|   |   | 

Kağıthane’nin ilk dönüşüm projesinde erken teslim

Özbaş Yapı Genel Müdür Yardımcısı Engin Cansız, Kağıthane’nin ilk kentsel dönüşüm projesi olarak inşa ettikleri Trea Residence’ta teslimlerin yaklaştığını açıkladı.

Kağıthane’nin ilk dönüşüm projesinde erken teslim

25 yıldır inşaat sektöründe faaliyet gösteren Özbaş Yapı’nın Genel Müdür Yardımcısı Engin Cansız, Kağıthane’nin ilk kentsel dönüşüm projesi olarak inşa ettikleri Trea Residence’ta sona gelindiğini açıkladı. Teslimler belirtilen tarihten yaklaşık 7 ay erken olarak önümüzdeki ay yapılacak.

Trea Residence projesinde ne aşamadasınız?
2013 Temmuz ayında ruhsatımızı aldık. Önümüzdeki ayın 15'i gibi teslimlere başlıyoruz. Satışlarda da yüzde 90'ı bulduk. Toprak sahipleriyle sözleşme imzalarken inşaat süresini 24 ay olarak vermiştik ancak 17'nci ayda teslim etmiş olacağız.

Fiyatlar ne durumda?
Metrekare fiyatları 5.500 liradan satışa çıktık, 13.000 TL'yi bulduk. Kalan daireler 1.5 milyon ile 2 milyon TL arasında. 

Ağırlıklı olarak kimler konut aldı?
Projemizden ağırlıklı olarak yatırımcılar konut aldı. Fotoğraf sanatçısı Nihat Odabaşı,  Anadolu Grubu'nun teftiş grubu başkanı, Coca Cola'nın Ukrayna genel müdürü, Efes Pilsen'in Rusya genel müdürü, Hollandalı yatırımcılar... Son dönemde de yerli yatırımcının ilgisi artmaya başladı. Son 15 gündür epey yoğunuz. 

Nihat Odabaşı hangi daireyi aldı?
Nihat Odabaşı 80 metrekare 2+1 aldı. Yatırım amaçlı aldı. Projenin başlarında almıştı, şu an yüzde 50 oranında kâr etti.

Proje genelinde ne kadarlık prim oranına ulaşıldı?
Projenin geneli yüzde 40-50 oranında prim yaptı. 

Bölgenin geleceği konusunda neler söylersiniz?
Bu buranın ilk kentsel projesi, mimarisi çok farklı bir proje, bölgeye çok değer katacak. Dolayısıyla bu bölgeye bundan sonra yapılacak tüm kentsel dönüşüm projeleri bu bölgeyi çok daha farklı fiyatlarla tanıştırabilir. Büyükdere Caddesi'nin birinci aksında yer kalmadı. Burası ikinci aks. Ve bu aksın ilk projesi bu. Burası Büyükdere Caddesi'yle yarışacak. 

Önümüzdeki dönem için planlarınız neler?
Güngören'de yeni bir projeye başlayacağız. 2,5 dönüm alanda 65 daire olacak. Bu bölgede planladığımız bir iki ada daha var. Biz Trea projesini inşa ettikten sonra başka şirketler de geldi. Hatta burası da Fikirtepe'ye dönüşebilir diye endişeleniyoruz. Fazla rekabet sıkıntı getirebilir. Fikirtepe'de çok fazla müteahhitin girmesiyle birlikte insanlar farklı farklı şirketlerle sözleşme imzaladı, mahkemeler oldu, sözleşmeler iptal edildi. Kağıthane Belediyesi yılbaşından sonra kendi içinde otopark ihtiyacını karşılamayan parsellere ruhsat vermeme kararı aldı. Bu aslında ada bazlı kentsel dönüşümün önünü açmaya yönelik bir strateji. Önümüzdeki projelerimiz bundan daha büyük olacak. Ağırlıklı olarak yine bu bölgede planlıyoruz. Belki marka rezidans projeleri de yapabiliriz.

2014 nasıl geçti?
2014 yılında Trea bizim mesaimizin tamamına yakınını aldı. Çok iddialı ve çok zor bir proje oldu. Ancak hayallerimizin doruk noktasına ulaştık, istediğimiz sonucu aldık. Yine bunun dışında arsa bazlı küçük inşaatlar yapmaya devam ettik. (Hürriyet)

Kentsel Dönüşüm Haberleri

Residence Trea Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Kentsel Dönüşüm Kategorisindeki diğer haberler

 • Türkiye’nin örnek dönüşüm projesi ilklere imza atacak!
  Türkiye’nin örnek dönüşüm projesi ilklere imza atacak!

  Sur Yapı’nın Antalya Kepez’deki 1 milyon 300 bin metrekarelik alan üzerinde gerçekleştireceği dev kentsel dönüşüm projesi, çevreci uygulamalarıyla Türkiye’ye örnek olacak. Ön talep sürecinin devam ettiği projedeki çalışmaların tamamı akıllı ve örnek dönüşüm metodarıyla gerçekleştiriliyor. Temel atmak için gün sayan proje alanındaki her türlü atık yeniden hayata kazandırılıyor.

 • Dönüşümde Rant Düşünülmemeli
  Dönüşümde Rant Düşünülmemeli

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Bu işe rant olarak bakılmaz. Biz bu işi doğru yapacağız ki, çocuklarımız, torunlarımız bir daha böyle bir problemle uğraşmasın. Büyükşehir Belediyesi'nin amacı budur" dedi.

 • "Dönüşümde rantı değil torunlarımızı düşünmeliyiz"
  "Dönüşümde rantı değil torunlarımızı düşünmeliyiz"

  Türkiye'de kentsel dönüşüme 'yap-sat' zihniyetinin hakim olduğunu belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Bu işe rant olarak bakılmaz. Biz bu işi doğru yapacağız ki, çocuklarımız, torunlarımız bir daha böyle bir problemle uğraşmasın. Büyükşehir Belediyesi'nin amacı budur" dedi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer