|   |  Sarıyer Konut Projeleri
Sarıyer İlçesini Favorilerime Ekle

Sarıyer Güncel Konut Projeleri

Sarıyer Konut Projeleri

Sarıyer Konut Projeleri

İstanbul Sarıyer Gayrimenkul Yatırım Rehberi

Sarıyer Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul'un Sarıyer ilçesinde 100 metrekare büyüklüğünde 2+1 örnek daire baz alındığında 2018 yılında ortalama satılık konut fiyatı 882 bin liradır.

Sarıyer satılık daire fiyatları alt limiti 661 bin, üst limiti ise 1102 bin liradır.

Sarıyer satılık ev fiyatları ortalama konut metrekare fiyatı 8822 liradır.

Yıllar bazında değerlendirildiğinde, Sarıyer satılık konut fiyatlarının 2003 yılında 166 bin lira seviyesinde olduğu, 2008 yılına kadar artış eğilimini koruduğu ve 270 bin liraya ulaştığı görülmektedir.

2009 yılında düşüş yaşayan Sarıyer satılık konut fiyatları 190 bin liraya gerilemiştir. Ardından yükseliş trendi yeniden başlamıştır. 2016 yılında Sarıyer satılık daire fiyatları 864 bin liraya ulaşmıştır.

Sarıyer Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul'un Sarıyer ilçesinde 100 metrekare büyüklüğünde 2+1 örnek daire baz alındığında ortalama kiralık konut fiyatı 2943 liradır.

Yıllar bazında değerlendirildiğinde, Sarıyer kiralık daire fiyatları 2003 yılında 498 liradır. 2008 yılına kadar artış gören Sarıyer kiralık ev fiyatları 1131 liraya ulaşmıştır. 2009 yılında Sarıyer kiralık konut fiyatları sertçe düşmüş ve 920 liraya gerilemiştir. 2010 yılından bu yana Sarıyer kiralık ev fiyatları yükseliş eğilimindedir.

Sarıyer Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Sarıyer’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 25 yıl olduğu görülmektedir.

İstanbul Sarıyer’de yaklaşık olarak 342 bin kişi yaşamaktadır. Sarıyer nüfusu ağırlıklı olarak 20 ile 44 yaş arasında toplanmaktadır.

Sarıyer’de yaşayanların yüzde 57'si evlidir.

Sosyoekonomik açıdan bakıldığında Sarıyer'de yaşayanların "A+" yani üst gelir seviyesinde olduğu görülür.

Sarıyer Lokasyon

Sarıyer, İstanbul'un Avrupa Yakası'nda yer alır. Güneyinde Beşiktaş, güneybatısında Şişli ve batısında Eyüp ilçeleri ile doğusunda İstanbul Boğazı, kuzeyinde Karadeniz ile komşudur.

Sarıyer Ulaşım

Sarıyer'de ulaşım kara ve deniz yoluyla sağlanır. Denizyolu ulaşımının vapur ve deniz motorları ile yapıldığı Sarıyer’de karayolu ulaşımı otobüs, minibüs, taksi ve metro ile sağlanmaktadır.

Sarıyer’de denizyolu ile yolcu taşıyan İstanbul Şehir Hatları’nın dışında hizmet veren deniz motorları, Yeniköy-Beykoz ve İstinye-Paşabahçe arasında seferler yapmaktadır.

Sarıyer’de üç önemli karayolu ekseni bulunur. İlki sahil yoludur, 1958’de yapılan Boğaziçi sahil yolunun uzantısıdır. 1988’de Arnavutköy’de yapılan kazıklı yol ile Çayırbaşı-Sarıyer arasında yapılan ikinci kazıklı yol ve çevre yollar sahil yolunu tamamlar. İkinci büyük karayolu olan Büyükdere Caddesi, Zincirlikuyu, Levent, Sanayi mahallerinin önündenTarabya Kavşağı, Hacıosman Bayırı’ndan geçerek Kefeliköy’de sahil yoluna bağlanır. Üçüncüsü Rumelihisarı’nda olan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Garipçe’de olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile İstanbul’u Anadolu yakasına bağlayan köprülerin çevre yollarıdır. Sarıyer ilçe sınırları içinde iki köprü ve ilçenin uzak semtlerine ulaşımı destekleyen çevre yolları bulunur.

1988’de açılan Rumelihisarı ile Kavacık arasında iki yakayı birbirine bağlayan ikinci köprü olan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile 2016’da açılan Garipçe ile Poyrazköy arasında kurulan üçüncü Boğaz köprüsü olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’dür.

Otobüslerin dışında çeşitli hatlarda çalışan minibüsler ile mahallelerde bulunan durakları ile taksiler de Sarıyerlilere hizmet vermektedir.

1988 yılında kurulan Metro İstanbul, 2000’de Taksim-4. Levent, 2009’da Atatürk Oto Sanayii, 2010’da Darüşşafaka ve Seyrantepe, 2011’de Hacıosman, 2014’de Yenikapı ve Haliç istasyonları hizmete girmiştir.

Sarıyer’deki Hastaneler

Sarıyer Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi, Sarıyer İlce Sağlık Müdürlüğü, Ahmet Büyükkuşoğlu Sağlık Ocağı, Sarıyer Toplum Sağlığı Merkezi, PTT Evleri Aile Sağlık Merkezi, Şifa Sağlık Ocağı, Sarıyer 4 Nolu Acil Yardım İstasyonu, Sarıyer Ortodonti

Sarıyer’deki Okullar

Sarıyer’de toplam 115 eğitim kurumu bulunmaktadır. Bunların 35’i özel okul öncesi öğretim, 14’ü özel, 37’si devlet olmak üzere 51 ilköğretim, 14’ü özel, 15’i devlet olmak üzere 29 orta öğretim okuludur.

İlçe sınırları içinde bulunan yüksek öğrenim kurumları ise Beykent Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Işık Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi, Koç Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi ile Türk Silahlı Kuvvetleri Harp Akademileri ve Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksekokulu’dur.

Sarıyer’deki Alışveriş Merkezleri

Carrefoursa Tarabyaüstü, Sarıyer Market

Sarıyer Konut Projeleri

Sarıyer de birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Sarıyer’de bulunan 70' e yakın lüks konut projesini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

İstanbul’daki  projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.