|   |  Şile Konut Projeleri
Şile İlçesini Favorilerime Ekle

Şile Güncel Konut Projeleri

Şile Konut Projeleri

Şile Konut Projeleri

İstanbul Şile Gayrimenkul Yatırım Analizi

Şile Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul Şile’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda % 265 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 78.000 TL seviyesinde olan Şile satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 124.000 TL seviyesine ulaşmıştır. Şile satılık daire fiyatları, 2009 yılında kısmi bir düşüş yaşayarak yeniden 116.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Şile satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğinde de sürdürmüş ve 285.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Şile Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Şile’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda % 404 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 248 TL seviyesinde olan Şile kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 564 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 yılında sert bir düşüş yaşayan Şile kiralık ev fiyatları, 492 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan ve bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğinde de devam ettiren Şile kiralık daire fiyatları, 1.250 TL seviyesine ulaşmıştır.

Şile Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Şile’de yaklaşık olarak 33.500 kişi yaşamaktadır. Şile’deki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 65 yaş ve üzerindedir. Şile’de yaşayanların yüzde 64’lük kısmı evli kalan yüzde 36’lık kısmı ise bekârdır. Şile bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (B-) olarak nitelendirilen orta gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

İstanbul Şile’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 19 yıl olduğu belirlenmiştir. 

 

Şile Lokasyon

İstanbul iline bağlı bir ilçedir. Marmara Bölgesi'nin kuzey doğusunda, Karadeniz kıyısındadır. Doğuda Kandıra, güneydoğuda Derince ve Körfez, güneyde Pendik ve Gebze, güneybatıda Çekmeköy ve batıda Beykoz ilçeleriyle çevrilidir.

Şile Ulaşım

Şile İstanbul'a 60 kilometre uzaklıktadır. İstanbul Avrupa Yakasından Fatih Köprüsü'nü geçerek yola çıkanlar Ümraniye Şile çıkış bağlantı yolundan devamla Ömerli istikametinde yeni Şile Yolu'ndan devam ederek 45 dakika ulaşabilirsiniz.

Ayrıca toplu ulaşım ile Harem'den Şile ve Ağva'ya giden "139A" numaralı otobüsler kullanılabilir.

Şile’deki Hastaneler

Şile Devlet Hastanesi-Diş Poliklinikleri, Şile Merkez Asm, Fizyoterapist Ali Serkan Ünsal, Ümraniye Eğitim Ve Araştırma Hastanesi KBB Ameliyathane, Şile Aile Sağlık Merkezi, Çapa Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilimleri Enstitüsü, Fikret Aysal Özel Nöroloji Kliniği, Şile Devlet Hastanesi

Şile’deki Okullar

Şile İMKB 50.Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi, Şehit Levent Birben Anaokulu

Şile’deki Alışveriş Merkezleri

 

CarrefourSA Şile, Şile Şok 1, Palladium, A 101 Market, Aqua Florya, The Bigs, Kocamanlar Süpermarket

Şile Konut Projeleri

Şile’de birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Şile’de bulunan 10’ye yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

İstanbul’daki yeni projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

  • 1

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.