|   |   | 

İstanbul, Manisa ve Giresun’da acele kamulaştırma kararları

İstanbul, Manisa ve Giresun illeri sınırları içinde yer alan bazı taşınmazların acele kamulaştırılması hakkında karar yayımlandı.

İstanbul, Manisa ve Giresun’da acele kamulaştırma kararları

Acele kamulaştırmalara ilişkin Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararları şöyle:

* Kuzey Marmara Otoyolu Deplase Hattı Projesinin Gerçekleştirilmesi Amacıyla İstanbul ili, Silivri İlçesi sınırları içinde yer alan bazı taşınmazların Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırması hakkında karar.

* Salihli-Alaşehir-Kula ilçeleri Doğal Gaz Boru Hattı Projesinin Gerçekleştirilmesi Amacıyla Manisa İli Sınırları İçinde Yer alan Bazı Taşınmazların Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılması hakkında karar.

* Espiye ilçesi Doğal Gaz Boru Hattı Projesinin Gerçekleştirilmesi amacıyla Giresun İli Sınırları içinde yer alan bazı taşınmazların Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılması hakkında karar.

Acele kamulaştırma nedir?

Kamulaştırma Kanunu’nun 27. maddesinde düzenlenen acele kamulaştırma süreci büyük, önemli ve ivedilik yatırım süreçlerinde idarenin taşınmazlarla ilgili tasarrufta bulunabilme imkânı sağlayan bir süreçtir.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

  • Evinizde yıllık olarak kontrol etmeniz gereken yerler
    Evinizde yıllık olarak kontrol etmeniz gereken yerler

    Evinizde yılda en az bir kez kontrol etmeniz gereken kısımlar vardır. Bu bölgelerin kontrol edilip, herhangi bir arıza olup olmadığını veya arızaya meyilli olup olmadığını anlamanız gerekir. Aksi takdirde riskli alanlar büyük ve masraflı arızalar verebilirler.

  • Saruhanlı'da korsan emlakçılara karşı mücadele
    Saruhanlı'da korsan emlakçılara karşı mücadele

    Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde faaliyet gösteren emlakçılar, ilçede korsan olarak iş yapan emlakçılara karşı mücadele edilmesi amacıyla gerçekleştirilen toplantıda dernek çatısı altında toplanmanın önemine dikkat çektiler.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer