|   |  Sarıyer Konut Projeleri
Sarıyer İlçesini Favorilerime Ekle

Sarıyer Güncel Konut Projeleri

Sarıyer Konut Projeleri

Sarıyer Konut Projeleri

İstanbul Sarıyer Gayrimenkul Yatırım Analizi

Sarıyer Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul Sarıyer’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda % 420 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 166.000 TL seviyesinde olan Sarıyer satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 270.000 TL seviyesine ulaşmıştır. Sarıyer satılık daire fiyatları, 2009 yılında düşüş yaşayarak 19.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Sarıyer satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğinde de sürdürmüş ve 864.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Sarıyer Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Sarıyer’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda % 508 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 498 TL seviyesinde olan Sarıyer kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 1.131 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 yılında sert bir düşüş yaşayan Sarıyer kiralık ev fiyatları, 920 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan Sarıyer kiralık daire fiyatları, 2016 yılının son çeyreğinde 3.027 TL seviyesine ulaşmıştır.

Sarıyer Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Sarıyer’de yaklaşık olarak 344.200 kişi yaşamaktadır. Sarıyer’deki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 20 ile 44 yaş aralığındadır. Sarıyer’de yaşayanların yüzde 58’lik kısmı evli kalan yüzde 42’lik kısmı ise bekârdır. Sarıyer bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (A+) olarak nitelendirilen üst gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

İstanbul Sarıyer’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 24 yıl olduğu belirlenmiştir. 

Sarıyer Lokasyon

Sarıyer; Güneyde Beşiktaş, güneybatıda Kağıthane ve batıda Eyüp ilçeleri ile doğuda İstanbul Boğazı, kuzeyde Karadeniz ile çevrilidir. Sarıyer İlçesi toplam 26 mahalle ve 8 köyden oluşmaktadır. Bahçeköy Belediyesi'nin 2008 yılında feshedilerek Sarıyer ilçesinin bir mahallesi olmasıyla son halini alan ilçe İstanbul'un en kuzeydeki ilçesidir.

Sarıyer Ulaşım

Sarıyer İlçesi'nde yaşayanlar deniz ve kara yollarından yararlanarak kentin diğer kesimlerine ulaşırlar. Denizyolu ulaşımı semtlerdeki iskelelerden (Sarıyer, Rumelikavağı, Yeniköy, Emirgan, İstinye, Büyükdere) İDO'nun vapurlarıyla sağlanır.

Kentin batı kesimini İstanbul Boğazı yakınından Karadeniz kıyısına bağlayan karayolları Sarıyer İlçesi'nde sona erer.

İlçede üç önemli karayolu ekseni vardır. Bunlardan biri Boğaz kıyısını izleyen ve değişik semtlerde farklı adlar taşıyan “sahil yolu”, ikincisi ise Zincirlikuyu'dan gelip Tarabya kavşağından sonra Hacı Osman Bayırı adıyla anılan ve Kefeliköy'de sahil yoluna bağlanan Büyükdere Caddesi'dir.

Büyükdere Caddesi, İstinye'den ve Tarabya'dan da sahil yoluna bağlanmaktadır. Üçüncü önemli karayolu ekseni, batı ayağı Rumelihisarı'nda olan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'yle kenti Anadolu yakasına bağlayan batı-doğu doğrultulu çevre yoludur.

Sarıyer İlçesi'ne, İstanbul'un geneline olan kara ulaşımının yalnızca bu iki aks üzerinden olması nedeniyle “çıkmaz sokak” da denir. İlçe merkezinden Beşiktaş ve Taksim'e otobüs, 4. Levent ve Beşiktaş'a da minibüs seferleri vardır.

Ayrıca ilçe halkı şu an için M2 Metro Hattının son durağı olan Hacıosman'dan metroya binerek Levent, Mecidiyeköy, Taksim güzergahından Şişhane durağına kadar ulaşabilmektedirler.

Sarıyer’deki Hastaneler

Sarıyer Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi, Sarıyer İlce Sağlık Müdürlüğü, Ahmet Büyükkuşoğlu Sağlık Ocağı, Sarıyer Toplum Sağlığı Merkezi, PTT Evleri Aile Sağlık Merkezi, Şifa Sağlık Ocağı, Sarıyer 4 Nolu Acil Yardım İstasyonu, Sarıyer Ortodonti

Sarıyer’deki Okullar

Mürüvvet Evyap Fen Lisesi, Erol Altaca Koleji, Oxford İstinye Kampüsü, Cevat Koçak Anadolu Meslek Lisesi, Mehmet İpgin İ.Ö.O.

Sarıyer’deki Alışveriş Merkezleri

 

Carrefoursa Tarabyaüstü, Sarıyer Market

Sarıyer Konut Projeleri

Sarıyer de birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Sarıyer’de bulunan 70' e yakın lüks konut projesini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

İstanbul’daki  projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.