|   |  Pendik Konut Projeleri
Pendik İlçesini Favorilerime Ekle

Pendik Güncel Konut Projeleri

Pendik Konut Projeleri

Pendik Konut Projeleri

İstanbul Pendik Gayrimenkul Yatırım Analizi

Pendik Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul Pendik’te 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda % 266 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 70.000 TL seviyesinde olan Pendik satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 120.000 TL seviyesine ulaşmıştır. Pendik satılık daire fiyatları, 2009 yılında çok sert bir düşüş yaşayarak 68.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Pendik satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğinde de sürdürmüş ve 256.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Pendik Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Pendik’te 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda % 430 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 222 TL seviyesinde olan Pendik kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 554 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 yılında kısmi bir düşüş yaşayan Pendik kiralık ev fiyatları, 430 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan ve bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğinde de devam ettiren Pendik kiralık daire fiyatları, 1.177 TL seviyesine ulaşmıştır.

Pendik Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Pendik’te yaklaşık olarak 682.000 kişi yaşamaktadır. Pendik’teki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 ile 40 yaş aralığındadır. Pendik’te yaşayanların yüzde 66’lık kısmı evli kalan yüzde 34’lük kısmı ise bekârdır. Pendik bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (C+) olarak nitelendirilen alt gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

İstanbul Pendik’te 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 18 yıl olduğu belirlenmiştir. 

Pendik Lokasyon

Kuzey Doğusunda, İstanbul ilinin doğu yarısında yer alan Pendik, Doğuda Tuzla, Kocaeli, Kuzeyde Sultanbeyli, Batıda Kartal, Güneyde Marmara Denizi ile çevrilmiştir. Yaklaşık 200 kilometrekarelik bir alana yayılmış olup, 7,5 km sahil şeridi bulunmaktadır.

Pendik Ulaşım

Pendik’te ulaşım açısından birçok farklı araç kullanmak mümkündür. İstanbul kalkışlı tüm trenler (Haydarpaşa-Bostancı ve Pendik de tüm trenler durur) ile İstanbul içinde hizmet veren banliyö trenleri de Pendik sınırlarındaki Pendik, Kaynarca, Tersane, Güzelyalı istasyonlarında hizmet vermektedir.

1998 den beri hizmet veren Pendik-Eminönü deniz otobüsü ve 2004 den beri Pendik-Yalova hızlı feribotu deniz ulaşımını sağlamaktadır.

İstanbul'daki hava ulaşım merkezlerinden biri olan Sabiha Gökçen Havalimanı da Pendik'de bulunmaktadır.

Ana arter olarak E-5 TEM ve Sahil Yolu ve bu yolları birbirine olan bağlantısını sağlayan ara yollarıyla karayolu ulaşımı sağlanmaktadır.

Şehir içi trafiği içinse minibüs ve taksilerin dışında İETT ile pek çok noktaya ulaşım mümkündür. Bunların dışında havalimanı kalkışlı E-9 Bostancı, E-10 Kadıköy ve E-3 4.Levent seferleri mevcuttur.

Kadıköy'den Kartal'a kadar uzanacak olan metro hattı daha sonra Pendik Kaynarca'ya uzayacak, Kaynarca'da, Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Sultanbeyli istikametine uzanan metroyla birleştirilecektir. 

Pendik’teki Hastaneler

Kurtköy Tıp Merkezi, Aydınlı Aile Sağlığı Merkezi, Orhanlı Sağlık Ocağı, Damla Hastanesi, Ahmet Yesevi Sağlık Ocağı, Özel Donatım Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi, Ersoy Hastanesi

Pendik’teki Okullar

Aydınlı Anaokulu, Istanbul Tuzla Özel Çocuk Anaokulu, Kurtköy İlköğretim Okulu

Pendik’teki Alışveriş Merkezleri

 

Mopaş, Dumankaya Uyum, Çağrı Hipermarket, Dubai Avm, Fulya Avm, Aydınlı Carrefoursa

Pendik Konut Projeleri

İlçede birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Beylikdüzün’de bulunan 140' a yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

İstanbul’daki tüm güncel projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.