|   |  Ümraniye Konut Projeleri
Ümraniye İlçesini Favorilerime Ekle

Ümraniye Güncel Konut Projeleri

Ümraniye Konut Projeleri

Ümraniye Konut Projeleri

İstanbul Ümraniye Gayrimenkul Yatırım Analizi

Ümraniye Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul Ümraniye’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda % 320 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 79.000 TL seviyesinde olan Ümraniye satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 139.000 TL seviyesine ulaşmıştır. Ümraniye satılık daire fiyatları, 2009 yılında sert bir düşüş yaşayarak yeniden 100.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Ümraniye satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğinde de sürdürmüş ve 332.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Ümraniye Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Ümraniye’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda % 452 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 252 TL seviyesinde olan Ümraniye kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 680 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 yılında sert bir düşüş yaşayan Ümraniye kiralık ev fiyatları, 480 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan ve bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğinde de devam ettiren Ümraniye kiralık daire fiyatları, 1.390 TL seviyesine ulaşmıştır.

Ümraniye Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Ümraniye’de yaklaşık olarak 688.500 kişi yaşamaktadır. Ümraniye’deki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 ile 45 yaş aralığındadır. Ümraniye’de yaşayanların yüzde 65’lik kısmı evli kalan yüzde 35’lik kısmı ise bekârdır. Ümraniye bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (B) olarak nitelendirilen orta gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

İstanbul Ümraniye’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 20 yıl olduğu belirlenmiştir. 

Ümraniye Lokasyon

Ümraniye Marmara Bölgesinde, İstanbul’un Anadolu yakasında yer almakta olup, sağlam bir zemin üzerine kurulmuştur. Ümraniye’nin doğusunda Sancaktepe, güneyinde Ataşehir, batısında Üsküdar, kuzeyinde Çekmeköy ve Beykoz ilçeleri yer almaktadır. Yüzölçümü 45 km² dir. İlçe sınırları içinde büyük dağ, göl ve akarsu yoktur. Geçmişte ormanlar ile kaplı iken tahribat nedeniyle küçük topluluklar halinde bulunan birkaç yer dışında orman kalmamıştır.

Ümraniye Ulaşım

Ümraniye ilçesi karayolu ulaşımı açısından merkezi bir konuma sahiptir. Güneyde Doğu-Batı istikametinde ve Ortada Güney-Kuzey istikametinde TEM Otoyolu, Kuzeyde Şile Otoyolu bulunmaktadır. İlçedeki tüm yollar asfalt olup, merkezi konumda bulunan yollar renkli taşlar döşenerek daha kullanışlı ve estetik hale getirilmektedir. Hava, deniz ve demiryolu bulunmamaktadır.

Ümraniye’deki Hastaneler

Erdem Hastanesi Tıp Merkezi, Ümraniye Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Erdem Hastanesi, Hisar Intercontinental Hospital, Özel Sur Hastanesi, Özel Atlas Hastanesi, Ataşehir Toplum Sağlığı Merkezi, Ataşehir Hayvan Barınağı, Ümraniye Devlet Hastanesi, Np İstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi

Ümraniye’deki Okullar

Mektebim Koleji, Ümraniye Eczacı Neşem Özlen Güray Lisesi, İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi, Çizgi Koleji Ataşehir Kampüsü, Dudullu İmamatip Lisesi, İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel İlkokul/Ortaokulu, Fen Bilimleri Okulları Ataşehir Koleji, Çekmeköy Doğa Koleji, Anafen Okulları Ümraniye Kampüsü, Ali İhsan Hayırlıoğlu İlkokulu, Ataşehir Çevre Koleji Ana Okulu, Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu, Adıgüzel İlköğretim Okulu, Selçuk Ecza 50. Yıl İöo

Ümraniye’deki Alışveriş Merkezleri

 

Nizamlar Avm, Thermoform, Brandium Avm, Canpark, Bulvar 216, Mozaik Çarşı, Asya Park Avm, Botanik Çarşı, Metro Gross Market, Çağrı Hipermarket, Migros

Ümraniye Konut Projeleri

İlçede birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Ümraniye’de bulunan 80’e yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

İstanbul’daki tüm lüks projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.