|   |  Üsküdar Konut Projeleri
Üsküdar İlçesini Favorilerime Ekle
Üsküdar Konut Projeleri

Üsküdar Konut Projeleri

İstanbul Üsküdar Konut Projeleri Gayrimenkul Yatırım Analizi

Üsküdar Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul Üsküdar’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda %280 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 110.000 TL seviyesinde olan Üsküdar satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 187.000 TL seviyesine ulaşmıştır. Üsküdar satılık daire fiyatları, 2009 yılında kısmi bir düşüş yaşayarak 146.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Üsküdar satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğinde de sürdürmüş ve 419.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Üsküdar Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Üsküdar’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda %342 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 388 TL seviyesinde olan Üsküdar kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 931 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 yılında sert bir düşüş yaşayan Üsküdar kiralık ev fiyatları, 747 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan ve bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğinde de devam ettiren Üsküdar kiralık daire fiyatları, 1.717 TL seviyesine ulaşmıştır.

Üsküdar Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Üsküdar’da yaklaşık olarak 540.000 kişi yaşamaktadır. Üsküdar’daki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 ile 40 yaş aralığındadır. Üsküdar’da yaşayanların yüzde 58’lik kısmı evli kalan yüzde 42’lik kısmı ise bekârdır. Üsküdar bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (A-) olarak nitelendirilen üst gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

İstanbul Üsküdar’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 20 yıl olduğu belirlenmiştir. 

Üsküdar Lokasyon

Üsküdar İstanbul'un Anadolu Yakası'nın bir ilçesidir. Üsküdar İlçesi, kuzeyde Beykoz, kuzeydoğuda Ümraniye, doğuda Ataşehir, güneyde Kadıköy ilçeleri ve batıda İstanbul Boğazıyla çevrilidir.Üsküdar 33 mahalleden oluşumakta olup, köy yerleşimi yoktur. 1926 yılına kadar il statüsünde olan Üsküdar aynı yıl yapılan yasal düzenlemeyle ilçe statüsüne getirilip İstanbul'a bağlanmıştır.

1930'da Kadıköy ve Beykoz, 1987'de Ümraniye'nin Üsküdar'dan ayrılarak ilçe olmaları, 2008'de de Örnek, Esatpaşa ve Fetih mahallelerinin Ataşehir ilçesine bağlanmasıyla bugünkü sınırlarına ulaşmıştır.

Üsküdar Ulaşım

İlçenin ulaşım açısından taşıdığı önem günümüzde de sürmektedir. Eskiden Üsküdar ile Kabataş ve Sirkeci arasında yapılan araba vapuru seferlerine, Boğaziçi Köprüsü'nün açılmasından bir süre sonra son verilmiştir. Araba vapuru seferleri günümüzde Harem İskelesi ile Sirkeci arasında yapılmaktadır. Bu iskele çevresindeki otogar (Harem Otogarı), Anadolu'daki çeşitli merkezlerle İstanbul arasında yapılan karayolu ulaşımında eskisi kadar olmasa da hala önemli bir yer tutmaktadır.

İlçe, karayollarının önem kazanmasından bu yana suyolu ulaşımından yeterince yararlanamamaktadır. İstanbul Boğazı kıyısındaki bazı iskelelerle (Üsküdar, Kuzguncuk, Beylerbeyi, Çengelköy, Kandilli) karşı kıyıdaki belli iskeleler arasında (Üsküdar-Eminönü) şehir hatları vapurlarıyla tarifeli seferler yapılmaktadır. Üsküdar İskelesi'yle Beşiktaş, Kabataş ve Sirkeci arasında yapılan “motor” seferleri de halkın ulaşım gereksinmesini karşılaması açısından önem taşır.

2013 Yılında Tamamlanan Marmaray Projesiyle İstanbul'un önemli ulaşım ve ticaret merkezi Üsküdar olacaktır.

Üsküdar'ın yanı sıra İstanbul’daki tüm markalı projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.