|   |   |  İşte Kabataş-Mahmutbey Metro Hattı’nın konut değerleri

İşte Kabataş-Mahmutbey Metro Hattı’nın konut değerleri

İşte İstanbul trafiğine nefes aldıracak Kabataş-Mahmutbey Metro Hattı’nın konut değerleri: İstanbul ortalamasının katbekat üzerinde...

İşte Kabataş-Mahmutbey Metro Hattı’nın konut değerleri

Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa.com, ilk aşamada Mecidiyeköy-Mahmutbey etabının hizmete gireceği Kabataş-Beşiktaş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı’ndaki konut değerlerini paylaştı. Endeksa’ya göre, İstanbul ulaşımının can damarı konumundaki bu hatta ortalama konut birim satış fiyatları, Kabataş’ta İstanbul ortalamasının 3,5 katına, Beşiktaş’ta da 3 katına kadar çıkıyor.

Çift yön yolculukla günde yaklaşık 600 bin insanı taşıyarak, İstanbul ulaşımına büyük bir rahatlama getirecek Kabataş-Beşiktaş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı’nın ilk etabının (Mecidiyeköy-Mahmutbey) önümüzdeki haftalarda hizmete girmesi bekleniyor.                                                                                                                         

Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa.com; Beyoğlu, Beşiktaş, Şişli, Kağıthane, Eyüpsultan, Gaziosmanpaşa, Esenler ve Bağcılar’ı birbirine bağlayacak, 24.5 kilometre uzunluğundaki Kabataş-Beşiktaş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı’ndaki ortalama konut satış ile kira değerlerini paylaştı.

KABATAŞ’TA GERİ DÖNÜŞ SÜRESİ 63 YIL

İstanbul’da ortalama konut satış birim fiyatının 3 bin 588 TL/m2 olduğu ile konuttaki geri dönüş süresinin ortalama 22 yıl olduğunu hatırlatan Endeksa’nın verilerine göre, Kabataş’ta konutlar ortalama 130 metrekare ve bir konutun ortalama satış fiyatı 1 milyon 608 bin 750 TL, ortalama konut satış birim fiyatı 12 bin 375 TL/m2, ortalama geri dönüş süresi 39 yıl. Kabataş’ta ortalama kira bedeli 3 bin 344 TL.

BEŞİKTAŞ’TA ORTALAMA KİRA 3.000 TL

Beşiktaş ilçesinde de, ortalama konut büyüklüğü 135 metrekare, ortalama konut satış fiyatı 1 milyon 490 bin 400 TL, geri dönüş süresi 37 yıl, ortalama satış birim fiyatı 11 bin 40 TL/m2. İlçede ortalama kira bedeli ise 2 bin 947 TL.

MECİDİYEKÖY’DE BİR KONUT ORTALAMA 338 BİN TL

Megakentin en yoğun bölgelerinden Mecidiyeköy’de de konutlar otalama 85 metrekare, ortalama konut satış fiyatı 338 bin 45 TL, geri dönüş süresi 19 yıl, ortalama satış birim fiyatı 3 bin 977 TL/m2. Yine ortalama kira bedeli bin 650 TL.

MAHMUTBEY’DE KONUT GERİ DÖNÜŞ SÜRESİ 21 YIL

Mahmutbey’de de ortalama konut büyüklüğü 110 metrekare, ortalama satış fiyatı 459 bin 192 TL, geri dönüş süresi 21 yıl iken ortalama konut satış birim fiyatı 4 bin 332 TL/m2. Mahmutbey’de ortalama kira bedeli bin 677 TL.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Hazır Beton Endeksi 2020 Mart Ayı Raporu açıklandı
  Hazır Beton Endeksi 2020 Mart Ayı Raporu açıklandı

  Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay merakla beklenen inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koyan “Hazır Beton Endeksi” 2020 Mart Ayı Raporu’nu açıkladı.

 • Gayrimenkul sektöründe dijital imza devri  
  Gayrimenkul sektöründe dijital imza devri  

  Salgının etkileri artıkça gayrimenkul sektörü de dijitalleşme yönünde adımlar atmaya başladı. RE/MAX Türkiye, alım-satım, aracılık veya yer gösterme gibi sözleşmelerin telefon veya tablet üzerinden kolaylıkla imzalanmasını sağlıyor.

 • Koronavirüs konut kredisi başvurlarını yüzde 30 düşürdü
  Koronavirüs konut kredisi başvurlarını yüzde 30 düşürdü

  Koronavirüs salgınıyla nakit akışı bozulan şirketler ve vatandaşlar bankaların açıkladığı destek paketlerinden faydalanmak için hızla harekete geçti. Salgınının kredi piyasalarına ilk etkilerini inceleyen Hesapkurdu, kredi başvurularındaki değişimleri açıkladı.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.