|   |  Sancaktepe Konut Projeleri
Sancaktepe İlçesini Favorilerime Ekle

Sancaktepe Güncel Konut Projeleri

Sancaktepe Konut Projeleri

Sancaktepe Konut Projeleri

İstanbul Sancaktepe Gayrimenkul Yatırım Rehberi

Sancaktepe Konut(ev) Satış Fiyatları

Sancaktepe satılık konut fiyatları, 2018 yılında yüzde 0,47 artış göstermiştir.

Sancaktepe satılık daire fiyatları, 2+1 100 metrekare örnek daire baz alındığında ortalama 243 bin liradır. İlçenin farklı konumlarına göre en düşük satılık ev fiyatı 182 bin, en yüksek ise 304 bin liradır.

Yıllar bazında değerlendirildiğinde 2003 yılında Sancaktepe satılık konut fiyatlarının 66 bin lira olduğu, 2008 yılına kadar ev fiyatlarının arttığı ve 105 bin liraya ulaştığı görülmektedir.

2009 yılında Sancaktepe satılık ev fiyatlarında bir gerileme gözlenmiştir ve fiyatlar 83 bin seviyesine inmiştir. Sancaktepe'de satılık daire fiyatları 2010 yılında tekrar yükseliş trendine girmiştir.

Sancaktepe Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul'un Sancaktepe ilçesinde, 2018 yılında 100 metrekare 2+1 örnek daire baz alındığında kiralık konut fiyatları ortalama 1260 liradır. Farklı bölgeleri dikkate alındığında Sancaktepe satılık daire fiyatlarının alt limiti 945 lira, üst limiti ise 1575 liradır.

Yıllar bazında değerlendirildiğinde ise 2003 yılında Sancaktepe kiralık ev fiyatlarının 251 lira olduğu, artış eğiliminin 2008 yılına kadar sürdüğü ve 600 liraya ulaştığı görülmektedir. Tıpkı satılık konut fiyatlarında olduğu gibi Sancaktepe kiralık konut fiyatları da 2009 yılında sert bir düşüş yaşamıştır ve 450 liraya düşmüştür.

Sancaktepe kiralık daire fiyatları 2010 yılından bu yana artmaktadır. 2016 yılında ilçedeki ortalama kiralık daire fiyatı 1060 liraydı. Son 5 yılda Sancaktepe'de konut kira fiyatlarının yüzde 95 oranında arttığı gözlemlenmektedir.

Sancaktepe Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul'un Sancaptepe ilçesinde konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresi, 16 yıl olarak hesaplanmaktadır.

Sancaktepe’de yaklaşık olarak 402 bin kişi yaşamaktadır. Nüfusun ağırlığı 25 ile 40 yaş aralığındadır.

Sancaktepe’de yaşayanların yüzde 67'sinin evli olduğu bilinmektedir.

Sosyoekonomik açıdan bakıldığıda Sancaktepe bölgesinde yaşayanların "C" yani alt gelir seviyesinde olduğu görülür.

Sancaktepe, ilk çağlardan itibaren mesire alanı ve yazlık sarayları ile ön planda olmuştur.  Bölgede bulunan en eski yapı bir Bizans Sarayı olan I. Tiberius Konstantinos (578-582) ve Mavrikos (582-602) dönemlerinde inşa edilen Damatris Yazlık Sarayı’dır. Damatris Sarayı adını Demeter ‘Tarım Tanrıçası’ adından almıştır. Bugün kalıntıları Samandıra sınırları içindedir.

Sancaktepe Lokasyon

Sancaktepe, İstanbul'un Anadolu Yakası'nda yer alan bir ilçedir. Nispeten yeni bir ilçedir, 2008 yılında ilçe statüsü kazanmıştır.

Sancaptepe'nin güneyinde Kartal, güneybatısında Maltepe, batısında Ataşehir ve Ümraniye, kuzeyinde Çekmeköy, doğusunda Pendik ve Sultanbeyli ilçeleri yer alır.

İlçenin kapladığı alan 62 kilometrekaredir. Sancaktepe'de 19 mahalle bulunmaktadır.

Sancaktepe Ulaşım

Sancaktepe'de kara ulaşımı yapılmaktadır. Belediye ve halk otobüsleri temel toplu taşıma araçlarıdır.

İnşaatı halen süren 3. köprünün bağlantı yollarının Sancaktepe sınırları içerisinden geçtiği bilinmektedir.

Marmaray Projesi tamamlandığında Sancaktepe, metro ile Üsküdar’a ve diğer hatlara bağlanacak.

Sancaktepe, Sabiha Gökçen Havalimanı'na olan bağlantıları, TEM otoyolu ve TEM-Kartal bağlantı yolunun sağladığı ulaşım olanakları nedeniyle konumsal anlamda önemini artırmaktadır.

Sancaktepe’deki Hastaneler

Sancakdent Ağız Ve Diş Sağlığı, Samandıra Verem Savaş Dispanseri, Çekmeköy Toplum Ruh Sağligi Merkezi, Via Hospital Sancaktepe, Özel Sancaktepe Bölge Hastanesi, Hamdi Oral Asm

Sancaktepe’deki Okullar

Sultanbeyli Anafen Koleji, Sancaktepe Aziz Bayraktar İmam Hatip Lisesi, Özel Sancaktepe Sınav Koleji, Sancaktepe Birikim Koleji, İstanbul Gelişim Üniversitesi Mühendislik Ve Mimarlık Fakültesi, Sabiha Gökçen Anadolu Havacılık Lisesi, Sarıgazi Ticaret Meslek Lisesi, Sancaktepe Doğa Koleji, Tercih Koleji

Sancaktepe’deki Alışveriş Merkezleri

Hedef Avm Yenidoğan Şube, Kardiyum Alışveriş Ve Yaşam Merkezi, Sancak Park Outlet, Meydan Park Plaza, Evkur Avm Sancaktepe Şubesi, Krem Park Avm, Eskidji Bit Pazari, Rings Avm

Sancaktepe Konut Projeleri

Sancaktepe’de birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Sancaktepe’de bulunan 40'a yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

İstanbul’daki güncel markalı projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.