|   |  Şişli Konut Projeleri
Şişli İlçesini Favorilerime Ekle

Şişli Güncel Konut Projeleri

Şişli Konut Projeleri

Şişli Konut Projeleri

Şişli Konut Projeleri Yatırım Analizi

Şişli Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul’un Şişli ilçesinde 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda % 295 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 129.000 TL seviyesinde olan Şişli satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselerek 200.000 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 yıllında kısmi bir düşüş yaşayan Şişli satılık daire fiyatları, 184.000 TL seviyesine gerilemiş ve 2012 yılına kadar da yaklaşık olarak bu seviyede kalmıştır. 2013 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan Şişli satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğine kadar sürdürmüş ve 509.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Şişli Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul’un Şişli ilçesinde 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda % 389 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 480 TL seviyesinde olan Şişli kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar dikey bir yükseliş ile 1.115TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 yılında sert bir düşüş yaşayan Şişli kiralık daire fiyatları, 960 TL seviyesine gerilese de 2010 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlamıştır. Şişli kiralık ev fiyatları, 2016 yılının son çeyreğinde 2.345 TL seviyesine ulaşmıştır.

Şişli Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Şişli’de yaklaşık olarak 274.100 kişi yaşamaktadır. Şişli’deki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 20 ile 45 yaş aralığındadır. Şişli’de yaşayanların % 51’lik kısmı evli kalan %49’luk kısmı ise bekardır. Şişli bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (A+) olarak nitelendirilen üst gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

 

İstanbul Şişli’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 18 yıl olduğu belirlenmiştir.

 

 

Şişli Lokasyon

Şişli, İstanbul İlinin Avrupa yakasında yer alan bir ilçesidir.

1954'te ilçe olan Şişli İlçesi'nde köy yerleşimi yoktur. 25 mahallesi bulunan Şişli doğudan Beşiktaş, kuzeyden ve batıdan Kağıthane ve güneyden Beyoğlu ilçeleri ile çevrilidir.

Şişli Ulaşım

İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprülerden batıya doğru uzanan çevre yolları Şişli İlçesi'nden geçer. Boğaziçi Köprüsü'nden Beşiktaş İlçesi'ne çıkan O-1 Otoyolu, Mecidiyeköy'ü bir viyadükle geçtikten sonra Kağıthane İlçesi'ne girer. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden gelen O-2 Otoyolu Sarıyer ve Beşiktaş ilçeleri sınırları içinden geçtikten sonra Şişli İlçesi sınırlarına girer. Bu otoyol kısa mesafede Kağıthane İlçesi'ne geçer. Şişli Camii'nden başlayıp Saryer İlçesi'ne kadar uzanan Büyükdere Caddesi bu iki çevreyoluyla da kesişir. Şişhane-Hacıosman metro hattının (M2 Hattı) büyük kısmı Şişli sınırları içinden geçmektedir. Piyalepaşa Bulvarı ile Halaskargazi Caddesi önemli ulaşım akslarıdır.

Şişli’deki Hastaneler

Okmeydanı Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Memorial Şişli Hastanesi, Amerikan Hastanesi, Acıbadem Fulya Hastanesi, Kolan International Hospital, Florence Nightingale Hastanesi, Okmeydanı Ağız Ve Diş Hastalıkları Hastanesi, Türkiye Hastanesi, İstanbul Cerrahi Fulya Hastanesi, Özel Okmeydani Hastanesi, Dora Hospital, Darülaceze, Avicenna Hastanesi, Fransız Lape Hastanesi, Kadıoğlu Hastanesi, Özel Osmanoğlu Hastanesi, Esteworld Plastik Cerrahi Hastanesi, İstanbul Cerrahi Nişantaşı Hastanesi, Mecidiyeköy Hospitadent Diş Hastanesi, Özel Çevre Hastanesi

Şişli’deki Okullar

Biltest Koleji Sadabad Kampüsü, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, İsmail Tarman Ortaokulu, Kavram Eğitim Kurumları, Bahçeşehir Üniversitesi, Mecidiyeköy Anadolu Lisesi, Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu, Piripaşa İlköğretim Okulu, Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Hasan Kalyoncu Sürekli Eğitim Merkezi

Şişli’deki Alışveriş Merkezleri

 

Zorlu Center, Cevahir, Profilo Avm, City's Nişantaşı, Trump Alışveriş Merkezi, Axis, Astoria, Demirören İstiklal, Fulya Real Avm, Feriköy Organik Pazarı

Şişli Konut Projeleri

İlçede birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Şişli’de bulunan 60’ye yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

İstanbul’daki tüm markalı yeni projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.