|   |  Ümraniye Konut Projeleri
Ümraniye İlçesini Favorilerime Ekle

Ümraniye Güncel Konut Projeleri

Ümraniye Konut Projeleri

Ümraniye Konut Projeleri

İstanbul Ümraniye Gayrimenkul Rehberi

Ümraniye Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul’un Ümraniye İlçesi’nde 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında, ortalama konut satış fiyatı 372 bin liradır. Ümraniye satılık konut fiyatlarının alt limiti 279 bin lira, üst limiti ise 465 bin liradır.

Yıllar bazında bakıldığında, 2003 yılında 79 bin lira olan Ümraniye satılık daire fiyatları, 2008 yılına kadar artmış, 2009 yılında ise sert düşüş yaşanmıştır. Ümraniye satılık ev fiyatları, 2010 yılından bu yana artma eğilimindedir.

Ümraniye Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Ümraniye’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 15 yılda yüzde 544 artış göstermiştir.

Ümraniye kiralık daire fiyatları, 2018 yılında ortalama 1.372 liradır. Ümraniye kiralık konut fiyatlarının alt limiti 1029 lira, üst limiti ise 1715 liradır.

Ümraniye kiralık konut fiyatları, 2003 yılında 252 lirayken, 2008 yılına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 680 lira seviyesine ulaşmıştır. 2009 yılında sert bir düşüş yaşayan Ümraniye kiralık ev fiyatları, 480 lira seviyesine gerilemiştir.

Ümraniye kiralık ev fiyatları, 2010 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlamıştır.

Ümraniye Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Ümraniye’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt baz alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresi 23 yıldır.

İstanbul Ümraniye’de yaklaşık olarak 694 bin kişi yaşamaktadır.

Ümraniye’deki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 ile 45 yaş aralığındadır. Ümraniye’de yaşayanların yüzde 64'ü evlidir.

Sosyoekonomik açıdan bakıldığında, Ümraniye bölgesinde yaşayanların "B" yani orta gelir seviyesinde olduğu tespit edilmektedir.

Ümraniye Lokasyon

Ümraniye, İstanbul'un Anadolu Yakası'nda yer alır. Özellikle Marmara Depremi'nden sonra Ümraniye, sağlam bir zemin yapısına sahip olması nedeniyle, daha cazip bir ilçe haline gelmiştir.

Ümraniye İlçesi'nin komşuları, doğuda Sancaktepe, güneyde Ataşehir, batıda Üsküdar, kuzeyde Çekmeköy ve Beykoz ilçeleridir.

Ümraniye, yüzölçümü olarak 45 kilometrekarelik bir alanı kaplar. Ümraniye İlçesi, yükseltiler, göl ve akarsular açısından oldukça fakirdir.

Doğal bitki örtüsü orman olmasına karşın bugün tahribat nedeniyle ormanlık alanlar çok sınırlıdır. Tarihi kaynaklar, tarihte Ümraniye' ye ilk yerleşenlerin Frigya' lılar olduğunu, bu milletin çam ağacını kutsal kabul ettiğini, Küçük ve Büyük Çamlıca'dan başlayarak Alemdağ ve Kayış Dağı'na kadar bütün araziyi çam ormanlarıyla donattıklarını yazarlar.

Ümraniye, 1960 yılına kadar köy olarak kalmıştır. Bundan sonra Organize Sanayi Bölgesi olarak ilan edilince yoğun göçe maruz kalmış ve belediye ilk defa 1963 yılında kurulmuştur. İstanbul' un en hızlı kentleşen bölgelerinden biridir.

Ümraniye Ulaşım

Ümraniye'de ulaşım karayoluyla sağlanmaktadır. İlçe, karayolu açısından oldukça merkezi bir konumda bulunmaktadır.

Ümraniye İlçesi'nden, Üsküdar, Kadıköy, Bostancı gibi merkezlere belediye otobüs seferleri bulunmaktadır. İlçenin güneyinden doğu-batı yönünde ve ortasında güney-kuzey yönünde TEM otoyolu geçer. Ümraniye'nin kuzeyinde Şile Otoyolu geçer.

Ümraniye’deki Hastaneler

Erdem Hastanesi Tıp Merkezi, Ümraniye Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Erdem Hastanesi, Hisar Intercontinental Hospital, Özel Sur Hastanesi, Özel Atlas Hastanesi, Ataşehir Toplum Sağlığı Merkezi, Ataşehir Hayvan Barınağı, Ümraniye Devlet Hastanesi, Np İstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi

Ümraniye’deki Okullar

Mektebim Koleji, Ümraniye Eczacı Neşem Özlen Güray Lisesi, İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi, Çizgi Koleji Ataşehir Kampüsü, Dudullu İmamatip Lisesi, İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel İlkokul/Ortaokulu, Fen Bilimleri Okulları Ataşehir Koleji, Çekmeköy Doğa Koleji, Anafen Okulları Ümraniye Kampüsü, Ali İhsan Hayırlıoğlu İlkokulu, Ataşehir Çevre Koleji Ana Okulu, Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu, Adıgüzel İlköğretim Okulu, Selçuk Ecza 50. Yıl İöo

Ümraniye’deki Alışveriş Merkezleri

Nizamlar Avm, Thermoform, Brandium Avm, Canpark, Bulvar 216, Mozaik Çarşı, Asya Park Avm, Botanik Çarşı, Metro Gross Market, Çağrı Hipermarket, Migros

Ümraniye Konut Projeleri

İlçede birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Ümraniye’de bulunan 80’e yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

İstanbul’daki tüm lüks projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.