|   |  Zeytinburnu Konut Projeleri
Zeytinburnu İlçesini Favorilerime Ekle

Zeytinburnu Güncel Konut Projeleri

Zeytinburnu Konut Projeleri
  • 1
  • 2

Zeytinburnu Konut Projeleri

İstanbul Zeytinburnu Gayrimenkul Yatırım Rehberi

Zeytinburnu Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul’un Zeytinburnu İlçesinde, 100 metrekare 2+1 büyüklüğünde örnek daire baz alındığında, satılık konut fiyatları 2018 yılında yüzde 0,75 artmıştır.

Zeytinburnu satılık konut fiyatları, ortalama 374 bin liradır. Bölgeden bölgeye Zeytinburnu satılık ev fiyatları değişiklik gösterir. İlçede satılık daire fiyatları açından alt limit 280 bin, üst limit ise 467 bin liradır.

Yıllar bazında değerlendirildiğinde, Zeytinburnu satılık konut fiyatları 2003 yılında 65 bin lirayken, 2008 yılına kadar yükseliş trendinde olmuş, ancak 2009 yılında düşmüştür. Zeytinburnu satılık daire fiyatları 2010 yılından bu yana yükseliş eğilimindedir.

Zeytinburnu Konut (Ev) Kira Fiyatları

Zeytinburnu kiralık konut fiyatları ortalama 1600 liradır. İlçenin kiralık daire fiyatlarında alt limit 1200 lira, üst limit ise 2000 bin lira olarak hesaplanmaktadır.

Yıllar bazında değerlendirildiğinde, Zeytinburnu kiralık daire fiyatları 2003 yılında 317 lirayken, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiştir. Zeytinburnu kiralık ev fiyatları 2009 yılındaki sert düşüşünden sonra 2010 yılından tekrar yükselmiş ve bu yükseliş trendi bugüne kadar sürmektedir.

Zeytinburnu Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Zeytinburnu’nda 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 19 yıldır.

İstanbul’un Zeytinburnu ilçesinde yaklaşık 287 bin kişi yaşamaktadır.

Nüfusun ağırlığı 40 yaş ve altıdır. Zeytinburnu’nda yaşayanların yüzde 58’i evlidir.

Sosyoekonomik açıdan bakıldığında ise Zeytinburnu’nda yaşayanların “A-“ yani üst gelir seviyesinde olduğu görülür.

Zeytinburnu Lokasyon

Zeytinburnu lokasyon olarak oldukça merkezi bir konudadır. Tarihi Yarımada’dan surlarla ayrılır. Atatürk Havaalanı’na sadece 20 dakika uzaklıktadır.

Zeytinburnu’nun komşu ilçeleri:

Doğuda Fatih, kuzeydoğuda Eyüp, kuzeyde Bayrampaşa, batıda Güngören, Bakırköy, kuzeybatıda Esenler, güneyinde Marmara Denizi’dir.

Zeytinburnu İlçesi, 1953 yılına kadar doğusu Fatih, batısı ise Bakırköy ilçesine bağlı olarak yönetildi.

Zeytinburnu sağlık

Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi, Zeytinburnu Semiha Şakir Doğum Evi Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Özel Balıklı Rum Hastanesi, Özel Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi, Özel Avrasya Hastanesi, Özel Sante Plus Hastanesi, Koç Üniversitesi Hastanesi.

Zeytinburnu eğitim

Zeytinburnu’nda 3 adet vakıf üniversitesinin yerleşkesi vardır. Bunlar Yeni Yüzyıl Üniversitesi Dr. Azmi Ofluoğlu Yerleşkesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Topkapı Yerleşkesi ve Koç Üniversitesi Sağlık Bilimleri Kampüsü’dür.

Zeytinburnu Ulaşım

Zeytinburnu’nun otobüs kodu 93'tür. Eminönü(93), Beyazıt(93C), Taksim(93T) ve Mecidiyeköy(93M)'e ilçeden otobüs seferi vardır. Ayrıca ilçenin sahil kısmından (81) kodlu Eminönü - Yeşilköy otobüsü ve (E-51) kodlu Taksim - Yeşilköy ekspres otobüsü de geçmektedir.

Sirkeci-Halkalı Banliyö Tren Hattı, ilçeden geçer ve ilçede 2 durakta durur. Bunlar; Kazlıçeşme ve Zeytinburnu Tren İstasyonları T1 ve M1 hatları, Zeytinburnu sınırlarından geçer.

Bunların yanında, Topkapı ve Bakırköy'e dolmuşlar vardır.

İstanbul’daki tüm markalı lüks projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

 

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.