|   |   |  İzmir'in ilk 'LEED' sertifika adayı projesi inşa ediliyor

İzmir'in ilk 'LEED' sertifika adayı projesi inşa ediliyor

İzmir'in ilk 'LEED' sertifika adayı projesi ‘Varyant Karşıyaka Plus’ inşa ediliyor.

İzmir'in ilk 'LEED' sertifika adayı projesi inşa ediliyor

Zamanın ötesinde projeler üretmek üzere yola çıkan Kumko Yapı, şimdi de doğduğu topraklar olan İzmir'i ilk kez LEED sertifikası almaya aday bir projeyle tanıştırıyor. 'Varyant Karşıyaka Plus', yüksek enerji tasarrufu, küresel ısınmanın etkilerini ortadan kaldıran porselen cephe kaplaması ve topladığı yağmur suyunu tekrar kullanma özelliği taşıyan sistemleriyle gerçek anlamda çevre dostu bir yaşam vaat ediyor.

Zamanın ötesinde ve çevreci projeler üretmek üzere yola çıkan Kumko Yapı, şimdi de İzmir'in ilk LEED sertifikasına aday projesini hayata geçiriyor. 40 yılı aşkın tecrübesiyle İzmirliler'i ‘en’lerle buluşturmaya devam eden Kumko Yapı; 'Varyant Karşıyaka Plus'ta sağladığı yüksek enerji tasarrufu, küresel ısınmanın etkilerini ortadan kaldıran porselen dış cephe kaplaması, topladığı yağmur suyunu tekrar kullanma özelliği taşıyan sistemleriyle artılarla dolu bir yaşam vaat ediyor.

Bahçeli, teraslı evleri, 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 ve dubleks daireleri, net 3,10 metre tavan yüksekliği, geniş balkonlarıyla ezberleri bozan 'Varyant Karşıyaka Plus'; 5 blokta 186 daire ve 15 farklı tipte daire seçeneği sunuyor.

'Varyant Karşıyaka Plus'ta, 50 metre uzunluğunda Körfez manzaralı açık yüzme havuzu, kapalı yüzme havuzu, fitness center, yoga, pilates ve spinning salonu, çocuk oyun alanları, squash kortu, maç odası, bilardo ve langırt oyun odası, İzmir’de ilk ve tek gerçek saha boyutlarında çift potalı kapalı basketbol sahası, lobi kafe, havuz kafe, çok amaçlı toplantı salonu ve concierge hizmetleri yer alıyor.

Her daireye iki araçlık otopark ve depo

Projede ayrıca her daire için yeri önceden belirlenmiş 2 adet kapalı otopark, elektrikli araç şarj üniteleri ve 4 metrekare depo alanı da yer alıyor.

Endemik bitkilerle oluşturulan ve çeşitlemeleriyle fark yaratan özel peyzaj, binalardan bakıldığında grafik düzenine sahip bir görüntü oluşturuyor. 'Varyant Karşıyaka Plus', süs havuzları ve güneşlenme teraslarıyla da dikkat çekiyor.

Gerçek anlamda doğayla dost, sürdürülebilir projeler üreten Kumko Yapı'nın İzmir'in ilk kez LEED sertifikasını almak için çalıştıklarını, dizayndan üretime kadar her detayda ine hesaplar yapılarak çalıştıklarını söyleyen Kumko Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Efe Kumova, 5 yıl sonra İzmir'in en çok tercih ettiği marka olmayı hedeflediklerini söyledi.

Kumova, “Varyant Karşıyaka Plus'ta güney cepheyi projede görüş hep açıktır ve net geometrisiyle kademeli olarak yükselen blokları; zeminden itibaren adım adım yükselen panoramik Körfez manzarasına sahiptir.

'Varyant Karşıyaka Plus', İzmir’in ilk 'LEED Gold' sertifikası adayı konut projesi. Yağmur suyunu toplayıp tekrar kullanabilen, güneş enerjisi ile ortak alanlara destek elektrik üretimi yapabilen altyapısı; küresel ısınmaya karşı yansıtıcı yüzeyleri ve komple porselen dış cephe kaplaması ile fark yaratıyor" diye konuştu.

