|   |  Karşıyaka Konut Projeleri
Karşıyaka İlçesini Favorilerime Ekle

Karşıyaka Güncel Konut Projeleri

Karşıyaka Konut Projeleri
  • 1
  • 2

Karşıyaka Konut Projeleri

İzmir Karşıyaka Gayrimenkul Yatırım Analizi

Karşıyaka Konut (Ev) Satış Fiyatları

İzmir Karşıyaka’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda % 239 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 75.000 TL seviyesinde olan Karşıyaka satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 122.000 TL seviyesine ulaşmıştır. Karşıyaka satılık daire fiyatları, 2009 ve 2010 yılında kir bir düşüş yaşayarak 100.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Karşıyaka satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğinde de sürdürmüş ve 254.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Karşıyaka Konut (Ev) Kira Fiyatları

İzmir Karşıyaka’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda % 377 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 250 TL seviyesinde olan Karşıyaka kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 620 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 ve 2010 yıllarında kısmi düşüşler yaşayan Karşıyaka kiralık ev fiyatları, 500 TL seviyesine gerilemiştir. 2011 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan ve bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğinde de devam ettiren Karşıyaka kiralık daire fiyatları, 1.192 TL seviyesine ulaşmıştır.

Karşıyaka Yatırım Geri Dönüş Süresi

İzmir Karşıyaka’da yaklaşık olarak 333.300 kişi yaşamaktadır. Karşıyaka’daki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 65 yaş üzerindedir. Karşıyaka’da yaşayanların % 61’lik kısmı evli kalan %39’luk kısmı ise bekârdır. Karşıyaka bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (A) olarak nitelendirilen üst gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

İzmir Karşıyaka’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 18 yıl olduğu belirlenmiştir. 

İzmir’in tüm ilçelerin de olduğu gibi Karşıyaka’da da en yeni konut projeleri “markalı proje” olarak inşa ediliyor. Bu nitelikli projeler konut, ofis ve rezidans olarak çeşitli kullanım şekillerine hitap ediyor. Ayrıca yatırımlık projeler arasında hemen kendini belli ederek yatırımcılarında dikkatini çekiyor.

Karşıyaka ‘da yatırımcılar için çeşitli konut fırsatları da sunuluyor. Yeni lansman projelerde sunulan indirimler ve bitmesi yakın hemen teslim projeler bu durumun örnekleridir.

Karşıyaka Bilgileri 

İzmir`in en meşhur ilçelerinden birisi; Karşıyaka…

Karşıyaka, İzmir’in bir ilçesi. İzmir Körfezi’nin kuzey kıyısında yer alır. 

İlçenin doğusunda Bornova, güneyinde Bayraklı, batısında Çiğli, kuzeyinde Menemen ilçeleri yer almaktadır.

Karşıyaka, 1865 yılında İzmir-Menemen demiryolunun hizmete girmesiyle yerleşime açılmış ve özellikle 1874 sonrasında İzmir merkez (Konak) ile vapur seferlerinin başlatılmasıyla gelişmiş bir yerleşim yeridir.

Karşıyaka, körfezin kuzeyinde yaklaşık 84 km’lik bir alana yerleşmiştir. Rakımı 1-700 metre arasında değişir. İlçe nüfusu 2008 yılı itibariyle 524.891′di fakat 2008 tarihli belediye yasasıyla Bayraklı’nın ilçe yapılması üzerine Karşıyaka’nın halihazırdaki nüfusu 300.000 civarına gerilemiştir.

Karşıyaka, burada vefat eden Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın adıyla anılan ve sözkonusu tarihlerde Atatürk’ün eşi Latife Hanım’ın ailesi Uşşakizadelere ait olan ve yakın geçmişte bir anı evi olarak restore edilmiş köşk ve bunun dışında İzmir Levanten köşkleri tanımına giren birkaç tarihi yapı ile tanınır.

Karşıyaka’daki Önemli Hastaneler

Özel Girne Ağız Diş Sağlığı Polikliniği, Katip Çelebi Üniversitesi 17 Nolu Eğitim Aile Sağlık Merkezi, Başkent Üniversitesi Zübeyde Hanım Hastanesi, İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Hematoloji Kliniği, İzmir Üniversitesi Hastanesi, Karşıyaka Devlet Hastanesi, Medikalpark, Artı Kulak Burun Boğaz Dal Merkezi, Karsiyaka Devlet Hastanesi Semt 1 Poliklinigi, Egem Fizik Tedavi Ve Dal Merkezi, Karşıyaka Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi, Özel Karşıyaka Göz Hastanesi

Karşıyaka’daki Önemli Okullar

Kuantum Çocuk Akademisi, Örnekköy Kültür Koleji, Engin Hayri Õzmeriç Ortaokulu, Özel Karşıyaka Yamanlar Anadolu Ve Fen Lisesi, Behçet Uz Koleji, Tegmen Ali Riza Akinci Anadolu Lisesi, Bahçeşehir Koleji Çiğli, Yamanlar Anadolu Lisesi, Sehit Yuzbasi Ali Riza Sadak Ortaokulu, Yamanlar İöo, Karşıyaka İmam Hatip Lisesi, Vali Erol Çakır Anadolu Lisesi

Karşıyaka’daki Önemli Alışveriş Merkezleri

Karsiyaka Forbest, İdeal Avm, Soyak Meydan Avm, Mavibahçe Alışveriş Ve Yaşam Merkezi, Carrefoursa, Park Yaşam Migros, Kipa Avm, Atakent Migros, Perla Alışveriş Merkezi, Carrefoursa Mavişehir, Carrefoursa Karşıyaka Avm, Migros, Yüksek Vadi Avm

İzmir’deki tüm yeni, markalı ve yatırımlık projeleri görmek için İzmir konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.