|   |  Sancaktepe Konut Projeleri
Sancaktepe İlçesini Favorilerime Ekle

Sancaktepe Güncel Konut Projeleri

Sancaktepe Konut Projeleri

Sancaktepe Konut Projeleri

Sancaktepe Konut Satış Fiyatları

Sancaktepe’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alınarak konut satış fiyatlarına bakıldığında, son 12 yılda % 230 oranında bir yükseliş görülmektedir.

2003 yılında 66.000 TL seviyesinde olan Sancaktepe satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 105.000 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 yılında 83.000 TL seviyesine gerileyen Sancaktepe satılık daire fiyatları, 2010 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlamıştır. Bu yükselişini sonraki yıllarda da devam ettiren Sancaktepe satılık ev fiyatları, 2016 yılının son çeyreğinde 220.000 TL olarak tespit edilmiştir.

Sancaktepe Konut Kira Fiyatları

Sancaktepe’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alınarak konut kira fiyatlarına bakıldığında, son 12 yılda % 303 oranında bir yükseliş görülmektedir.

2003 yılında 251 TL seviyesinde olan Sancaktepe kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 600 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 yılında sert bir düşüş yaşayan Sancaktepe kiralık daire fiyatları, 450 TL seviyesine gerilese de 2010 yılından itibaren yeniden yükselişe geçmiştir. Sancaktepe kiralık ev fiyatlarındaki bu yükseliş 2016 yılının başlarına kadar devam etmiş ve yılın son çeyreğinde 1.012 TL seviyesinde olduğu tespit edilmiştir. 

Sancaktepe Yatırım Geri Dönüş Süresi

Sancaktepe’de yaklaşık olarak 355.000 kişi yaşamaktadır. Sancaktepe nüfusunun ağırlıklı yaş ortalaması 25 ile 40 yaş aralığındadır. Sancaktepe’de yaşayanların % 68’lik kısmı evli kalan %32’lik kısmı ise bekardır. Sancaktepe bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (C) olarak nitelendirilen alt gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

 

Sancaktepe’de gayrimenkul yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin, son 12 yıllık dönemde ortalama  olarak 18 sene olduğu belirlenmiştir.

Sancaktepe Lokasyon

İlçe 61,90 kilometrekaredir, nüfusu 241.000'dir ve sınırları dahilinde toplam 20 mahalle ve 1 köy vardır. Ümraniye'ye bağlı Sarıgazi, Yenidoğan ve Kartal'ın Samandıra beldelerinin birleşimiyle ortaya çıkmıştır. İlçe kaymakamlık ve yeni belediye binaları Sarıgazi merkezinde inşa edilmiştir.

Sancaktepe Ulaşım

Sancaktepe’de şehrin diğer kesimleri aktif ulaşım minibüsler, İETT ve Halk Otobüsleri ile sağlanmaktadır.

Marmaray projesi tamamlandığında Sancaktepe metro ile Üsküdar’a ve diğer hatlara bağlanmış olacak.

Sancaktepe’deki Hastaneler

Sancakdent Ağız Ve Diş Sağlığı, Samandıra Verem Savaş Dispanseri, Çekmeköy Toplum Ruh Sağligi Merkezi, Via Hospital Sancaktepe, Özel Sancaktepe Bölge Hastanesi, Hamdi Oral Asm

Sancaktepe’deki Okullar

Sultanbeyli Anafen Koleji, Sancaktepe Aziz Bayraktar İmam Hatip Lisesi, Özel Sancaktepe Sınav Koleji, Sancaktepe Birikim Koleji, İstanbul Gelişim Üniversitesi Mühendislik Ve Mimarlık Fakültesi, Sabiha Gökçen Anadolu Havacılık Lisesi, Sarıgazi Ticaret Meslek Lisesi, Sancaktepe Doğa Koleji, Tercih Koleji

Sancaktepe’deki Alışveriş Merkezleri

 

Hedef Avm Yenidoğan Şube, Kardiyum Alışveriş Ve Yaşam Merkezi, Sancak Park Outlet, Meydan Park Plaza, Evkur Avm Sancaktepe Şubesi, Krem Park Avm, Eskidji Bit Pazari, Rings Avm

Sancaktepe Konut Projeleri

Sancaktepe’de birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Sancaktepe’de bulunan 40' a yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

İstanbul’daki güncel markalı projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.