140 milyon TL'lik yatırım

Geleneksel yöntemlerle inşa edilen binaların, enerjinin yüzde 70'ini, suyun yüzde 17'sini, kesilen ağaçların yüzde 25'ini tükettiğini söyleyen Efe Kumova, karbondioksit emisyonunun da yüzde 33'ü oluşturduğunu belirtti. Geleneksel yapı anlayışında geri dönüşümlü malzeme kullanım oranının ise yüzde 5'i geçmediğini kaydeden Kumova, "Oysa 'Varyant Karşıyaka Plus'ta başta enerji ve su tasarrufu olmak üzere çevresel duyarlılık ön plana çıkıyor. Bu projede atıkların azaltılması, iç mekan hava kalitesinin artırılması, yaşayanların konforu, işletme ve bakım maliyetlerinin düşürülmesi gibi bir çok detayı göz önünde tuttuk. 'Varyant Karşıyaka Plus'ı 140 milyon TL yatırımla hayata geçiriyoruz. Bu yatırım bize klasik binalara göre yüzde 15 'lik ek maliyet getirdi. Ancak bu yatırım, tasarrufla uzun vadede bize ve çevreye geri dönmüş olacak" dedi.

‘Yüzde 5 peşin, yüzde 15’te karar sizin’

Metrekare birim fiyatının ortalama 4 bin 800 TL olduğu projede daire fiyatları ise 542 bin TL ile 1.6 milyon TL arasında değişiyor. 'Varyant Karşıyaka Plus', ‘Yüzde 5 peşin, yüzde 15’te karar sizin’ kampanyasıyla konut sahibi olmayı da kolay hale getiriyor. Bu kampanya kapsamında konutun yüzde 80’inine kadar alınan kredi sonrası kalan yüzde 20’lik kısmın yüzde 5’ini peşin vererek, kalanını yüzde 15’i ise 1 yıl içinde istenilen zamanda ödemek mümkün olabiliyor.

Emlak Haberleri

Varyant Karşıyaka Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Konuta talep mart sonu itibarıyla azalmaya başladı
  Konuta talep mart sonu itibarıyla azalmaya başladı

  Türkiye'nin Gayrimenkul Platformu GYODER, gayrimenkul sektörünün alt segmentlerini üçer aylık dönemler halinde irdelediği ‘GYODER Gösterge’ Türkiye Gayrimenkul Sektörü 2020-1. Çeyrek Raporu’nu yayınladı.

 • Site yöneticilerine koronavirüs görevi!
  Site yöneticilerine koronavirüs görevi!

  Tüm dünyayı kasıp kavuran koranavirüs salgını sonrasında Türkiye'de de olağanüstü önlemler alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda ortak alanlarda sınırlamaya gidilirken koranavirüs salgını sonrasında sitelerin ortak kullanım alanlarında da sınırlamaya gidildi.

 • Gayrimenkul sektörü 2020’yi geçen seneye benzer rakamlarla kapatabilir
  Gayrimenkul sektörü 2020’yi geçen seneye benzer rakamlarla kapatabilir

  Türkiye’yi ve dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs, ekonomiyi ve konut sektörünü derinden etkilemeye devam ediyor. TÜİK verilerine göre Nisan ayında Türkiye genelinde konut satış adedi bir önceki aya göre yüzde 81, geçen senenin aynı ayına göre ise yüzde 56 düşüş gösterdi.

 • Z Kuşağının Gayrimenkul Tercihi
  Z Kuşağının Gayrimenkul Tercihi

  Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) sonuçlarına göre 2019 yılı sonu itibarıyla Türkiye'nin toplam nüfusu 83 milyon 154 bin 997 kişi iken 15-24 yaş grubundaki genç nüfus 12 milyon 955 bin 672 kişi oldu. Genç nüfus, toplam nüfusun %15,6'sını oluşturdu.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.