018 tarihi itibariyle resmi gazetede yayınlanan tapu harçlarının düşürülmesi ve KDV indirimi bu dönemde konut almayı planlayanlar için avantaj sağlayacaktır.” dedi.

Portekiz projesi Akdeniz bölgesine has bitkilerle donatılmış %60 yeşil alandan oluşacak ayrıca proje içerisinde havuz, spor tesisleri, cafe, restoranlar, cadde dükkanları bulunacak.

Emlak Haberleri

Etiketler
Portekiz Kurtköy Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

  • 3S Kale Holding, Topkapı’da ‘TOPAZ’ çağını başlatıyor
    3S Kale Holding, Topkapı’da ‘TOPAZ’ çağını başlatıyor

    Milyonlarca insanın önünden gelip geçtiği, İstanbul’un en değerli eserlerine bugüne kadar ev sahipliği yapmış Topkapı’da yükselecek olan TOPAZ Residence, şehrin siluetine saygılı 13 katlı iki rezidans bloğu ve bu blokları birbirine bağlayan 3.780 m2 paylaşımlı ofis alanından oluşuyor.

  • MERKEZ ANKARA’DA OFİS ETABI SATIŞA ÇIKIYOR
    MERKEZ ANKARA’DA OFİS ETABI SATIŞA ÇIKIYOR

    Emlak Konut güvencesi ve Pasifik vizyonuyla Ankara’nın gerçek merkezinde inşa edilen tek parselde Türkiye’nin en büyük karma yaşam projesi Merkez Ankara’nın ticari ofis blokları lansman avantajlarıyla satışa çıkıyor

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.