|   |   | 

"İstMarina AVM" Yatırımcılarla Buluştu

DAP Yapı ve TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO A.Ş. iş birliği ile Kartal sahilinde geliştirilen İstMarina projesinde yer alacak AVM etabının lansmanı yapıldı.

"İstMarina AVM" Yatırımcılarla Buluştu

“2014-2015 Yapı Geliştirme” kategorisinde“Dünya’nın En İyi Projesi” seçilen İstMarina’nın AVM etabı 160 mağazadan oluşuyor. 

Proje ile ilgili en güncel bilgi için tıklayın

DAP Yapı’nın Kartal sahilinde gerçekleştirdiği karma yaşam projesi İstMarina AVM’nin lansmanı, Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürü Murat Kurum, DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, JLL Türkiye Başkanı Avi Alkaş ve yatırımcıların katılımıyla 3 Aralık 2015 Perşembe günü Shangri-La Bosphorus, İstanbul’da yapıldı. 

Önünde mega yat marina alanı bulunan, içinden hızlı tren geçen İstMarina, yarısı açık yarısı kapalı alışveriş merkezi ile birlikte otel, özel okul, özel hastane, restoranlar, park ve dini tesis alanlarıyla “Dünyanın en iyi karma yaşam projesi” olarak nitelendiriliyor. 

165 bin metrekare alanda inşa edilecek ve 160 mağazanın yer alacağı İstMarina AVM’nin 2017 yılının ikinci yarısında hizmete açılması planlanıyor. 250 milyon euro yatırımla hayata geçecek İstMarina AVM, 3 kattan oluşurken birçok ünlü markaya ev sahipliği yapacak. Yerli ve yabancı markalar dışında sinema, çocuk oyun alanı gibi sosyal sosyal donatı alanlarının yer alacağı İstMarina AVM, Anadolu Yakası’nın yeni buluşması noktası oluyor. Deniz manzarası, marina bağlantısı ve tasarımı ile Anadolu Yakası’nın en önemli çekim merkezi olacak İstMarina AVM’de 70 bin metrekare kiralanabilir alanın yüzde 30’u cafe ve restoranlardan oluşacak. 

Kiralama Çalışmalarını JLL Türkiye Yürütecek 

DAP Yapı, İstMarina projesinin içerisinde yer alan AVM etabı için ticari gayrimenkul üzerine yönetim ve danışmanlık hizmeti sunan JLL Türkiye ile anlaştı. Anlaşma doğrultusunda JLL Türkiye, İstMarina AVM’nin kiralama faaliyetlerini yürütecek.

İstMarina projesi ve AVM’ye ilişkin görüşlerini paylaşan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Bugün iştirak ettiğimiz bu tanıtım toplantısı; değerli iş ortağımız ve yüklenicimiz DAP Yapı ile birlikte yürüttüğümüz İstMarina projesinin “Alışveriş Merkezi” etabına ilişkin olarak gerçekleşiyor. Aslına bakarsanız bu sadece bir proje tanıtımı da değil. Bu yükselen Anadolu Yakası’nın bir tanıtımı. Özellikle son yıllarda hükümetimiz ve belediyelerimizce hızlanan ulaşım ve altyapı hizmetleri sayesinde, Anadolu Yakası tüm İstanbullular için çok daha önemli ve tercih edilir bir yaşam alanı haline gelmeye başladı. 

Son 10 yılda kişi başına gelirin 3 kattan fazla arttığı bir ortamda, Türk tüketicisi perakende sektörüne ciddi bir pay ayırdı ve bu artarak da devam ediyor. Bu anlamda, gerek Türk gerek uluslararası markaların ve perakende sektörünün, projemizde yer alacak bu prestijli AVM’de yerlerini alacağından şüphem yok. Zaten, halkımızın da Adalar manzaralı bir alışveriş fırsatını kaçırmayacaklarını düşünüyoruz. İstMarina Alışveriş Merkezi projemizin lansmanının, hayırlara vesile olması dileğiyle, bu projenin tamamlanması için her safhada emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür eder ve saygılarımı sunarım” dedi. 

