|   |  Şişli Konut Projeleri
Şişli İlçesini Favorilerime Ekle

Şişli Güncel Konut Projeleri

Şişli Konut Projeleri

Şişli Konut Projeleri

Şişli Konut Gayrimenkul Yatırım Rehberi

Şişli Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul’un Şişli İlçesinde 2018 yılında 100 metrekare 2+1 örnek daire baz alındığında, ortalama konut satış fiyatı 721 bin liradır.

Şişli satılık konut fiyatları 2003 yılında 129 bin ortalamaya sahipken, 2008 yılına kadar sürekli artmış ve 2009 yılında sert bir düşüş yaşamıştır. Şişli satılık daire fiyatlarının 2012 yılına kadar bu seviyede kalmıştır. 2013 yılından itibaren Şişle satılık daire fiyatları artış eğilimine girmiştir. Son yıllara baktığımızda Şişli satılık ev fiyatları 2017 yılında ortalama 684 bin lirayken, içinde bulunduğumuz 2018 yılında ortalama olarak 721 bin liradır.

Şişli Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul’un Şişli İlçesinde kiralık konut fiyatları ortalama 2 bin 647 liradır.

2003 yılında 480 lira olan Şişli kiralık daire fiyatları, 2008 yılına kadar yükselmiş ve 1115 lirayı bulmuştur. 2009 yılında Şişli kiralık ev fiyatları sert bir düşüş yaşamıştır. 2010 yılından bu yana Şişli kiralık konut fiyatları yükseliş eğilimindedir. Son üç yıla baktığımızda ise Şişli kiralık konut fiyatları 2016 yılında ortalama 2.511 lira, 2017 yılında 2.548 lira ve 2018 yılında ise ortalama 2.647 lira düzeyindedir.

Şişli Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Şişli’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresi 23 yıl olarak hesaplanmaktadır.

İstanbul Şişli’de yaklaşık olarak 274 bin kişi yaşamaktadır. Şişli’deki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 20 ile 45 yaş aralığındadır. Şişli’de yaşayanların yüzde  51’lik kısmı evlidir.

Sosyoekonomik açıdan bakıldığında ise Şişli’de yaşayanar “A+” yani üst gelir seviyesine mensup kişilerdir. 

Şişli Lokasyon

Şişli, İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yer alan bir ilçedir.

Şiş yapımıyla uğraşan ve şişçiler diye anılan bir ailenin burada konağı olduğu ve “Şişçilerin Konağı”nın zamanla “Şişlilerin Konağı” haline gelmesiyle semtin adının Şişli kaldığı söylenmektedir.

1954'te ilçe olan Şişli İlçesi'nde köy yerleşimi yoktur. 25 mahallesi bulunan Şişli doğudan Beşiktaş, kuzeyden ve batıdan Kağıthane ve güneyden Beyoğlu ilçeleri ile çevrilidir.

Şişli’de birçok tiyatro ve sinemanın yanı sıra Lütfü Kırdar Kongre Salonu, Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Açıkhava Tiyatrosu, Şehir Tiyatroları Harbiye Sahnesi, Askeri Müze ve  İstanbul Teknik, Marmara Yıldız Teknik Üniversitelerinin bazı birimleri yer alır.

İstanbul’un  üç büyük stadyumundan,TTNET Arena Aslantepe Stadyumu ilçe sınırları içindedir.

Şişli Ulaşım

İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprülerden batıya doğru uzanan çevre yolları Şişli İlçesi'nden geçer.

Boğaziçi Köprüsü'nden Beşiktaş İlçesi'ne çıkan O-1 Otoyolu, Mecidiyeköy'ü bir viyadükle geçtikten sonra Kağıthane İlçesi'ne girer. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden gelen O-2 Otoyolu Sarıyer ve Beşiktaş ilçeleri sınırları içinden geçtikten sonra Şişli İlçesi sınırlarına girer. Bu otoyol kısa mesafede Kağıthane İlçesi'ne geçer. Şişli Camii'nden başlayıp Saryer İlçesi'ne kadar uzanan Büyükdere Caddesi bu iki çevreyoluyla da kesişir. Şişhane-Hacıosman metro hattının (M2 Hattı) büyük kısmı Şişli sınırları içinden geçmektedir. Piyalepaşa Bulvarı ile Halaskargazi Caddesi önemli ulaşım akslarıdır.

Şişli’deki Hastaneler

Okmeydanı Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Memorial Şişli Hastanesi, Amerikan Hastanesi, Acıbadem Fulya Hastanesi, Kolan International Hospital, Florence Nightingale Hastanesi, Okmeydanı Ağız Ve Diş Hastalıkları Hastanesi, Türkiye Hastanesi, İstanbul Cerrahi Fulya Hastanesi, Özel Okmeydani Hastanesi, Dora Hospital, Darülaceze, Avicenna Hastanesi, Fransız Lape Hastanesi, Kadıoğlu Hastanesi, Özel Osmanoğlu Hastanesi, Esteworld Plastik Cerrahi Hastanesi, İstanbul Cerrahi Nişantaşı Hastanesi, Mecidiyeköy Hospitadent Diş Hastanesi, Özel Çevre Hastanesi

Şişli’deki Okullar

Biltest Koleji Sadabad Kampüsü, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, İsmail Tarman Ortaokulu, Kavram Eğitim Kurumları, Bahçeşehir Üniversitesi, Mecidiyeköy Anadolu Lisesi, Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu, Piripaşa İlköğretim Okulu, Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Hasan Kalyoncu Sürekli Eğitim Merkezi

Şişli’deki Alışveriş Merkezleri

Zorlu Center, Cevahir, Profilo Avm, City's Nişantaşı, Trump Alışveriş Merkezi, Axis, Astoria, Demirören İstiklal, Fulya Real Avm, Feriköy Organik Pazarı

Şişli Konut Projeleri

İlçede birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Şişli’de bulunan 60’ye yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

İstanbul’daki tüm markalı yeni projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.