|   |   | 

İstanbul'u Telefonda Fethedin

Ülkemiz tarih açısından oldukça zenginken toplum olarak bu tarihi araştırma, okuma ve öğrenme konusunda oldukça eksik olduğumuz bir gerçek.

İstanbul'u Telefonda Fethedin

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ tarafından üretici bir firmaya yaptırılan “Fetih İstanbul” isimli mobil Oyun ise İstanbul’un fethi sırasında yaşanan o anları ve o dönemi günümüz koşullarında vazgeçilmezlerden biri olan mobil oyun yolu ile vatandaşlara fark etmeden de olsa aktarmak. Android ve İOS kullanıcılarının beğenisine sulan “Fetih İstanbul” tarihe verilen önem den mi yoksa o anları kendi yaşamak isteyenler tarafından mı bilinmez ancak oldukça yoğun bir ilgi ile karşılandı.
 
Her iki platformda da ücretsiz olan Fetih İstanbul’da Fatih Sultan Mehmet’ten Ulubatlı Hasan’a, Balta Tokatçı Osman’a ve daha birçok tarihsel karaktere bürünebilme olanağı sağlanmış. 78 bölümden oluşan fetih istanbul senaryo olarak gerçeğine paralel olarak toplam 53 gün süren bir kuşatma senaryosu ile oyunseverlerle buluşuyor. İstanbul’un fethini ilk günden son güne kadar sanal olsa da yaşayabileceğiniz bu oyunda size eşlik eden Mehter Marşı da oyuna ayrı bir etki katıyor.

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer