|   |  Pendik Konut Projeleri
Pendik İlçesini Favorilerime Ekle

Pendik Güncel Konut Projeleri

Pendik Konut Projeleri

Pendik Konut Projeleri

İstanbul Pendik Gayrimenkul Yatırım Rehberi

Pendik Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul’un Pendik İlçesi’nde satılık konut fiyatları, 2018 yılında yüzde 0,37 oranında artmıştır.

Pendik İlçesi’nde satılık daire fiyatları, 100 metrekare 2+1 örnek daire baz alındığında, 226 bin lira ile 377 bin lira arasında değişmektedir. Ortalama olarak Pendik satılık konut fiyatları 302 bin liradır.

Pendik satılık ev fiyatları, metrekare ortalama fiyatı 3021 liradır. Pendik’ta satılık konut fiyatları 2003 yılında 70 bin lira iken, 2008 yılına kadar yükseliş ivmesi içine girmiş ve 120 bin lira seviyesine ulaşmıştır. Buna karşılık Pendik satılık daire fiyatları, 2009 yılında sert bir düşüş yaşamıştır ve 2003 yılı seviyesinin de altına inmiştir. 2010 yılından sonra Pendik’te satılık ev fiyatları yeniden yükselmiştir.

Pendik Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Pendik’te 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire baz alındığında ortalama konut kira fiyatı 1233 liradır. Pendik kiralık daire fiyatları 925 lira ile 1541 lira arasında seyretmektedir.

Pendik kiralık ev fiyatları, 2003 yılında 222 lira civarında seyrederken 2008 yılına kadar sürekli artmış ve 554 liraya kadar çıkmıştır. Ardından 2009 yılında Pendik kiralık konut fiyatları 430 lira ortalama fiyata gerilemiştir.  Pendik kiralık konut fiyatları sonrasında bugüne kadar artış eğiliminde olmuştur. 2016 yılında kiralık konutların ortalama fiyatı ilçede 1.177 lira seviyesine ulaşmıştır.

Pendik Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul’un Pendik İlçesi’nde 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire baz alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresi  20 yıldır.

Pendik demografik özellikler

İstanbul Pendik’te yaklaşık olarak 691 bin kişi yaşamaktadır.

Pendik’te yaşayanların büyük çoğunluğu 25 ile 40 yaş aralığındadır. Pendik’te yaşayanların yüzde 65’i evlidir.

Sosyoekonomik açıdan bakıldığında Pendik’te yaşayanların “C+” yani alt gelir seviyesine sahip olduğu tespiti yapılmaktadır.

Pendik Lokasyon bilgileri

Pendik İlçesi, İstanbul'un Anadolu yakasında yer alır. Pendik’in Marmara Denizine sahili vardır.

İlçenin doğusunda Tuzla, Kocaeil, kuzeyinde Sultanbeyli, batısında kartal, güneyinde Marmara Denizi yer alır.

Pendik’in 7,5 kilometre sahil şeridi vardır ve ilçe 200 kilometrekarelik bir alan kaplamaktadır.

Pendik, İstanbul'un en yüksek tepesi olan Aydos ile sınırdır ve İstanbul'un en büyük su kaynaklarından biri olan Ömerli Barajı da ilçe sınırları içinde kalır.

Pendik, çok eski bir yerleşim yeridir, en eski adı “Pantikapaion”dur. Bizans Döneminde “her tarafı surlarla çevrili” anlamını taşıyan Pantecion, Latin egemenliğinde ise “duvar” anlamına gelen Peninda-kot ismini almıştır.

19. yüzyılda Osmanlı döneminde üç büyük yangın geçiren Pendik, Paris’ten getirilen mimar ve mühendislerce planlarının çizilmesiyle “Türkiye’nin ilk planlı kasabası” olma unvanını kazanmıştır.

Pendik’de Ulaşım

Pendik, kara, hava ve deniz ulaşımının gelişkin olduğu ilçelerden biridir.

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine 12 kilometre uzaklıktadır.

Deniz yolu terminali ise Pendik merkeze 100 metre mesafededir. Pendik-Yalova hızlı feribotu ile ulaşım sağlamak mümkündür.

İstanbul Anadolu Yakasında Yüksek Hızlı Tren İstasyonunun merkezi konumunda olan Pendik’in bu hat sayesinde Anadolu’ya direkt bağlantısı bulunmaktadır.

Pendik ilçesi, Kadıköy-Pendik Metrosunun yanı sıra metrobüs ve Marmaray ile de Avrupa Yakası’na entegre bir ilçedir.

Pendik’teki Hastaneler

Kaynarca Semt Polikliniği ve Hemodiyaliz Merkezi, Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Özel Adatıp Hastanesi, Özel Emsey Hastanesi, Özel Ersoy Hastanesi, Özel Pendik Bölge Hastanesi, Özel Pendik Hospital, Özel Remedy Hastanesi, Özel Şifa Hastanesi, Özel Yüzyıl Hastanesi.

Pendik’teki Okullar

Pendik’te 100 ilk ve ortaokul, 39 lise olmak üzere toplam 139 resmi okul bulunmaktadır. Bu okullardan bazıları: Aydınlı Anaokulu, Istanbul Tuzla Özel Çocuk Anaokulu, Kurtköy İlköğretim Okulu

Pendik’teki Alışveriş Merkezleri

Mopaş, Dumankaya Uyum, Çağrı Hipermarket, Dubai Avm, Fulya Avm, Aydınlı Carrefoursa

"Pendik Konut Projeleri"

İlçede birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Beylikdüzün’de bulunan 140' a yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

İstanbul’daki tüm güncel projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.