|   |  Sultangazi Konut Projeleri
Sultangazi İlçesini Favorilerime Ekle

Sultangazi Güncel Konut Projeleri

Sultangazi Konut Projeleri
  • 1

Sultangazi Konut Projeleri

İstanbul Sultanbeyli Gayrimenkul Yatırım Rehberi

Sultanbeyli Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yer alan Sultanbeyli’de satılık konut fiyatlarının son bir yılda yüzde 0,36 gerileme kaydettiği gözlemlenmektedir.

Sultanbeyli’de satılık daire fiyatlarında ortalama metrekare fiyatı 2847 liradır. Sultanbeyli satılık ev fiyatları, konutun bulunduğu bölge ve metrekaresine göre farklılık göstermektedir. 2+1 daire baz alındığında fiyatlar 153 bin liradan başlayıp 560 bin liraya kadar çıkmaktadır. Sultanbeyli satılık konut fiyatları, geniş ve ferah 4+1 daire baz alındığında ise 850 bin liraya kadar çıkmaktadır.

Sultanbeyli Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul’un Sultanbeyli İlçesi kiralık konut fiyatları, 2+1 100 metrekare büyüklüğünde daire baz alındığında ortalama 1199 liradır.

Sultanbeyli kiralık daire fiyatlarında alt limit 899 lira iken, üst limit 1499 lira olarak hesaplanmaktadır.

Yıllar bazında incelendiğinde, Sultanbeyli kiralık ev fiyatlarının 2003 yılında 215 lira olduğu görülmektedir. İlçede kiralık konut fiyatları 2008 yılına kadar sürekli bir artış ivmesi göstermiş ve 500 lirayı bulmuştur. Sultanbeyli’de kiralık daire fiyatları 2009 yılında sert bir düşüş yaşamıştır ve 365 liraya gerilemiştir. İlçede 2010 yılından bu yana kiralık konut fiyatları artış eğilimindedir.

Sultanbeyli Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul’un Sultanbeyli İlçesinden 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire baz alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresi 20 yıl olarak hesaplanmaktadır.

İstanbul Sultanbeyli’de yaklaşık olarak 309 bin kişi yaşamaktadır.

Nüfus açısından bakıldığında Sultanbeyli’nin çok genç bir ilçe olduğu görülür. Toplam nüfusun yüzde 48,6’sı 0-24 yaş aralığındadır. Sultanbeyli’de yaşayanların yüzde 67’si evlidir. Sosyoekonomik açıdan bakıldığında ise Sultanbeyli nüfusu “C” yani alt gelir seviyesindedir.

Sultanbeyli lokasyon

Sultanbeyli 1957 yılında köy, 1989 yılında belde, 1992 yılında ilçe olmuştur.

Sultanbeyli 29,1 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. TEM Otoyolu ilçenin tam ortasından geçer. Denizden yüksekliği sadece 130 metre olan Sultanbeyli , 537 metre yüksekliğindeki Aydos Dağı ile Teferrüç Dağı arasındaki alanda yer alır.

Sultanbeyli’nin kuzey, güney ve batısında Kartal İlçesi’ne bağlı Paşaköy, Sancaktepe ilçesine bağlı Samandıra ile doğusunda Pendik İlçesine bağlı Kurtköy bulunur.

Sultanbeyli, tarihi çok eski dönemlere uzanan bir ilçedir. Roma ve Bizan döneminde, Üsküdar’dan Gebze’ye kadar olan bölgenin Tekfurluk yani mülki idare merkezi olmuştur.

Sultanbeyli’de muhtarlıklar

Sultanbeyli’de 15 muhtarlık bulunmaktadır. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

“Abdurrahmangazi Mahallesi, Adil Mahallesi, Ahmet Yesevi Mahallesi, Akşemsettin Mahallesi, Battalgazi Mahallesi, Fatih Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, Hasanpaşa Mahallesi, Mimar Sinan Mahallesi, Mecidiye Mahallesi, Mehmet Akif Mahallesi, Necip Fazıl Mahallesi, Orhan Gazi Mahallesi, Turgut Reis Mahallesi, Yavuz Selim Mahallesi”

Sultanbeyli Ulaşım

Sultanbeyli’de temel ulaşım biçimi karayoludur. Belediye otobüslerinin Kartal, Üsküdar, Kartal, Mecidiyeköy’e seferleri bulunmaktadır.

Öte yandan, ilçeden kalkan belediye otobüsleri Kozyatağı Metro istasyonu  ve Uzunçayır Metrobüs durağına seferler düzenlemektedir.

Sultanbeyli’deki Hastaneler

Sultanbeyli Ersoy Hastanesi, Estetikmed Sultanbeyli, Özel Saygı Hastanesi, Turgut Reis Bağlık Aile Sağlık Merkezi, Sultanbeyli Dünya Göz Hastanesi, Özel Ersoy Hastanesi Genel Cerrahi, Sultanbeyli 6 Nolu Aile Sağlığı Merkezi, Saygı Hastanesi, Sultanbeyli Devlet Hastanesi, Avrupa Göz Hastanesi

Sultanbeyli’deki Okullar

Sultanbeyli Anafen Koleji, Sancaktepe Aziz Bayraktar İmam Hatip Lisesi, Anafartalar İlköğretim Okulu, Vega Koleji, Özel İdeas Arapça Eğitim Kurumları, Sabiha Gökçen Anadolu Havacılık Lisesi, Rings Bilfen İlköğretim Okulu

Sultanbeyli’deki Alışveriş Merkezleri

Plato Avm, Atlas park, İstanbul Avm Sultanbeyli, Rings Alışveriş Merkezi, Sultanbeyli Evkur, Sultanbeyli Semt Pazarı, Sultanbeyli Avm

Sultanbeyli Konut Projeleri

Sultanbeyli’de birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Sultanbeyli’de bulunan 10’ye yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

İstanbul’daki tüm markalı lüks projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

 

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.