|   |  Üsküdar Konut Projeleri
Üsküdar İlçesini Favorilerime Ekle

Üsküdar Güncel Konut Projeleri

Üsküdar Konut Projeleri

Üsküdar Konut Projeleri

İstanbul Üsküdar Gayrimenkul Rehberi

Üsküdar Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul Üsküdar’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 15 yılda yüzde 436 oranında artmıştır.

2018 yılında Üsküdar satılık konut fiyatları ortalama 480 bin liradır. İlçede, bölgeden bölgeye satılık daire fiyatları farklılık göstermektedir. Üsküdar satılık daire fiyatlarının ortalama değeri alt limit olarak 360 bin lira, üst limit olarak ise 600 bin liradır.

Üsküdar satılık ev fiyatları konut metrekare fiyatı 4 bin 800 liradır.

Yıllar bazında ele alındığında, Üsküdar ilçesinde 2003 yılında satılık konut fiyatları 110 bin lirayken, 2008 yılına kadar ev fiyatları artış göstermiştir. 2009 yılına gelindiğinde Üsküdar satılık konut fiyatları 146 bin liraya kadar düşmüştür. 2010 yılından bu yana ise Üsküdar satılık daire fiyatları artış göstermiştir.

Üsküdar Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Üsküdar’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 15 yılda yüzde 451 artmıştır.

Üsküdar kiralık konut fiyatları, 2018 yılında ortalama olarak 1700 liradır.

Yıllar bazında ele alındığında ise Üsküdar kiralık daire fiyatları, 2003 yılında 388 lirayken, 2008 yılında 931 lira olmuştur. 2009 yılında Üsküdar kiralık ev fiyatları sertçe düşmüştür. 2010 yılından bu yana Üsküdar kiralık konut fiyatları sürekli bir yükseliş eğilimindedir.

Üsküdar Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Üsküdar’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresi 23 yıldır.

İstanbul Üsküdar’da yaklaşık olarak 535 bin kişi yaşamaktadır.

Üsküdar’da yaşayanların ağırlıklı yaş ortalaması 25 ile 40 yaştır. Üsküdar’da yaşayanların yüzde 58’i evlidir.

Sosyoekonomik açıdan ele alındığında, Üsküdar'da yaşayanların ortalama gelir seviyesi "A-" yani üst gelir grubudur.

Üsküdar Lokasyon

Üsküdar, İstanbul'un Anadolu Yakası'ndadır.

Üsküdar oldukça merkezi bir konumdadır. Kuzeyinde Beykoz, kuzeydoğusunda Ümraniye, doğusunda Ataşehir, güneyinde Kadıköy ilçeleri bulunur. Üsküdar, batıda İstanbul Boğazı ile çevrilidir.

Üsküdar, 1926 yılına kadar il statüsünde iken, ilçe statüsüne getirilip İstanbul'a bağlanmıştır.

1930'da Kadıköy ve Beykoz, 1987'de Ümraniye'nin Üsküdar'dan ayrılarak ilçe olmaları, 2008'de de Örnek, Esatpaşa ve Fetih mahallelerinin Ataşehir ilçesine bağlanmasıyla bugünkü sınırlarına ulaşmıştır.

Turizm açısından önemli bir ilçe olan Üsküdar, 36 kilometrekarelik bir alanı kaplar. İlçe sınırları içindeki Büyük Çamlıca Sefa Tepesi denizden 268 metre, Küçük Çamlıca Tepesi ise 229 metre yüksekliktedir. Kızkulesi, Üsküdar'ın simgesi durumunda olan bir yapıdır, İstanbul Boğazı'nın ağzında ve sahilden 200 metre uzaklıktadır.

Üsküdar'da 33 mahalle bulunmaktadır.

Üsküdar'da eğitim

Üsküdar'da birçok eğitim kurumu bulunmaktadır. Sayılarla ifade etmek gerekirse, ilçe sınırları içinde 68 devlet, 22 özel ilköğretim okulu; 168 devlet, 10 özel ortaöğretim okulu; 18 yurt ve pansiyon, 14 özel kurs, 12 özel dershane, 1 devlet, 1 özel fakülte.

Üsküdar'da sağlık

Üsküdar'da yer alan bazı sağlık kuruluşları şunlardır:

M.Ü. Tıp Fakültesi ve Eğitim Hastanesi, Haydarpaşa Numune Hastanesi, Dr. Siyami Ersek Kalp ve Damar Cerrahi Hastanesi ile Zeynep Kâmil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi.

Üsküdar Ulaşım

Üsküdar'da hem kara hem de deniz yoluyla ulaşım mümkündür.

Arabalı vapur seferleri Harem İskelesi ile Sirkeci arasında yapılmaktadır. İstanbul Boğazı kıyısındaki bazı iskelelerle (Üsküdar, Kuzguncuk, Beylerbeyi, Çengelköy, Kandilli) karşı kıyıdaki belli iskeleler arasında (Üsküdar-Eminönü) şehir hatları vapurlarıyla tarifeli seferler yapılmaktadır. Üsküdar İskelesi'yle Beşiktaş, Kabataş ve Sirkeci arasında yapılan “motor” seferleri de halkın ulaşım gereksinmesini karşılaması açısından önem taşır.

Marmaray'ın seferlerinin başlamasıyla Üsküdar raylı taşımacılık açısından da ulaşımın kolay sağlandığı bir ilçe olmuştur.

Üsküdar'ın yanı sıra İstanbul’daki tüm markalı projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.