|   |   | 

İstanbul’un dışında emlak yatırımı yapılacak şehirler

İstanbul gayrimenkul yatırımcılarının gözdesi konumunda. İstanbul’un bir dünya şehri olması dünyanın her köşesinden yatırımcıyı çekmesine neden oluyor.

İstanbul’un dışında emlak yatırımı yapılacak şehirler

Ancak son yıllarda İstanbul’un dışındaki bazı şehirler de yatırımda öne çıkıyor. Özellikle alt ve üst yapı yatırımları, kentsel dönüşüm ve hayata geçirilen markalı konut projeleri bu şehirlerin öne çıkmasına neden oluyor ve yatırımcılar için önemli fırsatlar sunuyor. Gayrimenkul uzmanları da Anadolu'nun dört bir yanında yapılan yatırımların iç bölgelerdeki emlak ve arsa fiyatlarını metropoller ve sahil kentleri ile yarışır hale getirdiğini belirtiyor. Peki emlak yatırımında İstanbul’un dışında öne çıkan şehirler hangisi? İstanbul'un dışında hangi şehirlere yatırım yapmalı? 

Emlak yatırımında öne çıkan 5 şehir…

Gayrimenkule yatırım yapacakların aklına öncelikli olarak İstanbul geliyor. Ancak İstanbul’un dışında Anadolu'nun bazı şehirleri de emlak yatırımı açısından cazibesini artıyor. Peki hangi şehirler emlak yatırımında öne çıkıyor?

İstanbul’un dışında emlak yatırımında öne çıkan şehirleri sizler için sıraladık.

İstanbul'un dışında hangi şehirlere yatırım yapmalı?

Ankara

İstanbul’dan sonra yatırımcılar için önemli bir alternatif olarak Başkent Ankara öne çıkıyor. Başkent Ankara’da genişleyen metro ağı ve kentsel dönüşümle birlikte arsa ve konut fiyatları artıyor. Ankara yabancı yatırımcıların da ilgisini çekiyor.

İzmir

İzmir'de hayata geçirilen proje sayısı her geçen gün artıyor. Kentsel dönüşümle ilgili çalışmaların da devam ettiği İzmir’de konut fiyatlarındaki artış dikkat çekiyor. İngiliz emlak şirketi Knight Frank’in araştırmasına göre, konut fiyatlarının en çok arttığı 20 şehirden 3’ü Türkiye’de bulunuyor. Knight Frank şirketi, Küresel Konut Şehirler Endeksinde 156 kentteki fiyat değişikliklerini hesapladığı raporda, Türkiye’de en çok artışın görüldüğü İstanbul yüzde 25 ile dünyada 3’üncü şehir olurken; İzmir yüzde 16.5 ile Türkiye’de 2’nci, dünyada 6’ncı sırada yer aldı. Gayrimenkul uzmanları İzmir’de fiyatların daha da artacağını öngörüyor.

Bursa

Gayrimenkul uzmanları Bursa’nın gayrimenkul sektörü açısından büyük potansiyele sahip olduğunu belirtiyor. Uzmanlar özellikle Körfez yatırımcısının ilgisi ve İzmit Körfez Köprüsü’nün etkisiyle Bursa’nın öneminin arttığına işaret ediyor. Kentin İstanbul’a yakınlığı, Mudanya’nın önemli bir liman olması, Hızlı Tren Projesi ve İzmit Körfez Köprüsü söz konusu potansiyeli güçlendiren faktörler olarak sıralanıyor.

Kayseri

Anadolu'nun sanayi merkezlerinden Kayseri, gayrimenkul sektöründe de öne çıkıyor. Kayseri’de nitelikli konut üretiminin yaygınlaştığı görülüyor. İlde hem satış hem de kira fiyatları artışını sürdürüyor. 

Kocaeli

İzmit Körfez Geçiş Köprüsü yani Osman Gazi Köprüsü, bölgedeki konut ve arsa fiyatlarının yükselmesine neden oluyor. Proje gayrimenkul piyasasına hareketlilik getiriyor. Yerli ve yabancı yatırımcının ilgisinin yöneldiği il, gayrimenkule yatırım yapılabilecek bir kent haline geliyor. Yol ve köprünün tamamlanmasıyla bölgenin cazibe merkezi olacağı belirtiliyor.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Mod İstanbul Fiyat
  Mod İstanbul Fiyat

  Ortadoğu Grup tarafından İstanbul Kağıthane'de yükselen Mod İstanbul projesinde daire fiyatları!

 • Ev Satışında Dikkat Edilmesi Gerekenler
  Ev Satışında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Evinizi satarken en kısa sürede sonuca ulaşmak ve gayrımenkulünüzü gerçek değerinde satmak için doğru strateji yürütmek büyük önem taşır. Profesyonel destek almayı tercih edebileceğiniz bu süreçte, emlak danışmanından yardım alsanız da almasanız da önem vermeniz gereken bazı konuları sizin için derledik.

 • Kış Başlarken Evinizde Yapmanız Gerekenler
  Kış Başlarken Evinizde Yapmanız Gerekenler

  Kış ayları ve soğuk havaların başlamasıyla beraber evinizi hem korumak hem de daha güvenli, sıcak bir ortam haline getirmek için bazı küçük önlemler almalısınız. Oldukça ucuza mal olan bu önlemler ile kışın size ve cüzdanınıza getireceği maliyetlerden korunabilirsiniz.

 • Ev Satın Alırken İhtiyaçlarınızı İyi Belirleyin
  Ev Satın Alırken İhtiyaçlarınızı İyi Belirleyin

  Ev satın alırken gerçekten ihtiyacınız özelliklere sahip olan konutu bulmak ve bütçenizi çok zorlamadan hedefinize ulaşmak için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler var. Bu küçük ipuçları sayesinde, herkese cazip gelecek özellikler yerine gerçekten ihtiyacınızı karşılayacak rasyonel seçeneklere yönelebilirsiniz.

 • Mekansal Plan Aşamaları Nelerdir?
  Mekansal Plan Aşamaları Nelerdir?

  Mekansal plan, İmar Kanunu çerçevesince hazırlanan, kapsadıkları alan ve amaçları açısından üst kademeden alt kademeye doğru sırasıyla; mekânsal strateji planı, çevre düzeni planı ve imar planını kapsayan plandır.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer