|   |  Sultanbeyli Konut Projeleri
Sultanbeyli İlçesini Favorilerime Ekle

Sultanbeyli Güncel Konut Projeleri

Sultanbeyli Konut Projeleri
  • 1
  • 2

Sultanbeyli Konut Projeleri

İstanbul Sultanbeyli Gayrimenkul Yatırım Analizi

Sultanbeyli Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul Sultanbeyli’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda % 303 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 64.000 TL seviyesinde olan Sultanbeyli satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 100.000 TL seviyesine ulaşmıştır. Sultanbeyli satılık daire fiyatları, 2009 ve 2010 yıllarında sert düşüşler yaşayarak yeniden 75.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2011 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Sultanbeyli satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğinde de sürdürmüş ve 258.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Sultanbeyli Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Sultanbeyli’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda % 430 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 215 TL seviyesinde olan Sultanbeyli kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 500 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 yılında sert bir düşüş yaşayan Sultanbeyli kiralık ev fiyatları, 365 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan ve bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğinde de devam ettiren Sultanbeyli kiralık daire fiyatları, 1.140 TL seviyesine ulaşmıştır.

Sultanbeyli Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Sultanbeyli’de yaklaşık olarak 258.000 kişi yaşamaktadır. Sultanbeyli’deki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 0 ile 35 yaş aralığındadır. Sultanbeyli’de yaşayanların yüzde 67’lik kısmı evli kalan yüzde 33’lük kısmı ise bekârdır. Sultanbeyli bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (C-) olarak nitelendirilen alt gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

İstanbul Sultanbeyli’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 19 yıl olduğu belirlenmiştir. 

 

Sultanbeyli Ulaşım

Sultanbeyli’ye dört ayrı güzergahtan ulaşım imkanı bulunmaktadır.

Bunlar;

1-    Sultanbeyli-Samandıra-Yakacık-Kartal

2-    Samandıra-Sarıgazi-Ümraniye-Üsküdar

3-    Sultanbeyli –Kurtköy-Pendik

4-    Sultanbeyli-Kadıköy

5-    Samandıra ve Kurtköy’den TEM Otoyoluna giriş yapmak suretiyle diğer ilçelere ve İl’e ulaşım sağlanmaktadır

Sultanbeyli’deki Hastaneler

Sultanbeyli Ersoy Hastanesi, Estetikmed Sultanbeyli, Özel Saygı Hastanesi, Turgut Reis Bağlık Aile Sağlık Merkezi, Sultanbeyli Dünya Göz Hastanesi, Özel Ersoy Hastanesi Genel Cerrahi, Sultanbeyli 6 Nolu Aile Sağlığı Merkezi, Saygı Hastanesi, Sultanbeyli Devlet Hastanesi, Avrupa Göz Hastanesi

Sultanbeyli’deki Okullar

Sultanbeyli Anafen Koleji, Sancaktepe Aziz Bayraktar İmam Hatip Lisesi, Anafartalar İlköğretim Okulu, Vega Koleji, Özel İdeas Arapça Eğitim Kurumları, Sabiha Gökçen Anadolu Havacılık Lisesi, Rings Bilfen İlköğretim Okulu

Sultanbeyli’deki Alışveriş Merkezleri

 

Plato Avm, Atlas park, İstanbul Avm Sultanbeyli, Rings Alışveriş Merkezi, Sultanbeyli Evkur, Sultanbeyli Semt Pazarı, Sultanbeyli Avm 

Sultanbeyli Konut Projeleri

Sultanbeyli’de birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Sultanbeyli’de bulunan 10’ye yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

İstanbul’daki tüm markalı lüks projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.