|   |  Silivri Konut Projeleri
Silivri İlçesini Favorilerime Ekle

Silivri Güncel Konut Projeleri

Silivri Konut Projeleri
  • 1
  • 2

Silivri Konut Projeleri

İstanbul Silivri Gayrimenkul Yatırım Rehberi

Silivri Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul'un Silivri İlçesi özellikle yatırımcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Silivri'de satılık konut fiyatları mahalleden mahalleye farklılık gösterir. Örneğin, Cumhuriyet Mahallesi'nde fiyatları daha makul olacak şekilde 95 bin liradan başlayan 2+1 100 metrekare büyüklüğünde daireler bulunmaktadır. Buna karşılık Fatih bölgesi özellikle müstakil lüks villaları ile tanınmaktadır ve evlerin değeri 2 milyon 700 bin lirayı bulabilir.

Alibeyköy Mahallesi yine Silivri satılık daire fiyatları açısından orta sınıfa hitap etmektedir ve 170 bin ortalamada konut bulmak mümkündür. Öte yandan, lüks havuzlu villaların bulunduğu Kavaklı ve Mimar Sinan Mahallelerinde ortalama satılık ev fiyatları 600 bin ile 890 bin lira arasındadır.

Silivri satılık ev fiyatları 2003 yılında 67 bin lirayken 2008 yılına kadar sürekli artış göstermiş, 2009 yılında ise sert düşüş yaşamıştır. 2009 yılında Silivri daire fiyatları 85 bin liraya kadar gerilemiştir. 2010 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Silivri satılık ev fiyatlarındaki yükseliş devam etmektedir.

Silivri Konut (Ev) Kira Fiyatları

Silivri kiralık ev fiyatları, bölgeden bölgeye çeşitlilik göstermektedir.

Örneğin Selimpaşa bölgesinde 2+1 100 metrekare kiralık daire fiyatı 500 lira iken, Yenimahalle, Mimar Sinan ve Alibeyköy Mahallelerinde 700 ile 950 lirayı bulmaktadır.

Silivri kiralık daire fiyatları bölgeler bazında karşılaştırılınca en pahalı yerin Yenimahalle olduğu görülmektedir. Yenimahalle'de kiralık konut fiyatları bin lira ortalamaya sahiptir.

Yıllar bazında incelendiğinde ise Silivri kiralık konut fiyatları 2008 yılına kadar devamlı bir yükseliş eğiliminde olmuş, sonrasında 2009 yılında sert düşüş yaşamıştır. 2010 yılından bu yana ise Silivri kiralık daire fiyatlarındaki artış sürmektedir.

Silivri Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Silivri’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 22 yıl olduğu hesaplanmaktadır.

İstanbul Silivri’de yaklaşık olarak 170 bin kişi yaşamını sürdürmektedir.

Silivri’de nüfusun büyük çoğunluğu 25 ile 40 yaş aralığındadır. Silivri’de yaşayanların yüzde 64’ü evlidir.

Sosyoekonomik açıdan bakıldığında Silivri bölgesinin "C" yani alt-orta gelir grubuna sahip olduğu görülmüştür.

Silivri Lokasyon

Çatalca Yarımadası'nın güney kısmında yer alan Silivri, İstanbul'un Avrupa Yakası'nda bir ilçedir. İstanbul'a en uzak ilçelerden biridir. Silivri'nin İstanbul merkeze uzaklığı 69 kilometredir.

Silivri, D-100 karayolu üzerinde bulunur. Silivri'nin batısında Tekirdağ'ın Çorlu ve Marmara Ereğlisi ilçeleri, doğusunda Büyükçekmece ilçesi, kuzeyinde Çatalca, kuzeybatısında yine Tekirdağ'a bağlı Çerkezköy, güneyinde Marmara Denizi bulunur.

Silivri'nin Marmara Denizi'ne olan kıyısı yaklaşık 45 kilometredir. İlçe, 760 kilometrekarelik bir alanı kaplar.

Silivri Ulaşım

Silivri'den İstanbul merkeze her saat otobüs bulmak mümkündür.

Belediye otobüsleri, Silivri-Kavaklı, Silivri-Çerkezköy Yolu, Kınalı Kavşağı, Selimpaşa-Ortaköy-Kavaklı hatlarında çalışır.

İlçe içinde de farklı güzergahlarda minibüsler çalışmaktadır.

Silivri Konut Projeleri

İlçede birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Silivri’de bulunan 20’ye yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

İstanbul’daki güncel projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul’daki güncel projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.