|   |  Şile Konut Projeleri
Şile İlçesini Favorilerime Ekle

Şile Güncel Konut Projeleri

Şile Konut Projeleri
  • 1

Şile Konut Projeleri

İstanbul Şile Gayrimenkul Yatırım Rehberi

Şile Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul’un Şile İlçesinde 2018 yılında ortalama konut fiyatı 334 bin liradır. (100 metrekare 2+1 örnek daire baz alındığında) İlçenin farklı bölgelerine göre Şile satılık konut fiyatları 250 bin lira ile 417 bin lira arasında değişmektedir.

Şile satılık daire fiyatları, son bir yılda yüzde 1, son üç yılda yüzde 34, son beş yılda ise yüzde 113 oranında artış göstermiştir.

Yıllar bazında değerlendirildiğinde ise Şile satılık ev fiyatları 2003 yılında 78 bin lira seviyesindeyken, 2008 yılına kadar sürekli artmış ve 124 bin lira olmuştur. Şilet satılık konut fiyatları, 2009 yılında 116 bin liraya gerileşmiştir. Şile’de satılık konut fiyatları 2010 yılından bu yana artış eğilimindedir.

Şile Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul’un Şile İlçesinde kiralık konut fiyatları ortalama 1291 liradır. Şile kiralık daire fiyatları bölgeden bölgeye farklılık gösterebilmektedir. Buna göre, kiralık konutlarda alt limit 968 lira, üst limit ise 1614 lira olarak hesaplanmaktadır.

Şile kiralık ev fiyatları 2003 yılında 248 lira iken ve 2008 yılına kadar yükseliş eğilimindeyken, 2009 yılında sertçe düşmüştür. Şile kiralık daire fiyatları 2010 yılından bu yana yükselmektedir.

Şile Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Şile’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 12 yıl olarak hesaplanmaktadır.

İstanbul Şile’de yaklaşık olarak 35 bin kişi yaşamaktadır. Şile’de yaşayanların yaş ortalaması yüksektir. Sosyoekonomik açıdan Şile’de yaşayanların orta gelir seviyesinde olduğunu söyleyebiliriz.

Şile Lokasyon

Şile, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda, Karadeniz kıyısındadır. İlçe, doğuda Kandıra, güneydoğuda Derince ve Körfez, güneyde Pendik ve Gebze, güneybatıda Çekmeköy ve batıda Beykoz ilçelerine komşudur.

Şile adını Ballıbabagiller familyasından, halk arasında mercanköşk olarak bilinen mevsimlik çiçekli bir bitkiden alır.

Şile’nin çok eski bir yerleşim tarihi bulunmaktadır. Şile’nin M.Ö. 7. Yüzyıla uzanan tarihinde Frig, Roma, Bizans, Selçuk ve Osmanlı İmparatorlukları yer almıştır.

Şile’ye bağlı 57 köyünyüzde 80’i orman köyüdür.

Ayrıca şile merkez mahallelerinin dışında, ilçenin ayrı bir cazibe merkezi de Ağva’dır. İki dere arasında kalan bu balıkçı koyu, ilçenin en eski yerleşim yerlerinden biri olup, butik otelleri ile bir turizm cennetidir.

Şile Ulaşım

Şile İstanbul'a 60 kilometre uzaklıktadır. İstanbul Avrupa Yakasından Fatih Köprüsü'nü geçerek yola çıkanlar Ümraniye Şile çıkış bağlantı yolundan devamla Ömerli istikametinde yeni Şile Yolu'ndan devam ederek 45 dakika ulaşabilirsiniz.

Ayrıca toplu ulaşım ile Harem'den Şile ve Ağva'ya giden "139A" numaralı otobüsler kullanılabilir.

Şile’deki Hastaneler

Şile Devlet Hastanesi-Diş Poliklinikleri, Şile Merkez Asm, Fizyoterapist Ali Serkan Ünsal, Ümraniye Eğitim Ve Araştırma Hastanesi KBB Ameliyathane, Şile Aile Sağlık Merkezi, Çapa Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilimleri Enstitüsü, Fikret Aysal Özel Nöroloji Kliniği, Şile Devlet Hastanesi

Şile’deki Okullar

Şile İMKB 50.Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi, Şehit Levent Birben Anaokulu

Şile’deki Alışveriş Merkezleri

CarrefourSA Şile, Şile Şok 1, Palladium, A 101 Market, Aqua Florya, The Bigs, Kocamanlar Süpermarket

Şile Konut Projeleri

Şile’de birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Şile’de bulunan 10’ye yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

İstanbul’daki yeni projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

 

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.