|   |  Tuzla Konut Projeleri
Tuzla İlçesini Favorilerime Ekle

Tuzla Güncel Konut Projeleri

Tuzla Konut Projeleri

Tuzla Konut Projeleri

İstanbul Tuzla Gayrimenkul Yatırım Rehberi

Tuzla Konut (Ev) Satış Fiyatları

Tuzla satılık konut piyasasında son 15 yılda satılık konut fiyatları yüzde 321 artış göstermiştir.

2018 yılında Tuzla satılık daire fiyatları ortalama 305 bin liradır. 100 metrekarelik 2+1 örnek daire baz alındığında, 2018 yılı için satılık ev fiyatları alt limiti 229 bin lira, üst limit ise 382 bin lira arasındadır.

Yıllar bazında değerlendirildiğinde, 2003 ylında Tuzla satılık konut fiyatlarının 95 bin lira olduğu, 2008 yılına kadar satılık ev fiyatlarının yükseldiği görülmektedir. Tuzla satılık ev fiyatları 2009 yılında sertçe düşmüştür. 2010 yılından bu yana Tuzla satılık ev fiyatlarının artış eğilimini gösterdiği tespit edilmektedir.

Tuzla Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul’un Tuzla İlçesi’nde son 15 yılda kiralık konut fiyatlarının yüzde 412 artış gösterdiği görülmektedir.

100 metrekare 2+1 örnek daire baz alındığında, Tuzla kiralık ev fiyatlarının 2018 yılında alt limiti 947 lira, üst limiti ise 1.579 liradır. Tuzla kiralık daire fiyatlarının ortalama değeri 2018 yılında 1263 liradır.

Yıllar bazında değerlendirildiğinde, İstanbul’un Tuzla İlçesi’nde 2003 yılında kiralık konut fiyatlarının 306 lira olduğu, 2008 yılına kadar arttığı ve 696 liraya çıktığı tespit edilmektedir. Tuzla kiralık ev fiyatları 2009 yılında sertçe düşüş göstermiştir. Fiyatlar 2010 yılından itibaren ise artış eğilimindedir.

Tuzla Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Tuzla’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire baz alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresi 20 yıldır.

Tuzla’da yaklaşık olarak 242 bin kişinin yaşadığı bilinmektedir.

Nüfusun yaklaşık yarısı, 34 yaş ve altında yer alır. Tuzla’da yaşayanların yüzde 64’lük kısmı evlidir.

Sosyoekonomik açıdan bakıldığında ise Tuzla’da yaşayanların “C+” yani alt gelir seviyesinde olduğu hesaplanmaktadır.

Tuzla Lokasyon

Tuzla, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda ve en güneyinde bulunan ilçedir.

Tuzla’nın kuzeyinde ve batısında Pendik ilçesi, doğusunda Kocaeli ilinin Gebze ilçesi, güneyinde Marmara Deniz yer alır.

Tuzla’nın Marmara Denizi’ne 13 kilometrelik kıyısı vardır. İlçe, oldukça alçaktır; denize yüksekliği ortalama 25-30 metre aralığındadır.

Tuzla, 1992 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla bağımsız bir ilçe olmuştur.

Tuzla tarihine bakıldığında, Osmanlı Döneminde 15. Yüzyılda imparatorluk topraklarına katıldığı görülür.

Tuzla’da Rum nüfus ağırlıklıdır, Lozan Anlaşması ile nüfus değişimi yapılmıştır.

Uzun yıllar balıkçılık ve çiftçilikle geçinenlerin yaşadığı Tuzla’da sonradan sanayi gelişmiştir. Günümüzde de büyük tersaneleri ilçe sınırları içinde yer alır.

Tuzla Ulaşım

Tuzla'da ulaşım, kara, deniz ve demir yoluyla sağlanır.

İETT ve Özel Halk otobüsleriyle Tuzla'dan Kadikoy'e, Esenler'e, Cevizlibağ ve Bostancı'ya otobüs hatları bulunmaktadır. İlçeden Kartal Metrosu’na ve Uzunçayır Metrobüs hattına giden araçlar kalkmaktadır.

İDO Deniz Otobüsleri, Tuzla-Yalova hattında çalışmaktadır. Tuzla, deniz otobüsleriyle hem Yalova’ya hem de Kartal ve Bostancı’ya bağlanır.

Tuzla’daki Hastaneler

Sabancı University Health Center, Sekerpinar Diş Hastanesi, Orhanlı Sağlık Ocağı, Medline, Orhanlı Asm, Aydınlı Sağlık Ocağı, Tuzla 4 Nolu Aile Sağlığı Merkezi, Aydınlı Aile Sağlığı Merkezi, Küçük Özel Sağlık Merkezi, Ortodentist

Tuzla’daki Okullar

İTÜ Denizcilik Fakültesi, Behiye-Dr. Nevhiz Işıl Anadolu Lisesi, Tuzla Anadolu Lisesi, Mehmet Tekinalp Anadolu Lisesi, Tuzla Teknik ve Anadolu Lisesi, Sabanci Universitesi Eyüboğlu Anaokulu, Global Management Challenge, Gender And Woman Studies Forum, Aydınlı Anaokulu, İstanbul Tuzla Özel Çocuk Anaokulu, Sabancı Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Gedik Üniversitesi, Medeniyet Üniversitesi ve Piri Reis Üniversitesi’nin bazı birimleri Tuzla’da yer alır.

Tuzla’daki Alışveriş Merkezleri

Dumankaya Uyum, Selçuk Avm, Şekerpinar Pazarı, Aydınlı CarrefourSA

Tuzla Konut Projeleri

İlçede birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

İstanbul’daki tüm markalı lüks projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.