Yeni alışveriş merkezi ve Kartal’ın potansiyeli hakkında bilgi veren DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Hem bölgenin hem de Kartal ilçesinin nüfusu, İstanbul genelinden daha hızlı artıyor. 2015’te 480 bin olan Kartal nüfusunun 2025’te 1 milyona, yakın çevresindeki ilçelerle birlikte 4 milyona ulaşacağı öngörülüyor. Kartal E5 ve sahil yolu arasında 45 bin adet, İstMarina’nın 400 metre yarıçapında 15 bin adet yeni konut yapılması planlanıyor. Biz bir alışveriş merkezi değil, bir yaşam merkezi inşa ediyoruz. İçinde konutların, ofislerin ve otellerin olacağı, Acıbadem Hastanesi gibi ve en az onun kadar bilinen özel bir okulun yer aldığı, Havaalanına yanı başında olan, içinden hızlı tren geçen, Dünyanın en ünlü gurme restoranlarını barındıran İstMarina AVM, İstanbul’a gelen turistlerin ziyaret listelerine eklenecek. Tıpkı bir müze gezer gibi ziyaret edilecek. Alışveriş merkezimize gelenler, koridorlarda Prens Adaları manzarası eşliğinde ve iyot kokusunu duyarak dolaşacaklar. Gemiler marinaya yaklaşacak, sahilden deniz uçakları kalkacak. Alışveriş zevke dönüştürüp, keyifli bir gün yaşayacaklar” dedi. 

Bu özel proje için DAP Yapı ile gerçekleştirilen anlaşmadan dolayı heyecanlı olduklarını belirten JLL Türkiye Başkanı Avi Alkaş, “Şehirler gelişirken, gayrimenkul sektörü de onların kimliğine, eşsizliğine ve orada yaşayanların hayatlarına katkıda bulunacak öncü ve önemli bir rol üstleniyor. İstMarina projesi de Kartal Bölgesi ve İstanbul’umuz için bu öncü görevi üstlenecek. Böylece, İstMarina projesi semtin merkezi olacak. JLL Türkiye olarak bizim için böylesi önemli bir projenin bir parçası olmak sadece mutluluk verici değil; aynı zamanda da gurur verici. JLL Türkiye olarak kiralama sürecini yürüteceğimiz İstMarina AVM, ziyaretçilerine adalar manzarasında dumanı tüten bir çayı yudumlama keyfinin yanı sıra, ayrıcalıklı alışveriş deneyimi ile de bambaşka bir yaşam alanı sunacak. İstMarina AVM zengin gastronomi konsepti ve geniş ulaşım ağıyla her kesimi kucaklayan bir proje olacak” diye konuştu.

Emlak Haberleri

İst Marina Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Avrupalı müteahhitler Türkiye’de toplanacak
  Avrupalı müteahhitler Türkiye’de toplanacak

  Paris'te düzenlenen Avrupa Uluslararası Müteahhitler Birliği (EIC) genel kurulunda mega projelerin finansman sıkıntıları damga vurdu. Avrupalı müteahhitler, herhangi bir otoritenin proje açıklamaya yanaşmadığını belirtti.

 • Kanal İstanbul en çok Arnavutköy ve Başakşehir’i değerlendirdi
  Kanal İstanbul en çok Arnavutköy ve Başakşehir’i değerlendirdi

  Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu olarak faaliyet gösteren endeksa.com’un Kurucu Ortağı ve CEO’su Görkem Öğüt, Kanal İstanbul projesinin Küçükçekmece, Başakşehir, Esenyurt ve Arnavutköy ilçelerinin gayrimenkul fiyatlarında değer artışına yol açtığını kaydetti.

 • Türkiye’de Lüks Konut Talebi Artıyor
  Türkiye’de Lüks Konut Talebi Artıyor

  Dünya’nın ilk lüks konut pazarlama şirketi olan Coldwell Banker, 2013 yılından bu yana Türkiye’de de Profesyonel Lüks Konut Uzmanı ve Gayrimenkul Yatırım Danışmanı Ayşe Fügen Arda ile birlikte hizmet veriyor.

 • Hangi Durumlarda İfraz ve Tevhid Yapılmaz?
  Hangi Durumlarda İfraz ve Tevhid Yapılmaz?

  İfraz; imar planı tamamlanmış yerlerde, plan koşullarına uymak şartıyla bir parselin birden fazla parsele dönüştürülmesi işlemidir. Tevhid ise, birden fazla bitişik parselin birleştirilmesi işlemidir.

 • Alt Kiralama Nedir?
  Alt Kiralama Nedir?

  Hangi durumlarda alt kira sözleşmesi yapılabilir? Alt kira ne demektir? Kiralanan taşınmazın kullanım hakkı nasıl devredilir?

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer