|   |   | 

iTunes’ın müzik satışlarında büyük düşüş var

Konuyla ilgili bilgi sahibi kaynaklara göre Apple Inc. ’nin iTunes mağazasındaki dijital müzik satışları bu yılın başından itibaren yüzde 13 ila yüzde 14 arasında düştü.

iTunes’ın müzik satışlarında büyük düşüş var

Geçen seneki gerilemeyle kıyaslandığında bu seneki düşüş çok daha derin. Uluslararası Fonografik Endüstrisi Federasyonu’na göre downloadlardan gelen küresel ciro 2013’te yüzde 2.1 aşağı indi. Ancak bu düşüş reklam destekli ve abonelik hizmetlerinden gelen ciro ile dengelenmişti. Böylece dijital cironun genelinde geçen sene bir büyüme kaydedildi.

10 yılı aşkın bir süredir gerileyen CD satışları da katıldığında dünyanın çoğunda müzik satışları yatay seyretmiş oldu. Ancak fiziksel ve dijital satışların da düştüğü Japonya bunun bir istisnası olarak görülüyor. 2013 yılında dünya genelinde kayıt edilen müziklerden gelen ciro 15 milyar doları buldu.

Download sayılarının düşmesi Apple’ın bu yılın başında kulaklık üreticisi Beats Electronics’i 3 milyar dolara almasının ana nedeni olarak görülüyor. Konuyla ilgili bilgi sahibi bir kaynağa göre Apple, Beats Music’i yeniden yapılandırıyor ve gelecek yıl iTunes’ın bir parçası olarak yeniden piyasaya sürecek.

Apple hem fiziksel hem de dijital olarak dünyanın en büyük müzik satıcısı konumunda bulunuyor. Müzik dünyasının önde gelen isimlerine göre teknoloji devinin diğer download mağazalarındaki hakimiyeti özellikle öne çıkıyor.

WSJ

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer