|   |  Tuzla Konut Projeleri
Tuzla İlçesini Favorilerime Ekle

Tuzla Güncel Konut Projeleri

Tuzla Konut Projeleri

Tuzla Konut Projeleri

İstanbul Tuzla Konut Projeleri Gayrimenkul Yatırım Analizi

Tuzla Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul Tuzla’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda %185 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 95.000 TL seviyesinde olan Tuzla satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 145.000 TL seviyesine ulaşmıştır. Tuzla satılık daire fiyatları, 2009 yılında sert bir düşüş yaşayarak 115.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Tuzla satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının dördüncü çeyreğinde de sürdürmüş ve 272.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Tuzla Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Tuzla’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda %293 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 306 TL seviyesinde olan Tuzla kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 696 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 yılında sert bir düşüş yaşayan Tuzla kiralık ev fiyatları, 523 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan ve bu yükselişini 2016 yılının dördüncü çeyreğinde de devam ettiren Tuzla kiralık daire fiyatları, 1.203 TL seviyesine ulaşmıştır.

Tuzla Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Tuzla’da yaklaşık olarak 234.000 kişi yaşamaktadır. Tuzla’daki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 20 yaş ile 40 yaş aralığındadır. Tuzla’da yaşayanların yüzde 64’lük kısmı evli kalan yüzde 36’lık kısmı ise bekârdır. Tuzla bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (C+) olarak nitelendirilen alt gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

İstanbul Tuzla’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 19 yıl olduğu belirlenmiştir. 

Tuzla Lokasyon

Tuzla, İstanbul ilinin en güneyde bulunan ilçesidir. Coğrafi konum olarak kuzeyde ve batıda Pendik ilçesi bulunur. Doğusunda Kocaeli'nin Gebze ilçesi yer alır. Güneyinde Marmara Denizi bulunur ve 13 km kıyı şeridine sahiptir. Deniz seviyesinden yüksekliği, merkezde ortalama 25-30 metredir. Güneydeki Tuzla Burnu büyük bir çıkıntı olarak göze çarpar. Araziler genellikle engebelidir. Yükseklik Akfırat ve Orhanlı Beldelerinde 250-300 metreyi bulur. En yüksek yer 300 m ile Akfırat'tadır.

Tuzla Ulaşım

Ulaşım Tuzla'da kara ve demir yoluyla sağlanmaktadır. İETT ve Özel Halk otobüsleriyle Tuzla'dan Kadikoy'e, Esenler'e, Cevizlibağ ve Bostancı'ya otobüs hatları bulunmaktadır. Deniz ulaşımına müsait olmasına rağmen şehir merkezine uzak konumu nedeniyle deniz yolu ulaşımı yoktur. Tuzla'da bulunan demiryolu Marmaray çalışmaları kapsamında yenileme olduğundan belli bir süre hizmet vermeyecektir.

Tuzla’daki Hastaneler

Sabancı University Health Center, Sekerpinar Diş Hastanesi, Orhanlı Sağlık Ocağı, Medline, Orhanlı Asm, Aydınlı Sağlık Ocağı, Tuzla 4 Nolu Aile Sağlığı Merkezi, Aydınlı Aile Sağlığı Merkezi, Küçük Özel Sağlık Merkezi, Ortodentist

Tuzla’daki Okullar

Sabanci Universitesi Eyüboğlu Anaokulu, Global Management Challenge, Gender And Woman Studies Forum, Aydınlı Anaokulu, İstanbul Tuzla Özel Çocuk Anaokulu

Tuzla’daki Alışveriş Merkezleri

Dumankaya Uyum, Selçuk Avm, Şekerpinar Pazarı, Aydınlı CarrefourSA

Tuzla Konut Projeleri

İlçede birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

İstanbul’daki tüm markalı lüks projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.